Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

zavisi kakav je, koji model, tip

 

ako je vidljiv, trebao bi miletm komšija da može da zameni

 

 

 

gasni amortizer se vika

  • Hvala 1
Link to comment

Ne znam gde da napisem, pa ako mod misli da treba da prebaci, neka prebaci..

 

Elem, prosao sam danas novom deonicom Milosa Velikog ka NBG koju je Vucic juce otvorio.

Ogranicenje je prvo 100, a posle 80 sve vreme. U visini Surcina, verovatno gde ce biti Nacionalni stadion, ima semafor, nema obavestenje o tome, tako da treba obratiti paznju.

 

Posle par km ima jos jedan semafor gde se skrece za Ledine levo i treci kod naselja Mileva Anstajn. Autoput izlazi kod kruznog toka na kraju bloka 61, gde se desno ide i Dr Ivana Ribara ka Jurija Gagarina, levo ka Ledinama (Grand kafa) i pravo je Vojvodjanska. Nadam se da sam dobro objasnio.

 

Plavo je stari pravac, crveno je novi pravac...

 

 

 

 

MV2.png

Edited by Milosh76
Link to comment
On 1. 4. 2023. at 19:44, Grunf said:

Nemoj da se vodis time sta ti je blize. Ja sam na ovom topiku isto trazio limara koji mi je blizu, iako znam sjajnog, ali u Jajincima. Rezultat-usro mi se u zivot najblizi limar. Iz drugog puta je uradio da se ne vidi ako sam blize od 20 metara ili ne idem brze od 60. Nisam hteo da mu vracam auto treci put, jer sam skontao da bi uradio dobro i prvi put, da je znao. 

 

kapiram te skroz, nego ovo nije neka spec intervencija, čista kozmetika... koji je taj u Jajincima?

Link to comment
On 3. 4. 2023. at 9:35, copkillah said:

 

kapiram te skroz, nego ovo nije neka spec intervencija, čista kozmetika... koji je taj u Jajincima?

Poslao sam ti PM

  • Hvala 1
Link to comment
On 1. 4. 2023. at 19:44, Grunf said:

Nemoj da se vodis time sta ti je blize. Ja sam na ovom topiku isto trazio limara koji mi je blizu, iako znam sjajnog, ali u Jajincima. Rezultat-usro mi se u zivot najblizi limar. Iz drugog puta je uradio da se ne vidi ako sam blize od 20 metara ili ne idem brze od 60. Nisam hteo da mu vracam auto treci put, jer sam skontao da bi uradio dobro i prvi put, da je znao. 

Koji je taj sjajni limar u Jajincima, jel Zlaja? On je kažu top limar u Jajincima, ali je non-stop bukiran jbg.

Link to comment

ja znam za zlaju, u njega se kunu

 

znam da je onima što su mi održavali mečku zlaja iz jajinaca bio jedina majstorska preporuka

 

od majstora svih mogućih fela

Link to comment

Uskoro otvaram auto-servis, dogovorićemo se oko kupona za popuste, a za @Valkyrieprvih 12 meseci po dinar!

 

Zamenio sam sijalice za dnevna svetla i poziciju. Ispostavilo se da su sijalice, jer su crkle obe u dva dana, pa sam najpre pregledao osigurače.

Trebalo mi je malo vremena bez kiše, jer sam sve radio na parkingu, a za zamenu je potrebno odvojiti čitav far od karoserije, što uključuje i skidanje neke vezivne plastike (desetak šasijskih tiplova).

 

Zamenio sam, uz YT tutorijal i neispravan prekidač za otvaranje gepeka. Vremenom je pukla i otpala ona zaštitna guma iznad mikroprekidača, pa su nečistoće verovatno uzrokovale da gepek povremeno nije mogao da se otvori.

 

Zamenio sam i prekidače za otvaranje stakla na vozačkoj strani, što mi je već neko vreme predstavljalo pravu noćnu moru! Zapravo, sam prekidač je bio ispravan, ali sam polomio plastično dugme, pa sam silom prilika prozor sa svoje strane otvarao uz pomoć nekog mini šrafcigera koji sam imao pri ruci.

Problem je bio u tome što ta plastična dugmad nisu predviđena za zamenu, odnosno neodvojiva su od tela prekidača, a rezervne prekidače tog kataloškog broja jednostavno nisam mogao da pronađem: nema ih kod prodavaca rezervnih delova, nema u ovlašćenom servisu i nema na internetima! Jesam našao na Aliju nešto što mi se učinilo da će moći da funkcioniše, što su sugerisali i komentari korisnika ispod oglasa, naručio (10$) i - šipak! Na kraju, rezervni deo (polovni) koji liči, ali sa drugim kataloškim brojem, pre izvesnog vremena nađem na KP i konačno juče pozovem oglašavača, dogovorimo se oko vremena, odem do njega, skinem tapacirung sa vrata kako bi prišao i montirao prekidač i- bingo!!!

Čovek živi na nepunih 10 min od mene - pešice! 

  • +1 2
Link to comment
58 minutes ago, Valkyrie said:

Želim da verujem da si galantan jer si slab na mene a ne da je to nešto na račun Fordare.

tj, bolje bi ti bilo da je tako ^ :hitler:

 

Razočaravaju me ove sumnje. :(

  • Tužno 1
Link to comment

Drugari, treba mi savet.

 

Radio sam pre 2 dana redovni servis u sklopu kog su zamenjene svećice. Zamenio sam i sve 4 gume (stavio nove Hankook 4S2 all season).

 

Juče vozio Bg-Palić i auto na autoputu povremeno štuca/poskakuje/preskače. Prvo sam pripisao neravnom putu i novim (prepumpanim?) gumama. Al onda sam skontao da se problem relativno konzistentno ponavlja kad dam gas pri većoj brzini (130+ km/h). Pred kraj puta (posle ~2h vožnje) sam uhvatio malo da ga njakam (naglo davanje gasa par puta za redom) pri manjoj brzini (~50 km/h) i  ispisao je 'Service ESP' i upalio odgovarajuću žutu lampicu. Posle gašenja i ponovnog paljenja nije više palio lampicu, kao ni pri kratkoj vožnji kasnije.

Imao sam ranije na Puntu problem sa kablovima, pa je radio 'kao traktor' (neravnomerno). Ovo donekle liči na to ali nije konstantno i čudno je što u leru nema upadljivog preskakanja (mada pomalo vibrira, al to je već možda i moj trip).

 

Šta bi moglo da bude (svećice? nove gume?) i da li da jurim majstora odmah na Paliću ili da čekam da se vratim u Bg pa da reklamiram servisu gde sam radio redovni ako se problem nastavi? (Ovlašćeni, nisu indijanci).

 

U pitanju je Opel Meriva B, 1.4 turbo benzinac.

Edited by jezovuk
Link to comment

I meni Puntic poskakuje otkako sam stavio letnje umesto zimskih, stare i jedne i druge ali eto letnje krive iako imaju duboku saru. Proveri prvo to a onda tek kablove, svecice i ostalo. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...