Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

mom drugu su na ulazu u Grcku trazili i evropski obrazac o saobracajnoj nezgodi, sto nije imao. Oprostili mu, ali je kazna eventualna bila paprena.

Link to comment
Od kada su bese obavezni ovi novi kompleti za prvu pomoc - od aprila ili septembra (nesto su mi ta dva meseca u glavi, ne znam zasto..)?
od septembra.
Link to comment

Da li neko zna kakav je tačno postupak registracije (na BG table) automobila koji je kupljen van Beograda i trenutno se vozi "na ovlašćenje"?I još nešto - ako neko ima preporuku za neki jeftini auto-alarm (zapravo najbitnije mi je otključavanje na taster, centralna brava postoji) može da mi šibne link/br. telefona na PM :)

Link to comment

Jel neko koristi ovo čudo? Navodno se prikači na upaljač i preko FM frekvencije šalje muziku sa fleša/SD kartice koji je prikačen na njega. Ja u kolima imam neki matori blaupunkt kassetten plejer koji šljaka/ne šljaka sa ovim mp3 plejerom? Deluje jadno, ali ako radi, blaupunkt ostaje, jer sa njim kola su sigurna :)slika-FM-transmiter-MP3-plejer-za-auto-upaljac--2144366x640.jpg

Link to comment
Jel neko koristi ovo čudo? Navodno se prikači na upaljač i preko FM frekvencije šalje muziku sa fleša/SD kartice koji je prikačen na njega. Ja u kolima imam neki matori blaupunkt kassetten plejer koji šljaka/ne šljaka sa ovim mp3 plejerom? Deluje jadno, ali ako radi, blaupunkt ostaje, jer sa njim kola su sigurna :)slika-FM-transmiter-MP3-plejer-za-auto-upaljac--2144366x640.jpg
Radi dobro. Ja sam to imao, može da posluži. Imaš usb ulaz, za karticu, ili činč. Radi kao mala radio stanica. Dakle utakneš fleš, uključiš umesto upaljača, i nađeš frekvenciju na svom radio aparatu u kolima koji se dalje ponaša kao da je našao neku stanicu i svira. Frekvenciju prvo odabareš na tom čudu, i samo je tražiš posle. Nije loše
Link to comment

samo mala preporuka - prvo nadji neku frekvenciju na kojoj se ništa ne emituje, pa onda podesi tu frekvenciju na "odašiljaču".ja koristim tu opciju na mobilnom, ali mi se užasno mešaju signali.možda je ovo tvoje jače (zapravo, sigurno jeste :D ), ali svejedno.

Link to comment

Frekvencija što niža tim bolja, bar moje iskustvo je takvo. Najbolje dakle 87,5, u NS je prazna, a nisam imao problema ni vozeći kroz BG, što često činim. Pokazivač vrekvencije na radiju mora biti digitalni. Vozim tu spravicu 2 godine i veoma sam zadovoljan. Ukoliko vam bude gubio kontakt (što je moguće zbog naših grbavih puteva) stavite malo parče kartona u ulaz za usb. ;)

Edited by nesha taxista
Link to comment
Da li neko zna kakav je tačno postupak registracije (na BG table) automobila koji je kupljen van Beograda i trenutno se vozi "na ovlašćenje"?
Auto prvo mora biti odjavljen s registarskog područja mesta u kom se trenutno vodi, o čemu se dobija odgovarajuća potvrda. Takođe se tu plaća i prevod, tj. porez na promet vozila. Onda s tim papirima ideš u beogradski SUP i dalje sve kao da je ovde. Moguće da će SUP raditi proveru vlasništva što može prilično da produži postupak.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...