Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ako od komšije/sponzora/dobrog Samarićanina (bilo koga a nije u krvnoj vezi samnom) uzmem da vozim automobil, šta mi je potrebno od papira da bi ga vozio unutar tj van granica naše divne zemlje?Pod pretpostavkom da auto nije kraden!
Za unutar zemlje je dovoljno ovlastenje overeno u sudu, a za inostranstvo je diskutabilno... U AMSS ce ti reci da treba ta dozvola za upravljanjem tudjim vozilom u inostranstvu, ali ja sam pitao i hrvatskog policajca na granici sa Srbija-Hrvatska, kao i hrvatskog i bosanskog na granici Hrvatska-BiH, i dobio sam odgovor: "Ako su vas vasi pustili da izadjete iz Srbije, nama je to dovoljno, ne zanima nas nista drugo osim da je vozilo registrovano i da ima zeleni karton"
Link to comment
ako je auto na pravno lice, onda i putni nalog, al to se retko trazi.nisam imao tu nesrecu, a neko sa foruma, cini mi se, jeste, i to upravljajuci vozilom sopstvene firme. a zaprecene kazne nisu male.
Ne znam da li se nešto menjalo ali vožnja bez putnog naloga je bio veliki problem.
Link to comment
Jel' ima neki rok za kasnjenje kod produzivanja saobracajne?I meni istice par dana pred put u inozemstvo.
Nema. Ako te u Srbiji uhvate sa nevažećom registracijom, skidaju ti tablice. U inostranstvu ti zaplenjuju vozilo.
Link to comment
Ako od komšije/sponzora/dobrog Samarićanina (bilo koga a nije u krvnoj vezi samnom) uzmem da vozim automobil, šta mi je potrebno od papira da bi ga vozio unutar tj van granica naše divne zemlje?Pod pretpostavkom da auto nije kraden!
U Srbiji mogu da te drndaju i traže da imaš ovlašćenje za vožnju.U EU ti ne treba nikakvo ovlašćenje, bitno je da imaš saobraćajnu i zeleni karton. I medjunarodnu vozačku. Doduše u nekim zatupastim državama kao npr. Madjarskoj, mogu da ti traže i ono ovlašćenje na medjunarodnom formularu za upravljanje tudjim vozilom.
Link to comment
Ne znam da li se nešto menjalo ali vožnja bez putnog naloga je bio veliki problem.
ma jeste, bas kao sto napisah, neko je imao problem jednom i to veliki, nego meni to nikad nisu trazili (srecom posto mislim da imam jedan iz 2008. i to je to =)) sto ne znaci da je to pravilo. slicno kao ovo ams ovlascenje, niko nikad nije pogledao to sranje, al sam ipak vadio pred put. Edited by holden kolfild
Link to comment
Ne znam da li se nešto menjalo ali vožnja bez putnog naloga je bio veliki problem.
ja sam taj koji je imao sranje s tim i kukao ovde. dobro sam prosao kako sam mogao, ako izuzmemo da me pandur toliko isponizavao, da bi bilo bolje da ga je izvadio i ispiso se mi se po glavi. i da mi je oteo 70evra, na ime mita i korupcije. i da sam posle od besa polomio pesnicom komandnu tablu i zavrsio u kod dezurnog lekara zbog isecene sake. i ako izuzmemo krvlju junackom upropastene nove farmerice.pritom, iamo sam putni nalog. na taj dan, samo sa nepotpunom destinacijom.dakle, imajte putni nalog, uvek i svuda.
Link to comment

U vezi sa putovanjem u inostranstvo i novim tablicama... Zna li neko da li ce i dalje morati da se ima nalepnica SRB pozadi (to valjda zovu nacionalna auto oznaka), posto na novim tablicama ima i oznaka drzave na onom plavom polju...

Link to comment
Grunf je pisao o tome, ako se ne varam
vise besneo :) ali da, uredba o putnim nalozima iz 96te je jos na snazi, poserem im se u usta i utabam petom.
Link to comment

Cek, putni nalog treba za sluzbeni auto, ok. Ali ako uzmes automobil od oca/majke/brata/zene - sta, i onda treba ovlascenje (pricam o voznji u Srbiji, znam da je napolju potrebno ovlascenje i bogme su mi ga trazili Makedonci na grani, a i Grci ako se ne varam, Madjari i Hrvati ne)? Jbg znam da sam do pre koju godinu vozio caletov auto na regularnoj bazi i u zivotu mi nije trebalo nista sem saobracajne (na njegovo ime). Zaustavljen x puta, nikad problem sa ovlascenjem :unsure:

Link to comment
U Srbiji mogu da te drndaju i traže da imaš ovlašćenje za vožnju.
potpuna glupost. 5 godina sam vozio automobile na tudje ime. za to vreme su me zaustavili bar 100 puta i nikad mi niko rec nije rekao zasto ja nisam vlasnik vozila. i preko (u susjedne zemlje - hr, hu, ro, slo, ba) kad sam isao niko ziv mi nije trazio medjunarodno ovlascenje za automobil (iako sam ga imao). Edited by 8-walker
Link to comment
potpuna glupost. 5 godina sam vozio automobile na tudje ime. za to vreme su me zaustavili bar 100 puta i nikad mi niko rec nije rekao zasto ja nisam vlasnik vozila. i preko (u susjedne zemlje - hr, hu, ro, slo, ba) kad sam isao niko ziv mi nije trazio medjunarodno ovlascenje za automobil (iako sam ga imao).
Obrati pažnju na reč MOGU.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...