Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

To kad će kazaljka početi da se pomera zavisi od kapaciteta akumulatora i snage punjača. Ako je recimo punjač jačine 5A a akumulator 55 Ah trebaće 11 sati teoretski ako ej akumulator potpuno prazan. U praksi više jer punjač u drugoj polovini punjenja puni sve manjom jačinom. ;)

Link to comment

колико дуго се обично чека да стигне позив за рандеву са судијом, од додатних информација пребивалиште нс, а уватише ме негде код руме или између руме и шапца, нисам ни сигуран...

Link to comment

Ja cekam od maja za onih 0.7 promila a za ovih 0.44 od pre neki dan se ne ide na sud nego ekspresno treba da platim 5 000, u roku od 8 dana... sto mi, naravno, ne pada na pamet nego cu da kukam pa da dobijem na rate. Samo kontam da ce me jebati i za sudske troskove, treba 16. septembra da idem na sud. Za ovo prvo me ceka od 6 do 20 hiljada + oduzimanje dozvole na 3 do 6 meseci. E sad, ti si mozda mislio na prekoracenje brzine a za to nemam pojma kako ide.Nego, jedno pitanje - da li je potrosnja osetno vec kad se u autu vozi 5 ljudi prosecne tezine od skoro 100 kila, u odnosu na to kad se vozim sam? Pitam zbog subote kad smo bili u Zrenjaninu, a tu je manje vise otvoren put osim Venca... a bas na Vencu mi se Astrica mucila da povuce nas petoricu...

Link to comment
Za ovo prvo me ceka od 6 do 20 hiljada + oduzimanje dozvole na 3 do 6 meseci. E sad, ti si mozda mislio na prekoracenje brzine a za to nemam pojma kako ide.
30 до 60 хиљада + одузимање дозволе на 6 месеци :D ал ја се све надам да су ми опростили, пошто сам баш квалитетно кукао, а и овај пандур с којим сам причао док му је колега писао казну је говорио "ај видећу да средим нешто с њим" и једно 5 пута поновио "а шта ти је то требало"... додуше ово ми је први прекршај за 8+ година вожње тако да се надам минималној казни
Link to comment

Poziv od iriškog sudije sam dobio posle 7 meseci, sve sam priznao i dobio minimalnu kaznu + sudski troškovi.Kod rumskog isto oko 6 meseci, a jednom mi je i zastarelo, tj. dobio sam oslobađajuću posle više od godinu dana.

Link to comment
To kad će kazaljka početi da se pomera zavisi od kapaciteta akumulatora i snage punjača. Ako je recimo punjač jačine 5A a akumulator 55 Ah trebaće 11 sati teoretski ako ej akumulator potpuno prazan. U praksi više jer punjač u drugoj polovini punjenja puni sve manjom jačinom. ;)
jes, jes. Upalio jutros
Link to comment
колико дуго се обично чека да стигне позив за рандеву са судијом, од додатних информација пребивалиште нс, а уватише ме негде код руме или између руме и шапца, нисам ни сигуран...
3 meseca koliko ja čekam svaki put, ali u bgd :huh:
Link to comment
Ja cekam od maja za onih 0.7 promila a za ovih 0.44 od pre neki dan se ne ide na sud nego ekspresno treba da platim 5 000, u roku od 8 dana... sto mi, naravno, ne pada na pamet nego cu da kukam pa da dobijem na rate. Samo kontam da ce me jebati i za sudske troskove, treba 16. septembra da idem na sud. Za ovo prvo me ceka od 6 do 20 hiljada + oduzimanje dozvole na 3 do 6 meseci. E sad, ti si mozda mislio na prekoracenje brzine a za to nemam pojma kako ide.Nego, jedno pitanje - da li je potrosnja osetno vec kad se u autu vozi 5 ljudi prosecne tezine od skoro 100 kila, u odnosu na to kad se vozim sam? Pitam zbog subote kad smo bili u Zrenjaninu, a tu je manje vise otvoren put osim Venca... a bas na Vencu mi se Astrica mucila da povuce nas petoricu...
E pa baš na usponu i troši osetno više, tj. uvek kad jako pritiskaš gas. Isto važi i za situaciju kad je uključena klima. Gad voziš po ravnom umereno može da ide gore do litra, najčešće i manje, zavisno od automobila. Generalno kod dizela je daleko manje povećanje potrošnje pri opterećenju nego kod benzinskih.
Link to comment
30 до 60 хиљада + одузимање дозволе на 6 месеци :D ал ја се све надам да су ми опростили, пошто сам баш квалитетно кукао, а и овај пандур с којим сам причао док му је колега писао казну је говорио "ај видећу да средим нешто с њим" и једно 5 пута поновио "а шта ти је то требало"... додуше ово ми је први прекршај за 8+ година вожње тако да се надам минималној казни
Uvek se duže čeka kad je prekršaj napravljen u drugoj opštini. Izbegavaj pozive koliko možeš, možda i zastari. Za opraštanje je slaba nada, jedino možda da su ti naveli neki jeftiniji prekršaj. Jesu li ti nudili da potpišeš zapisnik?
Link to comment

meni je pre neki dan izmaklo zastarevanje u čačku za 6 (šest) dana! popizdeo sam!!! ja sam iskusno igrnorisao i ignorisao i ignorisao dok nisam dobio rešenje. zatim sam se na rešenje žalio apelacionom sudu u kragujevcu, koji je zasedao po mojoj žalbi 6 dana pre zastarevanja! DA NE VERUJEŠ!!!

Link to comment
Kočenje motorom, šta je tu dobro a šta loše?
Ако попушташ квачило мало помало, више ћеш да га изакаш. Мада, данашње плоче трају доста дуго, па онда страда следећа ствар, потисна плоча (која је раније изгледала вечита, јер су се плоче хабале много пре). Зет (који буџи кола, атестиран итд) каже да потисна плоча страда ако се квачило дуго држи притиснуто, то убрзава замор материјала (па ти рикне већ на 180Мм уместо на 240Мм).С друге стране, за толико штедиш кочнице, поготово на низбрдици. Квачило које почне да проклизава увек осетиш на време, чим почне - некад мораш да даш мало већи гас да би се попео на насип, например. Кочнице кад почну да проклизавају обично укапираш кад не треба.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...