Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

@Mil@n

Šta bi na kraju sa tom kaznom?

 

Juče me zove drugar da pita za neku devojku koja je uradila isto, a ja pojma nemam kakva je sudska praksa oko kazni i za šta su te sve tačno gonili.

 

 

Edit: E jebi ga, pobeže post na novu stranu. Vidi pretposlednji na prošloj.

Edited by napadaj
Link to comment
5 hours ago, napadaj said:

Ko je beše pre godinu-dve udario neki auto u garaži, otišao sa lica mesta, pa naknadno bio kažnjen? Koja kazna je određena?

 

Ubi me sad, ne mogu da se setim presude jbt, da li je bilo tipa 10.000 dinara ili tako nešto. Pitao sam druga advokata ali je sad na sastanku nekom.

 

Ono što je tu bilo najgore je 55.000 din koje je osiguranje isplatilo toj devojci. Iznos je stvarno preveliki za kvar koji je nastao koji je takav da se na slikama ni ne vidi. Pokušali smo da se sudimo, bilo par ročišta, na kraju sam platio 15.000 procenitelja  - koji me je zakopao - te sam izgubio slučaj. Ponudili su da skinu 50% od kamate ako platim sve, ili na 3 rate, tako da msm da ću na rate... 

 

Edit: mene su gonili valjda za udarac ali i napuštanje mesta nesreće, za ovo drugo su me razrešili krivice, i valjda sam kažnjem samo za ovo prvo, kako li se kvalifikuje već. Jbg, imao sam toliko tih sranja, da mi se sad sve već polako meša. 17.07 imam suđenje za korišćenje telefona u vožnji haha Ne bi me čudilo da do NS-a popijem još 2 kazne...

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

@napadaj Našao sam presudu u mailu, 10.000 + 2.000 troškovi suđenja.

 

Što se tiče kazni za telefon, dva puta su me zaustavili na semaforu sa leđa, jednom u Mitrovici, jednjom u NS, jednom sam uzeo fon da učukam adresu suda u navigaciji, drugi put slao glasovnu poruku i držao sam telefon ispod volana bukvalno. Ali to se desilo onda kada sam imao 5 zaustavljanja u 2 nedelje, samo me taj u Mitrovici pustio jer sam skoro zaplakao od muke, i pričao mu o putu od prošlog vikenda kada sam popio dve kazne i kada mi je pukla guma. /pukla guma, jedva se dovučem do parkinga nekog uz put, tamo me sačekaju panduri i napšu prijavu jer nisam imao ličnu kartu kod sebe, haha/.

 

Što se tiče tih zaustavljanja sa leđa, siguran sam da to rade namerno jer ljudi kad stanu na semafor često pogledaju poruke i slično, ovi se negde uštekaju i onda samo zasviraju sirenom od pozadi. 

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, zorglub said:

Ne sme znači ni dok stojiš da držiš mob?

Pa to im je specijalnost na onim mopedima da se šunjaju oko semafora...

 

I naravno da ne smeš, ako si u saobraćaju, dakle na raskrsnici... Ako se parkiraš smeš...

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, LeBron said:

Mislim da zaista intenzivno snimaju da li je registrovan auto. I za svaki dan salju kazne.

 

Isto sam cuo ovo sa par strana, i iskreno verujem da je tako zato sto je to softverski najlakse automatizovati - kamera cita tablicu i u sistemu proverava datum registracije, ako je istekao saljemo cestitku. Sve ostalo sto kamera snima, crvena svetla, prekoracenja, zutu traku itd, neko mora da revidira pre nego se pripremi kazna.

 

Ni sam cuo ni od koga iz prve ruke da mu je stigla ovakva kazna, no s druge strane, ne poznajem nikoga ko bi vozio neregistrovan auto.

  • +1 2
Link to comment

Isteklu regu snimaju i one male kamere na krovovima saob policije, doduše nema ih na svakoj ali svakako dovoljno. Snimaju i u suprotnom smeru, odn u oba smera i u toku vožnje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...