Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Stavljao ih je i stavlja svako ko ima veze sa GM-om, to je Fiatu ostalo neko prebijanje od zajedničke avanture. Odlični motori, problem jedino čuveni plivajući zamajac, sve ostalo uz pravilno održavanje ideee...Što ne znači da ih treba uzimati polovne. Ko god ih je vozio, privatno ili službeno, vozio ih je do granice isplativosti održavanja. E sad, ako je od tetke, strine, burazera iz pečalbe, tj. ako ste dovoljno velika talija da ga pre vas nije ugrabio jedan od milion Turaka/Bugara/Srba koji se po EU jedino time bave - samo napred.
Ja imam punta, uvoz iz Svabije, 3ci vlasnik, tj nisam ga preko svercera kupovao, generalno sam zadovoljan, 1.2, ima i abs..2000.godiste...nemam apsolutno nikakvih ulaganja za sada....takodje sam cuo i za stilo da su pouzdana auta ali eto kazem pojedini se zale na te dizel motore mada vec citah ovde kako su ok...doduse generalni problem je to boldovano..uzmu fiata teretnog, plate atest, skinu mu sa 800.000 km na 150.000 i prodaju ga kao putnicko ovde...i onda cujes kako su losi..naravno, svaki auto bi bio los sa milion km..ako bih mijenjao za par godina, nesto razmislja uzeti stila..prilicno jeftin za odrzavanje a moje potrebe za voznjom su minimalne...20ak hiljada km godisnje max.doduse unutrasnja karoserija je prilicno losa u fiata, jeftina plastika.. Edited by beeva
Link to comment

Prve serije Stila su bile kriminalne, kolege iz drugih firmi su se bukvalno ratosiljavali istih, upravo zbog problema sa elektrikom koje je pomenuo Tresko... kasnije je sve (manje-više) došlo na svoje mesto.

doduse unutrasnja karoserija je prilicno losa u fiata, jeftina plastika..
Ukoliko si mislio na enterijer, Fiat je daleko od najgoreg, Renault po užasnosti materijala i montaže ponovo biva prvi.Uopšte, sa svim svojim zasluženim i nezasluženim predrasudama, Fiat je verovatno najlogičniji sleeper. Osim ukoliko ne mislite da ste se prvi setili da jurite Škodu i Seata (tu dođe i Opel). VW je pak mamutski precenjeno parče lima i plastike. O Renou zbog opšteg nekvaliteta, Citroenu i Pežou (posebno Pežou) zbog bezobrazluka od održavanja ni ne razmišljam. Sa Fordom nisam imao dodira. Ukoliko imate sredstava i sreće:http://www.youtube.com/watch?v=8RPRG-69l64Honda, Honda, Honda, HONDA!
Link to comment

Vozio sam renoa 9ku....spoj loseg dizajna, enterijera i svega ostalog sto cini auto..tamo 2001, 2002...bio je vec tada star dvije decenije i u pravu si plastika je otpadala u komadima...bukvalno se ljuljala instrumental tabla od prvog dana..poslije nisam imao cast da vozim renoa...od fordova..opet matorog vozio tako da...orion 1.4, 87 godiste, i dan danas ga imam...uzasan motor ali je za odrzavanje kao auto ok...nisam ulagao nista u njega niti se sta kvarilo..osim eto sto ima sjeban karburator/motor sto je na kraju i presudno za liferovanje u opad dogodine...najednom krenu da trose mnogo vise nego bi trebali...14 litara po zimi...

