Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Razumem te skroz, nego ovi moji dosli sa mnom kod majstora i covek otvorio haubu i rekao ovde moze da se igra kolo oko motora koliko je jednostavan, samo vozi i uzivaj. Tako se i ispostavilo, isli ljudi i na more dva puta, ma nikakva drama.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, JakeBlues said:

Ima li ko preporuku za majstora / servis za Hyundai vremešna vozila, a da je u Beogradu ili okolini? Vozilo je Hyundai i20 prve generacije (godište 2009), benzinac, treba neko ko će ga redovno održavati i ima iskustva sa tim vozilima. 

Imao sam to sokocalo.Dobar autic.Motor nikakvih problema.Jedino sto zeza su lose resene kocnice,upada prasina u kaliper,tako da to mora da se pazi da ne blokiraju tockovi.Osim toga ABS kad je vlazno je imao tendenciju da pali lampu .

  • +1 1
Link to comment
On 31. 8. 2024. at 0:15, JakeBlues said:

Ima li ko preporuku za majstora / servis za Hyundai vremešna vozila, a da je u Beogradu ili okolini? Vozilo je Hyundai i20 prve generacije (godište 2009), benzinac, treba neko ko će ga redovno održavati i ima iskustva sa tim vozilima. 

https://asdjolesljukic.rs/

 

Meni odrzava nekoliko Mitsubishija, zadovoljan sam. Radi i Kia/Hyndai program

Edited by Grunf
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Samo da prijavim da je opcija pracenje trake u Opel Grandlandu X mozda spasila dva zivota, moj i rodjakov, pri povratku iz Svicarske prekjuce rano ujutru. Krenuli u 18h dan ranije lagano i islo bez problema, odspavali jedno 45min kad se on umorio od voznje, ja preuzeo, laganica bez da mi se drema a onda sam se u jednom momentu samo trgao od automatskog cimanja volana ka sredini i pogledao desno a tamo kamioncina neka ka kojoj smo lagano klizili, ko zna kako bi se zavrsilo pri brzini 120-130 na sat.

 

Fala Bogu, Alahu i dragom Opelu. Kupuje kola sa pracenjem trake.

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment
21 minutes ago, Zli Gli said:

Samo da prijavim da je opcija pracenje trake u Opel Grandlandu X mozda spasila dva zivota, moj i rodjakov, pri povratku iz Svicarske prekjuce rano ujutru. Krenuli u 18h dan ranije lagano i islo bez problema, odspavali jedno 45min kad se on umorio od voznje, ja preuzeo, laganica bez da mi se drema a onda sam se u jednom momentu samo trgao od automatskog cimanja volana ka sredini i pogledao desno a tamo kamioncina neka ka kojoj smo lagano klizili, ko zna kako bi se zavrsilo pri brzini 120-130 na sat.

 

Fala Bogu, Alahu i dragom Opelu. Kupuje kola sa pracenjem trake.

Dobro auto, njemačko 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

:gospode:
 

 

 

šta si uradio za kaškaija?

 

 

3500e platio u servisu i teraj dalje. Isao kod Arapina prekjuce ali je stavio genericku adresu tog mesta gde zivi i drzi plac pa ga nisam nasao, tek uvece mi vozac javio adresu gde je pokupio auto. Svakako je Mazda 3 koju sam kupio za druga bila 5min odatle ali posto smo se vratili 250km nazad kod Ciriha, nisam mogao sutra opet da idem jer je bas daleko. 

 

Sledeci put necu ici avionom nego autom, da ne cimam brata da nas vozi svuda i onda cu posetiti prijatelja Libanca, cak cu mu se i najaviti sa nekog treceg broja da se ne iznenadi.

Link to comment
17 hours ago, Zli Gli said:

prijatelja Libanca

 

Auh... Zli razumem sve, ali trebalo bi da znaš da su trgovci s Levanta verovatno najveštiji i najnamazaniji na svetu. Možda da pustiš sve i pomiriš se sa gubitkom, naučiš iz toga i teraš dalje? Ne zameri, ali sve mi iz tvojih postova liči da srljaš u još veće sranje, posebno što je on na svom terenu i sigurno ima svakakve veze.

