Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

ko je dobio tender za izradu i postavljanje ovih silnih novih znakova za naseljena mesta?postavljeni su na takvim nebuloznim mestima i bukvalno svako selo sa tri kuce ima min 4 ta znaka a svuda drugo ih je 1 gomila...pitam se jel to bas najeophodnija stvar koja nam je bas trebala u ovoj zemlji i bez njih nismo mogli da zivimo i vozimo :mellow:

Link to comment

Terao Astru u Kraljevce u onaj servis Jacimovic, da mi odrade mali servis... i sve super, odradili sta su imali, i naravno nasli da su mi prednje disk plocice na izdisaju i da mi je sjebana neka "pletenica" na auspuhu, napred kod motora. Jos 85 evra ako hocu to da odradim :isuse:

Link to comment
Terao Astru u Kraljevce u onaj servis Jacimovic, da mi odrade mali servis... i sve super, odradili sta su imali, i naravno nasli da su mi prednje disk plocice na izdisaju i da mi je sjebana neka "pletenica" na auspuhu, napred kod motora. Jos 85 evra ako hocu to da odradim :isuse:
Pletenica je fleksibilni deo auspuha od celicne mreze i gume, koji je montiran na izduvnoj grani da ne bi prenosio vibracije motora na auspuh. Ona je u principu za odredjeni fi auspuha univerzalna, pa ti preporucujem da probas prvo kod nekog majstora za auspuhe, koji verovatno ima neku polovnu koju ce naplatiti oko soma dindzi i zameniti verovatno za isto toliko. Plocice kupi sam najjeftinije za tvoj model ionako su sve isti kurac i one od 10 evra i one od 40, pa zameni kod nekog komsije peznionera mehanicara koji to moze da uradi na parkingu za pola sata uz naknadu za gumeno pivo. Za ostatak love izvedi u provod neku dobru matorku, pa kad budes imao realizaciju, seti se da sam ja bar delimicno pomogao i ja cu biti zadovoljan. ;)
Link to comment
ko je dobio tender za izradu i postavljanje ovih silnih novih znakova za naseljena mesta?postavljeni su na takvim nebuloznim mestima i bukvalno svako selo sa tri kuce ima min 4 ta znaka a svuda drugo ih je 1 gomila...pitam se jel to bas najeophodnija stvar koja nam je bas trebala u ovoj zemlji i bez njih nismo mogli da zivimo i vozimo :mellow:
Nema tendera, rade putari zaduženi za tu trasu. Onaj sa siluetom naselja valjda označava granice naseljenog mesta i tu važi ograničenje max 50 a onaj sa nazivom mesta valjda označava granicu građevinskog zemljišta.
Link to comment
Nema tendera, rade putari zaduženi za tu trasu. Onaj sa siluetom naselja valjda označava granice naseljenog mesta i tu važi ograničenje max 50 a onaj sa nazivom mesta valjda označava granicu građevinskog zemljišta.
hm,ajd dobro sto nema tender..ali ne znam da li to samo meni izgleda da ih je jako jako puno,tih sa siluetom naselja..u mom selu su postavljeni na stvarno nebuloznim mestima..ako se naseljena mesta nadovezuju jedno na drugo na pocetku svakog posebno ima po 1 taj znak a to moze biti i 5 u pojedinim slucajevima..svako selo ima po 2 znaka na svakom ulazu/izlazu iz njega,cak i na putevima sa ketegorijom -skoro pa njivski put-..bas sam ovih dana vozila po selima Vojvodine pa su me tako malo zapljusnuli i zaprepastili...samo su odjednom osvanuli svuda..a kako smo pre njih znali gde je ogranicenje 50?bolje da su rupe zakrpili za te pare.
Link to comment
čemu služi ono što piše "vozilo za sopstvene potrebe"
pa valjda da je,obicno kombi/kamion za sopstvene potrebe a ne u komercijalne pa valjda da im,vozacima/vlasnicima ne treba putni nalog :unsure:
Link to comment
vidi ga pera zeka, al se raspisao o auspufu :lol:
Jbg, najzad i ja ubogi zanatlija da zablistam negde, sve neke teme o plaginovima, fezbukovima, vladi i politiki sto ja ne razumem, ovakav post sam cekao otkad sam se prijavio na forum...nazalost, prosao je krajnje nezapazeno, nedostojan cak i jedne minijature, a kamoli livenja u bronzi :(
Link to comment
čemu služi ono što piše "vozilo za sopstvene potrebe"
za svoj racun, znaci nije komercijalni javni prevoz tereta/ primjer> prevoz poljoprivrednih dobara od svoje njive do svog standa na pijaci, prevoz hrane ili opreme za radnike sopstvene firme...
Link to comment
čemu služi ono što piše "vozilo za sopstvene potrebe"
Није превозник, тј не превози другима и то не наплаћује.
Link to comment
pa valjda da je,obicno kombi/kamion za sopstvene potrebe a ne u komercijalne pa valjda da im,vozacima/vlasnicima ne treba putni nalog :unsure:
Putni nalog treba svakako. Neposedovanje istog povlaci masivnu kaznu.
Link to comment
Pletenica je fleksibilni deo auspuha od celicne mreze i gume, koji je montiran na izduvnoj grani da ne bi prenosio vibracije motora na auspuh. Ona je u principu za odredjeni fi auspuha univerzalna, pa ti preporucujem da probas prvo kod nekog majstora za auspuhe, koji verovatno ima neku polovnu koju ce naplatiti oko soma dindzi i zameniti verovatno za isto toliko. Plocice kupi sam najjeftinije za tvoj model ionako su sve isti kurac i one od 10 evra i one od 40, pa zameni kod nekog komsije peznionera mehanicara koji to moze da uradi na parkingu za pola sata uz naknadu za gumeno pivo. Za ostatak love izvedi u provod neku dobru matorku, pa kad budes imao realizaciju, seti se da sam ja bar delimicno pomogao i ja cu biti zadovoljan. ;)
nikad ne bih kupovao pletenicu polovnu, iako sam u svetlu nemaštine svojevremeno to uradio - potrošila se za cca 6 meseci... nova ima da se kupi i originalna i možda ne tako loša nova, ali home made
Link to comment

Ako je slicna ili malo jaca cena i za Astru, uzimam odma' ovih dana. Ovi rekli nesto tipa 3900, valjda sa ugradnjom. Mnogo je, kume.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...