Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ja bio u Opel servisu "Jacimovic" u Kraljevcima i tek treba da zakazem pregled (pre svega zbog ulja, a i zanima kakva mi je Astrica generalno), ali mi je lik onako na prvu rekao da ovih litar do litar i po, koliko mi je motor posrkao za ~6500km, nije toliko strasno... kao, kad pocne da srce pola litre i jace na hiljadu km, onda je belaj. Meni je ulje i filtere zadnji put menjao drug pa se nadam da je on nesto sjebao.. a i sipao sam neko Valvoline DuraBlend polusinteticko 10/40 dok ovi u tom servisu sipaju iskljucivo neko Genuine GM. Videcu kad odem sta je u pitanju, ovako nemam pojma.

Link to comment

osla lamela, tu vise nema dvojbe.majstor ceni da je osla i korpa, posto sam dugo vozio sa ovakvom lamelom.ima li sanse da to proverim pre no sto predam auto na servis?na osnovu ponasanja auta, mislim.

Link to comment
osla lamela, tu vise nema dvojbe.majstor ceni da je osla i korpa, posto sam dugo vozio sa ovakvom lamelom.ima li sanse da to proverim pre no sto predam auto na servis?na osnovu ponasanja auta, mislim.
Trebalo bi da imaš prazan hod kad prebacuješ brzine. Da slabo hvata™, što bi rekli prekaljleni majstori.
Link to comment

evo, sad bas probao, dovoljno je da malo samo pipnem kvacilo da bih saltao, znaci, skroz visoko ga hvata.ma nisam nikada pre vozio forda, pa nemam ideju kako bi trebalo da izgleda po difoltu saltanje, a svakako je skroz drugacije od prethodne astre.

Link to comment

Gde mi je najbolje da u Beogradu zamenim polomljeno staklo na kolima? (konkretno zadnje leptir) Znam za Glass Servis, bar po silnom dugogodisnjem reklamiranju, ali da li su zaista i najbolji? Nasao sam i neki Euroglass Servis... Ima li neko kakvu preporuku. Da ne pominjem da je hitno :unsure:

Edited by ducca
Link to comment

ja sam samo kod njih imao priliku da menjam, tj u glass servisu.mislim da imaju kopije stakala, mozda su me cak i pitali hocu li oridjinale ili kopiju, pa je izaslo ok sto se tice cene.

Link to comment
Cekajte, stanite... mene zanima konkretno iriski venac, posto prilicno cesto idem za NS. Tamo se nizbrdo zapicim kao zivotinja u cetvrtoj i nekad zna da bude zajebano prikociti - jel ovo znaci da treba ici u trecoj ili sta?
Da, ja se obično baš tu spuštam u trećoj. Poslednji put kad sam išao tuda na pola nizbrdice bio radar. :isuse: Ja sam prošao besplatno, ali društvo koje me je preteklo baš i nije. :(
Link to comment
Da se kladimo da mu je crkla pumpa za ulje?
Moguće i(li) prekidač uljnog pritiska.
Vodu i ulje bi pomešao da mu je pukao dihtung glave.
Ne obavezno. Meni je na 2 automobila pukao dihtung bez ikakvog mešanja.
evo, sad bas probao, dovoljno je da malo samo pipnem kvacilo da bih saltao, znaci, skroz visoko ga hvata.ma nisam nikada pre vozio forda, pa nemam ideju kako bi trebalo da izgleda po difoltu saltanje, a svakako je skroz drugacije od prethodne astre.
Kad korpa propadne redovna je pojava i da pedala kvačila postaje sve teža. Inače obično se savetuje zamena kompletnog seta kvačila, dakle korpe, lamele i potisnog ležaja.
Link to comment

Clio 1.5 dCi, 2002.mislim da je akumulator otišao, čisto da proverim da nije još nešto. neće da upali.. malo zaškljoca i to je to, neće ni da vergla pošteno. kada prikačim na kablove, hoće da upali i mogu da vozim koliko hoću, ali pet minuta pošto ga ugasim, više neće da se pali.sve lampice svetle, mogu i farove da upalim, ali to je to.btw već neko vreme mi je upaljena ova lampica:lampica.jpgbio sam kod majstora i u principu trebalo bi da se sređuju dizne, kao i da se menja pumpa za ulje. pošto se ne razumem baš previše, da li je moguće da je riknulo nešto drugo, anlaser ili alternator?

Link to comment

ne bi trebalo da je alternator posto ti se ocigledno iole puni akumulator dok vozis ('kada prikačim na kablove, hoće da upali i mogu da vozim koliko hoću'). verovatno akumulator. koliko je star?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...