Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

danas sam video najludju tablicu ... VR TTTTT ... wtf ?vranje pa t pet puta ?! da li je moguce da je iko platio 60k ili koliko vec da bi dobio pet istih slova ? doduse, u pitanju je bio neki nadrkani novi a8 ...

Link to comment
jedno pitanjce, na puntu mi se cesto ukljuci crvena lampica koja oznacava volan jbmlga..uglavnom na volanu se izgubi hidraulika i jako tesko se manevrise, stvar se otkloni tako sto ugasim pa upalim auto...
Ne bi treba biti problem u servo pumpi inacce ti to ne bi radilo nikako. On cini mi se ima i prekidac za servo. Rekao bih da je tu problem i uopste ne mora biti skupo. Dakle - autoelektricar, a ne automehanicar trebao bi da resi problem. <_<
Link to comment
danas sam video najludju tablicu ... VR TTTTT ... wtf ?vranje pa t pet puta ?! da li je moguce da je iko platio 60k ili koliko vec da bi dobio pet istih slova ? doduse, u pitanju je bio neki nadrkani novi a8 ...
Tu ti je odmah i odgovor na pitanje. cool.gif
Link to comment
Ne bi treba biti problem u servo pumpi inacce ti to ne bi radilo nikako. On cini mi se ima i prekidac za servo. Rekao bih da je tu problem i uopste ne mora biti skupo. Dakle - autoelektricar, a ne automehanicar trebao bi da resi problem. <_<
nemoj davati pogresne informacije :)
Link to comment
Ja bih stvarno voleo da znam imena konkretno i direktno odgovornih za sve u vezi sa ovim tablicama.Npr idejnog tvorca celog "sistema".
vi ste srecni jer vozite na normalne table.kakvu su pizdariju napravili sa nekadasnjim 999 tablama (privremeni uvoz za osobe sa privremenim boravkom u RS), totalni no commentznaci sada su to RP table koje se menjaju svake godine. recimo za ovu godinu je RP11. pritom, registracija vazi samo do isticanja privremenog boravka. onda mora da se ode ponovo u MUP i produzi registracija, koja pak ne vazi onda 12 meseci nego do datuma prve registracije.moj primer: 10.marta sam dobio nove table - RP11. privremena saobracajna mi vazi do 5 oktobra kada istice privremeni boravak. tada moram da dodjem u MUP sa novim privremenim boravkom, kojom prilikom cu dobiti RP12 table - za 2012 - i novu privremenu saobracajnu koja pak nece vaziti do 5 oktobra 2012 nego do 10 marta 2012, kada moram ponovo da idem u MUP i produzim registraciju do 5.oktobra 2012. i tako svakih 6 meseci ponovo.da ne pominjem da mi tablica ima 9 karaktera sto mi dodatno otezava kucanje SMS-a kod placanja parkingajebo vam bre pas mater!
Link to comment

RP table su jedan od jačih primera ludila u nas. Za kompletan ugođaj probaj da izvadiš međunarodno ovlašćenje za upravljanje tim vozilom.Dobićeš odgovor da ne može. AMSS, koji jedini izdaje ta ovašćenja je u julu 2009 doneo pravilnik u kome piše da se obustavlja izdavanje međunarodnih ovlašćenja za vozila sa RP tablama.Zašto - to niko ne zna. A razgovarao sam sa barem 20 ljudi i održao desetak sastanaka u AMSSu, MUPu, SUPu, carini.... Moja firma je predstavništvo strane firme i sva vozila su na RP table.A aktivnosti su uglavnom regionalne.Na taj način je AMSS malte ne blokirao rad firme, jerbo po zakonu moramo imati to ovlašćenje, a ne možemo ga dobiti.U MUPu su mi potvrdili da nema zakonskih prepreka da vozila sa PR tablama napuštaju Srbiju, samo mi treba ovlašćenje. <_< I ja sad tako ludim i nemam pojma koga više da vučem za rukav.