  • +1 1
Link to comment

Gli, imam jedan XC 60, izgreban je bocno gde god je moglo, al je motor kao puska i malo je presao. Ako mi to udas za neke korektne pare, idemo zajedno u svicu da peglamo libanca

  • +1 1
Link to comment

Pusti slike privatno ili pisi da razmenimo brojeve pa da probamo, nista nas ne kosta.

 

Sto se Arapa tice, jasno mi je da je njihov teren i da su namazani i zajebani i ima ih mali milion ali mnogo je to para da bi se pustilo, princip je u pitanju. Jednog sam tako presreo na njegovom placu za 300 franaka nekih, velike su to pizde uzivo jer misle valjda da neko nece doci tako daleko a ne znaju da meni ujak i brat zive tamo i da nije problem provozati se.

 

Poenta je samo probati kulturno pa ako ne ide osvetiti se nekako, da li brzim nabadanjem u glavu ili skakanjem po kolima, grebanjem istih, polivanjem kola uljem za kocnice, i biti kadar uteci. Sreca u nesreci je sto sam prso od ove kocke skroz pa mi je sve nekako ravno i nikoga ne mrzim, ranije dok sam bio u gasu bi proslo sve mnogo gore po obe strane verovatno. Ovako ima neke minimalne sanse da batalim ali pre ce biti ipak pokusaj da prelomimo popustom na neki auto pa onda zavisno od ishoda ili pomirenje ili nabod corba. Treba 4-5 solidnih auta da prodamo za te pare, to se ne prasta.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 3. 9. 2024. at 17:39, ZokiAsov said:

Gli, imam jedan XC 60, izgreban je bocno gde god je moglo, al je motor kao puska i malo je presao. Ako mi to udas za neke korektne pare, idemo zajedno u svicu da peglamo libanca


Reči koju još o autou, kolko “malo” preša, god, motor… :eusathink_uc:

Link to comment

https://www.b92.net/automobili/aktuelno/58768/automatska-detekcija-prekoracenja-brzine-od-sutra-na-cetiri-lokacije-u-beogradu/vest

 

Sistem za automatsku detekciju prekršaja prekoračenja dozvoljene brzine počeće sa primenom od ponedeljka, 16. septembra, na četiri lokacije u Beogradu, gde je dozvoljena brzina kretanja vozila ograničena na 50 kilometara na čas, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.

 

Sistem će se primenjivati u Bulevaru Mihajla Pupina - Brankov most, raskrsnici Bulevara Nikole Tesle i Ulice Ušće, na raskrsnici ulica Antifašističke borbe i Jurija Gagarina, kao i u Bulevaru kralja Aleksandra kod Đeram pijace.

  • Hvala 5
Link to comment

Naleteo juče kolima na kera na auto-putu kod Beške, u traci ka Beogradu, odmah pri silasku sa mosta, a pre OMV pumpe. Sva sreća da nisam vozio preterano brzo za auto-put (100-110) jer je bilo loše vreme, a ni pas nije bio veliki, ali mi je ipak odvalio dobar deo prednjeg levog branika. Stao sam odmah na OMV pumpu, tu mi je neki kamiondžija iz Makedonije pomogao da skinemo polomljenu plastiku i da vratim masku, a morao sam i da isključim parking senzor, ali sam se ipak dovezao kući bez nekih naročitih problema, osim psihičkih. Sreća, pa imam kasko u Wieneru, te ću da ih zovem danas.

 

Pitanje - vidim da Auto Nena (koja je ovlašćeni servis za Pežo, i gde sam i kupio i održavao auto) nudi asistenciju u razgovorima sa kaskom. Da li da uzimam to, ili da sam prijavim štetu? U principu me ne zanima da li mogu da uzmem više para no što je visina štete, hoću samo da se sredi auto. Relativno je nov auto (tri i po godine, 40k km), pa ne bih baš hteo da ga vozim bilo gde.

 

Siroti ker.

Edited by Ayatollah
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...