Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Samo da javim, uzeo sam onaj fm predajnik i šljaka perfektno! 1000 dindži, jedan fleš i 5 min podešavanja.edit: aj kad već kuckam, vozim corsu b '98, 44kW/60KS i imam jedan problem. Naročito leti, na višim temperaturama, nakon par minuta rada motora, brzinomer prestaje da radi, tj. pokazivač pada na nulu. Rekoše mi da kvar ima veze sa (nekim) davačem impulsa. Jel ima neko pojašnjenje i kakav savet?

Edited by mojo
Link to comment

Davač impulsa je deo novijeg datuma i pojavljuje se u masovnoj primeni tokom devedesetih kad je veza između menjača i brzinomera prestala biti obrtna sajla, tj. brzinomeri su postali u pravom smislu elektronski uređaji. Prava adresa za rešavanje problema s tim su majstori za taximetre, recimo u BG Stevčević, Višnjička 2. Ako si u drugom gradu javi gde ti treba pa ću ti naći.

Link to comment
Hvala. U kom momentu uradim tehnički pregled? Pretpostavljam da to ne mogu da uradim kad vratim tablice?
Uradi onda odmah, važiće i posle. Mislim da onda moraš završiti u roku od 15 dana.
Link to comment
Davač impulsa je deo novijeg datuma i pojavljuje se u masovnoj primeni tokom devedesetih kad je veza između menjača i brzinomera prestala biti obrtna sajla, tj. brzinomeri su postali u pravom smislu elektronski uređaji. Prava adresa za rešavanje problema s tim su majstori za taximetre, recimo u BG Stevčević, Višnjička 2. Ako si u drugom gradu javi gde ti treba pa ću ti naći.
Novi Sad. I hvala! :)
Link to comment
ford focus ambiente 1.4 sa petoro vratakeva hoce da uzme kredit, uvali njen krs, to uplati kao depozit i kupi novi ford na kredu. cena 10.000 Emisljenja i iskustva?edit - tek sam sada procitao podnaslov. prastajte, ruki sam na ovom pdf-u.
ford focus je ispao iz igre. sada se razmatra kia pro_cee'dhttp://www.kia.rs/novi_pro_ceed/i hundai i30oba imaju sedmogodisnju garanciju i oba kostaju malo preko 10.000E. meni se vise svidja kia. sta vi mislite?
Link to comment
kiu sam vozio , a u i30 bio vozen. Hyndai je za koplje iznad
sad pricao sa drugom koji se razume, i on kaze da je kia za klasu bolja. kaze mi da se to najbolje vidi kada pogledas koliko automobilima pada cena posle par godina. kaze da je dve godine stara kia dosta skuplja od i30 koji je isto godiste.nemam pojma...
Link to comment
Jel neko koristi ovo čudo? Navodno se prikači na upaljač i preko FM frekvencije šalje muziku sa fleša/SD kartice koji je prikačen na njega. Ja u kolima imam neki matori blaupunkt kassetten plejer koji šljaka/ne šljaka sa ovim mp3 plejerom? Deluje jadno, ali ako radi, blaupunkt ostaje, jer sa njim kola su sigurna :)slika-FM-transmiter-MP3-plejer-za-auto-upaljac--2144366x640.jpg
Ja trenutno imam ovaj sa fotke i prilično je loš, non stop se čuje zujanje, na bilo kojoj frekvenciji.Prethodno sam imao jedan koji je bio vrhunski po pitanju kvaliteta zvuka, ali sam morao da ga vratim jer se pokvarilo jedno dugmence. U prodavnici nisu imali da mi zamene za isti model i uzeo sam jeftiniji na kome se vremenom razvalio usb ulaz i fleška neće lepo da stoji, tj gubi se kontakt.Za mene su ti transmiteri potrošna roba :D
Link to comment
sad pricao sa drugom koji se razume, i on kaze da je kia za klasu bolja. kaze mi da se to najbolje vidi kada pogledas koliko automobilima pada cena posle par godina. kaze da je dve godine stara kia dosta skuplja od i30 koji je isto godiste.nemam pojma...
Ma ne može da bude za klasu bolja kad se radi o praktično istim automobilima (ceed i i30). Ista platforma, isti motori. Jedan se pravi u Češkoj, drugi u Slovačkoj. Ceed zbog nešto modernijeg dizajna cilja na mlađu populaciju a i30 više na porodične ljude. Tu jedino može da prevagne odnos cene i opreme/garancije/servisa i ostalih sitnica. Inače i jedan i drugi su super za te pare.
Link to comment
sad pricao sa drugom koji se razume, i on kaze da je kia za klasu bolja. kaze mi da se to najbolje vidi kada pogledas koliko automobilima pada cena posle par godina. kaze da je dve godine stara kia dosta skuplja od i30 koji je isto godiste.nemam pojma...
vozio sam(se) u oba i to je povrsni utisak koji sam stekao posle tih voznji. Da kupujem auto ne bih se razmisljao u korist i30, u kiji mi je unutrasnjost nekako jeftina i to je mozda jedini razlog za i30 + kia mi se ucinila nekako nepreglednomedit:sacekaj sajam koji ce valjda uskoro, svi prodavci ce nuditi raznorazne popuste. Onaj foucus je trenutno najpovoljnija opcija(jedini - mu je slab motor za tu karoseriju) Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
dodaj malo love i kupi yetija za 12.5k sa TSI motorom od 1.2ubedljivo najbolja kupovina ikada
+1 Svi su sumnjicavi u pogledu snage ovog motora, ali po stranim forumima tvrde kako je to prevazidjeno nekim novim resenjima u prenosu i kako je bas taj motor revolucija u celoj gami Yetija. Sa nekoliko sitnih dodataka u opremi, izadje oko 13k, i to je stvarno trenutno najbolja ponuda na trzistu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...