Edited by Idioteque
Link to comment

Overim krater velicine groba sinoc na Sabac-Ruma putu, sjebem dve gume istovremeno (nove btw), jos pizdim, posle 24h. Uglavnom pozvao pandure, napravili zapisnik slikali i kao s tim da tuzim onog ko je zaduzen za taj put (Ruma put valjda). Ima li od toga ikakve vajde, steta mi je oko 250 evra (i to ako nije stradala felna, jos nisam stigao do vulkanizera)? Cuo sam da je bilo pokusaja obestecenja ali ne i ishode... :unsure:

Link to comment
Overim krater velicine groba sinoc na Sabac-Ruma putu, sjebem dve gume istovremeno (nove btw), jos pizdim, posle 24h. Uglavnom pozvao pandure, napravili zapisnik slikali i kao s tim da tuzim onog ko je zaduzen za taj put (Ruma put valjda). Ima li od toga ikakve vajde, steta mi je oko 250 evra (i to ako nije stradala felna, jos nisam stigao do vulkanizera)? Cuo sam da je bilo pokusaja obestecenja ali ne i ishode... :unsure:
Kazu da placaju...Jos jedan link...E sad, da li tuzis ti ili tebi osiguranje plati opravku pa osiguranje trazi pare od drzave, to ne znam... Bilo bi logicno ovo drugo, kao i kod saobracajke, da osiguranje plati popravku onom ko nije kriv pa onda trazi pare od onog ko je kriv, ali Srbija je ovo...
Link to comment
Overim krater velicine groba sinoc na Sabac-Ruma putu, sjebem dve gume istovremeno (nove btw), jos pizdim, posle 24h. Uglavnom pozvao pandure, napravili zapisnik slikali i kao s tim da tuzim onog ko je zaduzen za taj put (Ruma put valjda). Ima li od toga ikakve vajde, steta mi je oko 250 evra (i to ako nije stradala felna, jos nisam stigao do vulkanizera)? Cuo sam da je bilo pokusaja obestecenja ali ne i ishode... :unsure:
Obrati pažnju na iznos blokade...od njih se leba nećeš najesti, ne znam kako ide sa osiguranjem.Sremputedit, ubaci poreski broj 101339701 Edited by Hartmann
Link to comment
Kazu da placaju...Jos jedan link...E sad, da li tuzis ti ili tebi osiguranje plati opravku pa osiguranje trazi pare od drzave, to ne znam... Bilo bi logicno ovo drugo, kao i kod saobracajke, da osiguranje plati popravku onom ko nije kriv pa onda trazi pare od onog ko je kriv, ali Srbija je ovo...
Osiguranje ce mu platiti samo ako je vozilo kasko osigurano i ugovorom naznacen i takav slucaj. U protivnom samo gradjanska parnica.
Link to comment
RP table su jedan od jačih primera ludila u nas. Za kompletan ugođaj probaj da izvadiš međunarodno ovlašćenje za upravljanje tim vozilom.Dobićeš odgovor da ne može. AMSS, koji jedini izdaje ta ovašćenja je u julu 2009 doneo pravilnik u kome piše da se obustavlja izdavanje međunarodnih ovlašćenja za vozila sa RP tablama.Zašto - to niko ne zna. A razgovarao sam sa barem 20 ljudi i održao desetak sastanaka u AMSSu, MUPu, SUPu, carini.... Moja firma je predstavništvo strane firme i sva vozila su na RP table.A aktivnosti su uglavnom regionalne.Na taj način je AMSS malte ne blokirao rad firme, jerbo po zakonu moramo imati to ovlašćenje, a ne možemo ga dobiti.U MUPu su mi potvrdili da nema zakonskih prepreka da vozila sa PR tablama napuštaju Srbiju, samo mi treba ovlašćenje. <_< I ja sad tako ludim i nemam pojma koga više da vučem za rukav.
a pa znam to. isto je bilo i za 999 table. do pre 2 godine sam regularno imao ovlascenje ali od tada nista.mislim da je sada jos veca bolestina na delu, jer RP table vise nemaju normalnu nego privremenu vozacku dozvolu - malo parce tankog papira na cirilici, jedno jezicno. sta bi nemac radio kada bi me zaustavio na putu sa time? siguran sam da nisu predvideli izlazak iz zemlje.
Link to comment
nemoj davati pogresne informacije :)
Čuj, ništa nisam decidno tvrdio, ali zašto ne krenuti od najjednostavnije i najjeftinije mogućnosti? Ne mora svaki kvar obavezno da bude tragedija. cool.gif
Link to comment

ma naravno, no pricam iz skorasnjeg iskustva. a i rece decko da hidraulika potpuno otkaze na momente.tragedija ce samo biti ako ne ode na vreme ljecniku za kola.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...