Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Znači, da vozim normalno do srede? A naplatiće mi svakako, samo dovoženje kola na zakazani termin je tipa 25 jura, plus satnica majstora (naravno, računa se na sat, tako da i 2 minuta plaćam kao sat, jbg).

Link to comment
Znači, da vozim normalno do srede? A naplatiće mi svakako, samo dovoženje kola na zakazani termin je tipa 25 jura, plus satnica majstora (naravno, računa se na sat, tako da i 2 minuta plaćam kao sat, jbg).
Ma jok, par kočenja, kamenčić će se istroši, i dovidjenja.
Link to comment

Pa imao sam bar pedesetak kočenja od tada i ništa. Mada, kolicki mi je auto, cenim da je i zrno peska za njega krupan zalogaj :D Ništa, teram ga normalno do srede, ako do tad ne nestane zvuk idem kod majstora. Hvala, ljudi.

Link to comment

Neam pojma, jesenas u BG drugar/majstor mi pregledao auto, reče da su kočnice skroz ok tad bile. A i ne znam što bi škripalo konstantno tokom vožnje da je to u pitanju, valjda bi milozvuci išli samo kad kočim? Duduk sam opak za auftomekaniku, zato i pitam.

Link to comment

Moguće, bem li ga. Stalan zvuk, postaje odvratniji pri kočenju, kad stojim zvuka (logično, jel) nema. Probah malopre opet, i dalje je zvuk tu, al mi se čini da se ništa ne čuje dok idem u rikverc (dopuštam da sam lud ili gluv). Jel može taj ležaj da cikne tek tako, bez ikakvih nagoveštaja? Mislim, nije se nikakav zvuk čuo i sve je bilo savršeno do polaska sa jebenog semafora.

Link to comment
Fiatovi motori su medju najboljim na svetu. I dizel i benzinci.Ali, sve ostalo je blagi užas, finalna obrada, generalno karoserija, unutrašnje oplate, naročito elektronika i električne komponente.Generalno, italijanski automobili su dobri za izbegavanje. Osim za posao neki punto, panda i tako.Nikako Alfa Romeo ili Lancia, za bilo šta.
kao dugogodisnji vozac lancie koji ne moze da se pohvali da je neki predani fan zabarskih kola i kao neko ko ne trosi puno vremena na lickanje i odrzavanje kola, ovo tvoje 'blagi uzas' jednostavno ne stoji. Skoro 2oo hiljada km promenjene lamele i motor podizaca stakla. redovno menjanje ulja i guma, auto ide ko zmaj. nemam razloga da branim italijanske atomobile, jednostavno vozio sam i svapske i japanske i francuske i sve jo to jedan isti djavo, pod uslovom da ne govorimo o skupljim modelima iz premium klase.danas se kvalitet, uz pridosle koreance, prilicno izjednacio a ove tvoje nabrojene opaske za izbegavanje mozes da nadjes sirom interneta, uglavnom dolaze od ljudi koji i nisu nikad seli u alfu ili lanciu.
obojica ste na neki nacin u pravu iz svog ugla.retko ko moze da tako spektakularno dobro napravi motor u zoni prihvatljive cene, cela serija multijet motora danas je cisti sex a kroz istoriju ima more primera izuzetnih fiatovih motora koji su valjda jedino sto je na kolima ostajalo citavo. ja sam vozio lanciu deltu na kojoj je vladao opsti raspad svega sem motora i mislim da treskovo iskustvo datira iz istih vremena kao i moje, znaci devedesete. sa druge strane tacno je i da su se danas umanjile razlike medju kolima, mada ne i sasvim i da se one u sustini pokazuju u uslovima ozbiljnije eksploatacije. recimo moj opel sa fiatovim motorom, realno vozilo sa dna kace, sa 170k predjenih je jednako utegnut nakon 2 godine divljanja po srpskim dzadama, nikakva skripanja, problemi sa trapom itd itd, sto ne mogu da kazem za prijatelja koji je u isto vreme kupio stilo. naravno, taksisti je svejedno da li mu auto ima roll ako udje malo temperamentnije u krivinu, kako drzi pravac pri ostrijim promenama, ali to su sve stvari gde se uocava razlika.ono gde su italijani i dalje apsolutni maheri kao sto su uvek bili je dizajn tih svojih ambicioznijih linija, ove nove alfe izgledaju da ih pojedes, i cak nemaju ni taj problem da deluju predizajnirano kao recimo neki seati koji je VAG uspostavio upravo da bi bili konkurencija raznim novim alfama i lanciama. i ne cudi me da se i dalje prodaju bez obzira na sve posto se ipak kolicina sranja sa italijanskim kolima smanjila a izgledaju tako kako izgledaju. takodje fiat nekim cudom uspeva da ima neko spektakularno zanimljivo vozilo u svom katalogu koje pohranjuje reputaciju da oni ozbiljno znaju da naprave sta hoce, ove nove pande su potpuni spektakl. ocu da mrem da uzmem jednu.btw moj prijatelj gaetano foti koji u berlinu ima auto salon i servis za fiate/lancie/alfe, vozi bmw 530d dok zena aka razne multiple i punta koji se zateknu na placu sa vracenim/zamenjenim vozilma. prijateljski mi je jednom rekao nesto tipa, od fiata samo mala kola, panda i punto.
Link to comment

Ja sam o Lancia sa 2.4 JTD motorom cuo stvarno sve najbolje, cak cenim da bih je i pazario da nisu na nezasluzeno losem glasu u Srbiji, pa im cena abnormalno pada i uglavnom nemas kom da je prodas kad dodje vreme. Daleko savrsenija varijanta od arhitaksi Stila karavana - imaju isti neunistivi motor, ali je zato Lancia enterijer i zavrsna obrada stvarno briljantna, imas osecaj da vozis ozbiljan auto. Ostao je problem elektronike, ali i to je vise problem lokalnih majstorskih ingenioznosti.

Link to comment

nije samo reputacija razlog lose cene. ta kubikaza spada u drasticno skuplji cenovni razred kod registracije u odnosu na 1.9JTD i niko ko nema para za bacanje danas ne zeli da kupuje ista preko 2000 kubika. inace se slazem za enterijer, ali to je ono sto krasi lancie odvajkada. ja sam na mojoj koja je bila 1986. godiste imao sedista sa ermenegildo zegna materijalom. kurcenje bez granica.

Link to comment
...ove nove pande su potpuni spektakl. ocu da mrem da uzmem jednu.
Ima nova Panda?
ja sam na mojoj koja je bila 1986. godiste imao sedista sa ermenegildo zegna materijalom. kurcenje bez granica.
Mislio sam da si ovo ime izmislio... :lol: Od FIAT-ovih saradnji sa modnim dizajnerima znam samo Pandu Sisley...panda-sisley.jpg:wub:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...