Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Opel, 1,4 XEP, 16v, tri i pol godine, 1 Celzijusevac+.Bijeli, podosta paroliki ispušni znači:a) sve je ganc normalnob) podvalili mi bevandu umjesto benzinac) nešto treće?
Ako nemaš drugih problema sačekaj topliji i pre svega suv dan pa ako je ista situacija to može značiti da je problem u glavi motora ili da je jednostavno smeša suviše siromašna.
Link to comment
Opel, 1,4 XEP, 16v, tri i pol godine, 1 Celzijusevac+.Bijeli, podosta paroliki ispušni znači:a) sve je ganc normalnob) podvalili mi bevandu umjesto benzinac) nešto treće?
pa ako je beli dim pojava samo kad startujes motor (startas, na hrvackom), onda je samo do ladnog.kako se ponasa kasnije?
Link to comment
Opel, 1,4 XEP, 16v, tri i pol godine, 1 Celzijusevac+.Bijeli, podosta paroliki ispušni znači:a) sve je ganc normalnob) podvalili mi bevandu umjesto benzinac) nešto treće?
Ako ispušta paroliki ispušni i kad se motor ozbiljno zagreje, moguće da ti je otišao dihtung glave motora.
Link to comment

Imao sam danas prvi udes u životu. Tip ispred mene izgubio kontrolu nad autom i poprečio se u traci.Ja kočio i zakucao se u njegov zadnji desni točak pod uglom od 90 stepeni. Bio sam 10ak metara od njega i išli smo 50ak na sat. Užasno klizav asfalt.Pitanje - ima li šanse da mene nabede za krivicu po sistemu "uvek je kriv onaj što udari otpozadi"?

Link to comment
Ako nemaš drugih problema sačekaj topliji i pre svega suv dan pa ako je ista situacija to može značiti da je problem u glavi motora ili da je jednostavno smeša suviše siromašna.
Za prvi deo odgovora se slažem, ali moram da pitam kako to siromašna smeša proizvodi beli dim?
pa ako je beli dim pojava samo kad startujes motor (startas, na hrvackom), onda je samo do ladnog.kako se ponasa kasnije?
Ako ispušta paroliki ispušni i kad se motor ozbiljno zagreje, moguće da ti je otišao dihtung glave motora.
Fala svima na prijedlozima obrazloženja. Pa da preciziram, dimi kad krenem i kad parkiram, dakle i kad je već dosegao radnu temperaturu. Konkretno, sparkiram se nakon 10 minuta (vidjet ću kako je nakon 2 sata), a u retrovizoru odozada vidim oblačiće pare. Vožnja - ne. Ler, da. Plus 1. brzina izgleda. Nikakvih drugih simptoma nečega ne vidim...
Imao sam danas prvi udes u životu. Tip ispred mene izgubio kontrolu nad autom i poprečio se u traci.Ja kočio i zakucao se u njegov zadnji desni točak pod uglom od 90 stepeni. Bio sam 10ak metara od njega i išli smo 50ak na sat. Užasno klizav asfalt.Pitanje - ima li šanse da mene nabede za krivicu po sistemu "uvek je kriv onaj što udari otpozadi"?
Velike su šanse. Čarobna formula je nedržanje dovoljnog razmaka gledajuć na uvjete na cesti.Ne znam čemu ta potreba da ideš/te nekom za guzom kad god se vozi više od 20 na sat, bez uvrede, al zbilja? Ja u Zagrebu držim najmanje 6-7 dužina automobila razmaka i nitko me krivo ne gleda. unsure.gif
Link to comment
Imao sam danas prvi udes u životu. Tip ispred mene izgubio kontrolu nad autom i poprečio se u traci.Ja kočio i zakucao se u njegov zadnji desni točak pod uglom od 90 stepeni. Bio sam 10ak metara od njega i išli smo 50ak na sat. Užasno klizav asfalt.Pitanje - ima li šanse da mene nabede za krivicu po sistemu "uvek je kriv onaj što udari otpozadi"?
skoro sigurno, na zalost, obrazlozenje ce im biti da nisi drzao dovoljno rastojanje tj. nisi se prilagodio uslovima saobracaja
Link to comment

pa dobro, ali lik ispred nije kocio, nego se okrenuo. mislim da ima i to veze, bemliga.mozda nije pravo poredjenje, ali mislim da bi puno imalo veze i da se zakucao u nekog kome nisu radila stop svetla.

