Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

On 12. 7. 2024. at 16:35, Valkyrie said:

Da neko tebe tako hoće da opelješi, kukao bi do neba :lolol:

 

jadna osiguravajuća kuća, da :lol:

 

  • +1 2
Link to comment

ja sam jednom ispao idiot i kostalo me 1000+ evra, zaboravih koliko poena, tri meseca zabrane i najvaznije gomilu stresa to sto sam se jedne prilike naslonio na neki raspali fiat punto

bez ogrebotine su prosli,a sve vise sam siguran da su bili u pitanju oni "profesionalni hvataci" kretena kakav sam tad bio i naplacivaci (nepostojecih) steta

jer je situacija kasnije kad sam analizirao bila potpuno suluda, gde su oni bili u dva auta u nekakvoj nepreglednoj koloni i jos gomila stvari

nebitno

 

poenta je da mi se i pre toga, a posle jos i vise gade ljudi koji izvlace pare na slucajna cukanja, gde su ostecenja zanemarljiva

 

Link to comment

Ne znam za te ljude ali mene su oba puta udarili zapravo, prvi put zena u kruznom toku totalno bezveze a drugi put lik dok sam bio parkiran, jos vise bezveze. Bolje da se nije desilo, prodavacu gitovan i farban auto, ali kad se vec desilo sto ne naplatiti koliko moze po zakonu.

 

A DDOR raspali komsiji ponudio da ili isplati ili da mu zadnji branik i jos nesto na Meganu resi njihov farbar s kojim saradjuju i on mucenik uzeo drugu opciju a kad je trebalo da ode po auto, javio mu farbar da su mu rekli iz osiguranja da je ta devojka koja je napravila lancani promenila iskaz i da se to sve naknadno ponistava a farbar naravno napicio cenu na 500e iako je realna steta bila 100 (auto 2005. godiste) i onda ovaj nije mogao da preuzme auto dok ne plati. Sad je angazovao advokata da im se najebe majke i za naknadnu promenu odluke i za pokusaj prevare i kojesta.

Link to comment
On 12. 7. 2024. at 15:49, Zli Gli said:

Pa to, placa samo 50% vecu polisu na sledecoj registraciji i ne znam narednih godinu ili dve koliko, valjda 30 pa 20% a s obzirom da vozi Jaris od 20ak godina tu je polisa tipa 100e, znaci nece dati vise od 100e ukupno. I ceo auto mu je iscukan, bukvalno sa svih strana, znaci ko zna koliko puta je imao takva cukanja.

Mene lik kad je cuknuo (pre dve godine) priznao i potpisao pandurski izvestaj i ja naplatio sve u narednih par meseci od njegovog osiguranja. 
Ove godine, pre neka dva meseca me zvali kod sudije kao svedoka da dam izjavu, fakticki ponovim istu, jer je on valjda pokusavao da izvrda i da slucaj zastari (valjda dve godine). Nisam bas upoznat sa procedurom, al kontam da je to nesto trebao biti oglobljen po prekrsajnoj prijavi, novcana kazna ili sta vec. Da l to znaci da se njegova steta nije zavrsila na promeni stepena obaveznog osiguranja? I ko njega tu goni? 
 

 

Link to comment
On 24. 7. 2024. at 0:11, pbg12345 said:

pa dobro, kapiram da ces mu ti dati tih 500e, koje si naplatio od osiguranja

 

 

Nista ja tebe brate ne razumem. Kakve ja i moje dve nezgode u Mitrovici imamo veze sa tim sta se desilo drugu u Beogradu i zasto ja da dajem 500e? Bice da nisi dobro ispratio fabulu radnje.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Prilikom kupovine polovnog auta, je l se osnovica za porez računa isključivo prema procenjenoj vrednosti (da l AMSS) ili na osnovu cifre iz kupoprodajnog ugovora? Tj, da li smanjenje dogovorene cifre na ugovoru ima bilo kakvog uticaja na osnovicu za porez? 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Zasto kod mazde kada si u D, ne pokazuje brzine. Jel ovo kod jos nekog modela problem vidljivosti, ili ima neka fora da ipak prikaze?

Link to comment

Ima li ko preporuku za majstora / servis za Hyundai vremešna vozila, a da je u Beogradu ili okolini? Vozilo je Hyundai i20 prve generacije (godište 2009), benzinac, treba neko ko će ga redovno održavati i ima iskustva sa tim vozilima. 

Link to comment

Ja sam prodao komsijama i20 iz zamene, isto 1.2 benzin ali 2012. godiste, restajling. Auto je imao pre mozda dve godine 210 hiljada km i nije bilo nikakvih problema sa motorom niti ce verovatno biti a sve i da bude, toliko je jednostavan da mislim da moze svaki iole pristojan majstor da ti to odrzava.

  • +1 2
Link to comment
On 26. 8. 2024. at 9:03, Mr.Mxyzptlk said:

Zasto kod mazde kada si u D, ne pokazuje brzine. Jel ovo kod jos nekog modela problem vidljivosti, ili ima neka fora da ipak prikaze?

I meni na Toyota Camry i na Renault Australu ne pokazuje, to je verovatno neki trend.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Zli Gli said:

Ja sam prodao komsijama i20 iz zamene, isto 1.2 benzin ali 2012. godiste, restajling. Auto je imao pre mozda dve godine 210 hiljada km i nije bilo nikakvih problema sa motorom niti ce verovatno biti a sve i da bude, toliko je jednostavan da mislim da moze svaki iole pristojan majstor da ti to odrzava.

 

Slazem se da je jednostavan, nego je prednost majstora koji ima iskustva s nekim odredjenim tipom automobila sto ume da predlozi da se nesto promeni iako na oko ne izgleda na zamenu jer iz njegovog iskustva taj deo iz prve ugradnje otprilike toliko traje... i obratno - ako nesto "slini" na nekom mestu da pogleda i kaze: to im je standardno, vozi i ne brini , to cemo da sredimo sledeci put kada budemo radili nesto drugo... Samo zbog toga.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...