Edited by beeva
Link to comment
e, pa da resim jednu zivotnu™ dilemu jednom za svagda. dakle,kako se PRAVILNO meri nivo ulja u motorua. ostavi se auto da prenoci pa se ujutru™ bez paljenja, u totalno hladan motor gurne grancica™ i izmeri se.b. vozi se auto, koliko god, pa se ostavi 15 min da se ohladi, pa se onda izmeric. udjes u hladan™ auto, pa ga ostavis da radi na leru preko nekoliko minuta, pa onda. vise ne znam kome da verujem. sve 3 varijante su u opticaju kada pitam druge.
Cista logika - kad se ulje potpuno slegne dakle pod a, mada neces dobiti bitno drugaciji rezultat ni pod b, a treca varijanta je glupost. ;)
Link to comment
Pa ne znam. Fiatovi 1,9 i 2,4 JTD motori su među najboljima na današnjem tržištu, i drugi proizvođači ih kupuju od njih
Mislio ja na starog Punta s obicnim 1,9. Nisu doduse ni ti losi, mada je taj motor za Punto malo tezak.
Link to comment
Fiatovi motori su medju najboljim na svetu. I dizel i benzinci.Ali, sve ostalo je blagi užas, finalna obrada, generalno karoserija, unutrašnje oplate, naročito elektronika i električne komponente.Generalno, italijanski automobili su dobri za izbegavanje. Osim za posao neki punto, panda i tako.Nikako Alfa Romeo ili Lancia, za bilo šta.
kao dugogodisnji vozac lancie koji ne moze da se pohvali da je neki predani fan zabarskih kola i kao neko ko ne trosi puno vremena na lickanje i odrzavanje kola, ovo tvoje 'blagi uzas' jednostavno ne stoji. Skoro 2oo hiljada km promenjene lamele i motor podizaca stakla. redovno menjanje ulja i guma, auto ide ko zmaj. nemam razloga da branim italijanske atomobile, jednostavno vozio sam i svapske i japanske i francuske i sve jo to jedan isti djavo, pod uslovom da ne govorimo o skupljim modelima iz premium klase.danas se kvalitet, uz pridosle koreance, prilicno izjednacio a ove tvoje nabrojene opaske za izbegavanje mozes da nadjes sirom interneta, uglavnom dolaze od ljudi koji i nisu nikad seli u alfu ili lanciu.btw, zanima me, s obzirom da tamo zivis, kako talijani gledaju na brak fiata i krajslera?¿
Link to comment
kao dugogodisnji vozac lancie koji ne moze da se pohvali da je neki predani fan zabarskih kola i kao neko ko ne trosi puno vremena na lickanje i odrzavanje kola, ovo tvoje 'blagi uzas' jednostavno ne stoji. Skoro 2oo hiljada km promenjene lamele i motor podizaca stakla. redovno menjanje ulja i guma, auto ide ko zmaj. nemam razloga da branim italijanske atomobile, jednostavno vozio sam i svapske i japanske i francuske i sve jo to jedan isti djavo, pod uslovom da ne govorimo o skupljim modelima iz premium klase.danas se kvalitet, uz pridosle koreance, prilicno izjednacio a ove tvoje nabrojene opaske za izbegavanje mozes da nadjes sirom interneta, uglavnom dolaze od ljudi koji i nisu nikad seli u alfu ili lanciu.btw, zanima me, s obzirom da tamo zivis, kako talijani gledaju na brak fiata i krajslera?¿
Ti si imao sreću.Inače, talijani gledaju na brak Fiata i Chryslera kao neku veliku prevaru, samo još nisu sigurni u čemu se sastoji. :lol: Sad se vode neke debate o tome da li će ili neće da Fiat premesti sedište u US, i tako definitivno zada smrtni udarac.
Link to comment
šta znam, vozim alfu i uživam, u svakom trenutku
i ti si imao srecu izgleda :D skoro sam imao prilike da vozim novog Clia, takodje i Yaris, koja je to gomila plastike i lose izrade, sacuvaj boze. moja stara Lancia izgleda ko salon, Alfa da ne pricam.
Link to comment

Vozim jutros, kafa, muzika, ma milina... Do jednog od semafora. Stanem na crveno (Evropa, mora se, jbg), kad sam krenuo iz predela desnog prednjeg točka kreće zvuk vučenja noktiju po tabli. Pri kočenju se pojačava, kad stojim ništa. Sve ostalo šljaka kako treba, auto ide normalno, ne pali se ništa od lampica, komp kaže sve ok. Nadljudskim naporima sadržaj moje ogromne glavudže uspeva briljantno da dokuči da je sigurno nešto u vezi kočnica, no me zanima ima li ovde neko ideju šta bi moglo biti? Na žalost, pre srede ne mogu kod majstora a jako me zanima šta je u pitanju.

Link to comment
Vozim jutros, kafa, muzika, ma milina... Do jednog od semafora. Stanem na crveno (Evropa, mora se, jbg), kad sam krenuo iz predela desnog prednjeg točka kreće zvuk vučenja noktiju po tabli. Pri kočenju se pojačava, kad stojim ništa. Sve ostalo šljaka kako treba, auto ide normalno, ne pali se ništa od lampica, komp kaže sve ok. Nadljudskim naporima sadržaj moje ogromne glavudže uspeva briljantno da dokuči da je sigurno nešto u vezi kočnica, no me zanima ima li ovde neko ideju šta bi moglo biti? Na žalost, pre srede ne mogu kod majstora a jako me zanima šta je u pitanju.
Majstori bi rekli - uleteo kamenčić između diska i pločica.
Link to comment

Zikiš? Ne znam da li je to ikada iko platio, zbog "kamenčića". Ako skineš točak i pregledaš deo kod diska i pločica, možda i budeš imao sreće da ga nađeš.Do srede će se svakako potrošiti. Ako ne - pravac majstor.

Edited by cika tale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...