Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ako hoces manji gradski auto mozes fino da odaberes, recimo moj izbor bi sigurno bila Fiesta 2003-2004 godiste (mozda mladje ako uspes da nadjes), benzinac jer bi trebal da budu manji troskovi odrzavanja. U toj klasi i generaciji dolaze u obzir i Clio, Corsa, 206, itd. 4000 je ipak respektabilna suma pa nije da ne mozes da biras. Ako bi nesto iz C segmenta - jedino mi pada na pamet Stilo 1.6 , godiste - tako, '02,'03,'04. Mozda i mladje, proveri.

Link to comment

Radije C segment, i rado bih izbegao Fiat (mada čujem da hvale Stilo).Vidim ovih dana i ogromne automobile u sličnom cenovnom rangu (recimo Citroen C5, karavan, benzin, 116 KS - 2002: 4.300€, nije fiksno, urađen veliki servis).A opet, ne znam kakva su neposredna iskustva sa "francuzima". Zato i pitam.

Link to comment
Radije C segment, i rado bih izbegao Fiat (mada čujem da hvale Stilo).Vidim ovih dana i ogromne automobile u sličnom cenovnom rangu (recimo Citroen C5, karavan, benzin, 116 KS - 2002: 4.300€, nije fiksno, urađen veliki servis).A opet, ne znam kakva su neposredna iskustva sa "francuzima". Zato i pitam.
Verovatno je presao boga oca pa skidana kilometraza (standardna predrasuda :fantom: .) Realno ta veca klasa tipa C5 ili npr 406 ako je dobar trebalo bi da bude oko 5 hilj bar (mada ima 406ica ispod 5 hiljada dosta). Moj tast ima 2.0 hdi 406icu i presao je boga oca s njom, covek ne izlazi iz auta, preko 300 hiljada presao, hteo bi da proda ali ne moze izvuci vise od 4 000. Mada se vidi na autu da budem realan da je pregazio toliko, i na tom njegovom i na svakom drugom sa toliko km. Prosto, sto je i logicno, za iste pare sto je auto veci to je vise i istrosen (ali naravno ne mora da znaci, u pojedinim slucajevima).Ja ne bih bezao od Fiata bas toliko, sestra mi par godina vozi Bravo 2.0 jtd i auto ide kao sat i dan danas, ne znam da l je osim redovnog servisa nekad usla kod majstora. Auto tipa 2001. godiste. Drugar takodje vozio Mareu bio zadovojlan presao na Stila. Opet samo reci hvale. Ne bih da ti ga namecem ali samo kazem da ne bezis de facto - proguglaj okolo po auto forumima - ima X tema sta za 4000 i X*Y o tom Stilu npr. (Mada ti autoforumi samo zbunjuju jer bukvalno se pojavi 100 ljudi sa 100 razlicitih misljenja i svi su prepuni iskustva zaboga i znaju sve o svemu <_< ) Vizuelno - Stilo sa 3 vrata izgleda i dan danas po meni do jaja. Ne znam za servise, ali kapiram da bi bilo logicno da je jeftiniji od Francuza :unsure:edit; Da, znam da sam jos nesto hteo da predlozim u prethodnom postu - Astra G. Ali bojim se da ona ipak drzi malo bolju cenu kod nas zbog fame o Nemcima tako da bih se ja vodio logikom da za isto para moze da se uzme primerak Stila koji je u boljem stanju od Astre, ili makar mladji 2-3 godine Edited by ducca
Link to comment

Upravo mi uze reč iz usta. Postoji fama o nemcima, iako moraš i pepeljaru da doplatiš kao dodatnu opremu, i o talijanima kao generalno lošim. Međutim, sad se sve izmenilo, i nema nekih drastičnih razlika. I ja dajem glas za Stilo, a ubacio bih u kombinaciju lanciu libru jtd

Link to comment

Ja imam 1.4 ali ne karavan nego hatchback, '98 godiste. Za ovih godinu i po sljaka sasvim fino i nisam imao skoro nikakvih problema (ne racunam sto mi ga je neko izgrebao tupim predmetom i sto mi je nedavno polupana sajbna i prednje bocno staklo <_< ). E sad, neki bi rekli da je 1.4 trom i slab motor ali meni kao vozacu pocetniku je sasvim dovoljan. A i lep je auto, jebiga (ne karavan, to mi je odvratno).

Edited by Zli Gli
Link to comment
Stilo sa 3 vrata izgleda i dan danas po meni do jaja.
plus 1...istina...doduse cuo sam, ali opet su to price sto ljudi sto cudi, da su 1.9 dizel motori kod punta prilicno losi..sad moja iskustva drukcije govore, ne znam kakva je situacija kod stila..ali je auto sasvim pristojno..evo bas jutros gledam auto, nestandardno za ove prostore...chevrolet aveo, daewoo motor, 1.2, 64 kw..nema abs, 7000 evra..nov. Edited by beeva
Link to comment
plus 1...istina...doduse cuo sam, ali opet su to price sto ljudi sto cudi, da su 1.9 dizel motori kod punta prilicno losi..sad moja iskustva drukcije govore, ne znam kakva je situacija kod stila..ali je auto sasvim pristojno..evo bas jutros gledam auto, nestandardno za ove prostore...chevrolet aveo, daewoo motor, 1.2, 64 kw..nema abs, 7000 evra..nov.
Pa ne znam. Fiatovi 1,9 i 2,4 JTD motori su među najboljima na današnjem tržištu, i drugi proizvođači ih kupuju od njih
Link to comment

Fiatovi motori su medju najboljim na svetu. I dizel i benzinci.Ali, sve ostalo je blagi užas, finalna obrada, generalno karoserija, unutrašnje oplate, naročito elektronika i električne komponente.Generalno, italijanski automobili su dobri za izbegavanje. Osim za posao neki punto, panda i tako.Nikako Alfa Romeo ili Lancia, za bilo šta.

Link to comment

Stavljao ih je i stavlja svako ko ima veze sa GM-om, to je Fiatu ostalo neko prebijanje od zajedničke avanture. Odlični motori, problem jedino čuveni plivajući zamajac, sve ostalo uz pravilno održavanje ideee...Što ne znači da ih treba uzimati polovne. Ko god ih je vozio, privatno ili službeno, vozio ih je do granice isplativosti održavanja. E sad, ako je od tetke, strine, burazera iz pečalbe, tj. ako ste dovoljno velika talija da ga pre vas nije ugrabio jedan od milion Turaka/Bugara/Srba koji se po EU jedino time bave - samo napred.PS: Ne bih se složio s Treskom, naročito što se pomenute elektronike tiče, šampion verovatnoće za gecrkt u tom smislu je Reno, provereno iz firmine flote, upoređeno s flotama drugih firmi. Ubedljivo najmanje (tačnije 0) intervencija van redovnih servisa ima Honda, tj. Akordi i sedan Sivici, al' zato standard, jbg...

Edited by zorglub
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...