Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Jel rabio neko Denso hibridnetm metlice za brisače? Treba da zamenim fabričke pa se nešto lomim izmedju Bosch Aerotwin i ovih japanskih koje su i nešto skuplje. Na prethodnom autu imao Bosch AeroEco, solidno brisale ali na većim brzinama (140) krenu da preskaču na dnu metlice, valjda su Twinare kud i kamo bolje :unsure: Denso mi deluju teže i robusnije pa kapiram da su zalepljene za šoferku i pri većim brzinama majku mu...

Link to comment

Bosch Aerotwin su mi propale još pre nego što su dočekale prvu zimu i vratio sam se kineskim generičkim metlicama.

 

I ne sećam se kako se ponašaju na većim brzinama, nije mi smetalo.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
On 3. 5. 2023. at 17:27, maheem said:

Softver pobrljavio. Tako su rekli i apdejtovali ga.

Ja sam imao tu gresku. Resetuje se, ali se ponovo vrati posle nekog vremena. Nikad nisam uspeo da utvrdim zasto se javlja 

Link to comment
2 hours ago, Uskebasi said:

Ja sam imao tu gresku. Resetuje se, ali se ponovo vrati posle nekog vremena. Nikad nisam uspeo da utvrdim zasto se javlja 

Jel resetujes sam ili vozis u servis?

Video sam tokom guglanja da se žale ljudi da se vraća isti alert :/

Link to comment

Vozio sam u servis, mada cesto i sama nastane. Nema sta nisu probali majstori da nadju u čemu je problem i nisu uspeli. 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Zvuči slično grešci koja se pojavljivala na mom Sitroenu - izbacivao je anti-pollution grešku kad vozim kroz grad na malim obrtajima i zatim bi slabije primao gas, malo trzao, na uzbrdicama bi se gušio... Obično bi posle te vožnje kroz grad usledila vožnja na ravnim putevima dugačkim stotinak ili nekoliko desetina kilometara, gde može da se vozi preko 100km/h, pa bi kod sledećeg startovanja nakon te vožnje greška nestala.

 

Ispostavilo se da je u pitanju TPS (throttle-positition sensor), majstor ga je očistio pre neki dan i greške više nema, a auto gas prima mnogo bolje nego pre čišćenja, bilo da se greška pojavila ili da je nestala.

  • Hvala 1
Link to comment
On 6. 5. 2023. at 16:18, Uskebasi said:

Ja sam imao tu gresku. Resetuje se, ali se ponovo vrati posle nekog vremena. Nikad nisam uspeo da utvrdim zasto se javlja 

Oslabila pumpa,a i BlueHDI do 2016 imaju nesrećno rešen odušak koji stvara vakum i problem sa pumpom.

 

Ne može samo pumpa da se kupi,već ide komplet sa rezervoarom,a nije baš jeftino.

 

Ima opcija i da se softverski ugasi kompletan sistem,ali tu već mogu da se jave problemi na tehničkom,pri kontroli izduvnih gasova.

 

 

Link to comment
On 5. 5. 2023. at 14:56, ducca said:

Jel rabio neko Denso hibridnetm metlice za brisače? Treba da zamenim fabričke pa se nešto lomim izmedju Bosch Aerotwin i ovih japanskih koje su i nešto skuplje. Na prethodnom autu imao Bosch AeroEco, solidno brisale ali na većim brzinama (140) krenu da preskaču na dnu metlice, valjda su Twinare kud i kamo bolje :unsure: Denso mi deluju teže i robusnije pa kapiram da su zalepljene za šoferku i pri većim brzinama majku mu...

ja koristim denso, samo ne znam jesu hibridne, i zadovoljan sam

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 8. 5. 2023. at 13:01, ducca said:

Uzeo ipak jutros Bosch Aerotwin pa ću videti posle kad montiram jesam li se zajebao :rolleyes:

 

Inače jesam se zajebao :D Ali ne da ne valjaju twinare, nego nisu imale adapter za metlice sa U kukom za kačenje pa sam ih vratio sutradan i ipak uzeo Denso i nisam se pokajao. Odlični Japanci.

  • +1 1
Link to comment

Meni je uzeo majstor u NS 2000 negde u martu. Nije isto u svim gradovima, a ni kod svih majstora. 

Edited by nesha taxista
  • +1 1
Link to comment

Mislim da za najobicniju zamenu ulja i filtera za ulje i eventualno klimu/kabinu niko vise nece da radi ispod 25-30e, na starijim kolima. Ovo do 10 godina da ne pricam. 

 

Za ozbiljnije intervencije se uzimaju strasne pare, i kod mehanicara i kod elektricara/elektronicara. Nekih od tih ljudi uzimaju bas bas veliku lovu. 

Edited by Zli Gli
Link to comment
4 hours ago, Zli Gli said:

Mislim da za najobicniju zamenu ulja i filtera za ulje i eventualno klimu/kabinu niko vise nece da radi ispod 25-30e, na starijim kolima. Ovo do 10 godina da ne pricam. 

 

Za ozbiljnije intervencije se uzimaju strasne pare, i kod mehanicara i kod elektricara/elektronicara. Nekih od tih ljudi uzimaju bas bas veliku lovu. 

Ja sam dao bubreg sad za veliki servis u ovlasćenom...

 

Ni 600e nije bilo... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...