Link to comment

Strašno. Toni, nije Čađo, službeni. Što samo znači skuplju popravku. Soma štete minimum. A cela Octavia ne vredi 4 soma. A zar nije novim zakonom uvedeno nešto kao "bezrazložno naglo kočenje".Baja ne samo da se ukopao u mestu nego mu je i auto očigledno bio neispravan čime je poprečio pri kočenju.Jel postoji nešto kao u košarci - obostrana lična? Šta u tom slučaju pokriva osiguranje?O zvezdicama da ne pričam. :frust:

Link to comment
Strašno. Toni, nije Čađo, službeni. Što samo znači skuplju popravku. Soma štete minimum. A cela Octavia ne vredi 4 soma. A zar nije novim zakonom uvedeno nešto kao "bezrazložno naglo kočenje".Baja ne samo da se ukopao u mestu nego mu je i auto očigledno bio neispravan čime je poprečio pri kočenju.Jel postoji nešto kao u košarci - obostrana lična? Šta u tom slučaju pokriva osiguranje?O zvezdicama da ne pričam. :frust:
Mozes da se izvuces, ne znaci bas svaki udar otpozadi krivicu istoga. Njegova nagla promjena pravca i posebno polozaja je glavni uzrocnik saobracajke.
Link to comment

pitanje, kakav je status M+S tj all season guma po novom zakonukonkretno mislim na sava adaptone treba meni, ne vozim na ta sranja ali pomazem nekome ko godisnje predje 1000-2000km i ko nece da se drka sa promenompride je zemsko i vozi neki francuski prdavac od kola, 206

Link to comment
pitanje, kakav je status M+S tj all season guma po novom zakonukonkretno mislim na sava adaptone treba meni, ne vozim na ta sranja ali pomazem nekome ko godisnje predje 1000-2000km i ko nece da se drka sa promenompride je zemsko i vozi neki francuski prdavac od kola, 206
moze da ih fura, u pravilniku pise da se gume koje imaju oznaku m+s, winter, snow (i sl.) smatraju zimskim.
Link to comment

ali da je on drzao odstojanje i da je prilagodio brzinu uslovima puta do svega ne bi dosloelem kako se on ukopao ako je bilo izuzetno klizavo?ako kazes da su mu kola bila neispravna to si trebao da potenciras kod saobracajca kad je pravio zapisnikbio sam ucesnik jednog malog lancanog sudara gde je 3 lice(koje je uzgred zapalilo i izazvalo ceo karambol). Naravno tip iza mene i ja smo bili krivci i ako se ne varam po starom me je rebnula 6000 i neki uslov od recimo 6m. Obrazlozenje joj je bilo da nismo drzali odstojanje (sto je pandur napisao u izvestaju) i da nismo prilagodili brzinu uslovima saobracaja. Ako su kola sluzbena i osigurana jebes stetu(ako ti nisi vlasnik firme), a kod sudije skruseni pogled. kukaj kako radis za 40 soma i da ti duguju od decembra platu i sl.srecno

Link to comment
ali da je on drzao odstojanje i da je prilagodio brzinu uslovima puta do svega ne bi dosloelem kako se on ukopao ako je bilo izuzetno klizavo?ako kazes da su mu kola bila neispravna to si trebao da potenciras kod saobracajca kad je pravio zapisnik
naravno, odstojanje je trebalo biti duplo vece, jos ako se uracunaju zimski uslovi..ako su se kretali 50 km na h. Medjutim taj vozac ispred je morao reci policiji zasto je doslo do kocenja i to se uzima u obzir. Njegovo opasno ponasanje je dovelo do ugrozavanja i ometanja saobracaja. Takodje, sta je uneseno u zapisnik, su mu radila stop svjetla...
tanje, kakav je status M+S tj all season guma po novom zakonukonkretno mislim na sava adaptone treba meni, ne vozim na ta sranja ali pomazem nekome ko godisnje predje 1000-2000km i ko nece da se drka sa promenompride je zemsko i vozi neki francuski prdavac od kola, 206
all season min 4mm dubina sare, (ne znam kako je receno u novom srpskom zakonu, da li idu sa lancima obaveznim (ne mogu da se sjetim))
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...