Jump to content

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Za koliko vremena moze da se uzme medjunarodna vozacka? I kljucno pitanje: proveravaju li AMSovci MUPovu bazu? Recimo da poznanik zeli medjunarodnu dozvolu bez poziva najblizoj policijskoj postaji...
Međunarodnu vadi u AMSS u Ruzveltovoj i ne proveravaju bazu, samo je potrebno da donese važeću "domaću" i još po nešto.
Vidim spominje se medjunarodna....vidim da se za istu trazi: Za dobijanje ovog dokumenta potrebno je :1. Zahtev (dobija se i popunjava na šalteru )2. Vozačka dozvola (na uvid3. Fotokopija nacionalne vozačke dozvole (prednja i zadnja strana)4. 2 fotografije 3,5 x 4,5 cm5. Lična karta i pasoš (na uvid)6. Cena: 2000,00 Din.Međunarodnu sam vadio 2008.god i nešto se ne sećam da sam imao ovu stvaku br.3i šta je uopšte "nacionalna vozačka dozvola"? Edited by eye of the beholder
Link to comment
Vidim spominje se medjunarodna....vidim da se za istu trazi: Za dobijanje ovog dokumenta potrebno je :1. Zahtev (dobija se i popunjava na šalteru )2. Vozačka dozvola (na uvid3. Fotokopija nacionalne vozačke dozvole (prednja i zadnja strana)4. 2 fotografije 3,5 x 4,5 cm5. Lična karta i pasoš (na uvid)6. Cena: 2000,00 Din.Međunarodnu sam vadio 2008.god i nešto se ne sećam da sam imao ovu stvaku br.3i šta je uopšte "nacionalna vozačka dozvola"?
Pa valjda ona koju imas, jedna jedina. I to kopiranje ti odrade oni u AMSS, makar su meni tako. Jedino je zajebancija za te slike, mada se ja ne secam toga iskreno...Valjda sam imao neke stare
Link to comment

jebo mater sto onda nisu napisali2. vozacka dozvola (na uvid)3. fotokopija vozacke dozvolea ne "fotokopija nacionalne vozacke dozvole"nista mi nije jasnofotografije su valjda standardne :)

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Opa, obrtometrija ;) Blokada na 8400 rpm, 160 ks iz 1595 kubika, nema turbinu, cist atmosferac :D
I ja imam blokadu na 280 km/h, mislim da je 6 brzina, negde više od 8.000 rpm.
Link to comment
moja ibiza (1.9 tdi sport) je cipovana i nasvirana na 150 konjica. inace je sport varijanta sa 120, ali mu je ovih dodatnih 30 jebalo mamu. em sto zaista, ZAISTA, manje trosi (po gradu 5.5-6.3 max po bilo kakvim guzvama / autoput do 130 4.5-5.5, 130-160 6.5 160+ skace na 7++ vec), em nema boljeg osecaja kad malo pipnes gas, a on skoci od 1.8 do 3k obrtaja za sekundu ... losija strana, srce vise ulja i naravno vise se haba motor, al koga boli kurac, nije to sad nesto spektakularno. kapiram da vozis dizelasa, tdi, pa mu sipaj uvek najbolje ulje (castrol 505.01) kad to uradis i ne razmisljaj. Ja sam na na 10k km dolio tacno 3 litre sto nije mnogo za te golfove tdi motore koji i bez cipovanja trose ulje. koji bi ti motor cipovao ? pazi gde to radis, nemoj kod nekih dundjera koji su jeftiniji za 50 eur ni slucajno
3 litre na 10000 km već jeste dosta, budite s tim oprezni. A meni Golf TDI nikad nije prešao pola litre za tu kilometražu.
Link to comment

da, ali koji tdi i koji motor ... ovo je 'normalno' za cipovane golf4 motore (2000-2001). znam vec dosta ljudi koji imaju isti i svima trosi (1-3 manje vise)

Link to comment
Alternativa je da slusamo radio Pickojevce :) Kolko para?
800 - 2.500.ovaj za 800 je sa buvljaka i ima konstatno zujanje, zaobiđi.ima za 1.500, taj trenutno koristim, ima krčanja i to je to.. ništa dramatično.za 2.500 je bio najbolji, ispisivao je i ime pesme, gutao i sd kartice, ne samo usb, ali na njemu mi se sjebalo dugme jedno i kada sam išao da reklamiram, nisu imali više taj model pa sam uzeo sledeći najbolji a to je bio onaj od 1.500.dakle, u principu, to prema ceni gledaš, marka je abitna™ :)
Link to comment

jel postoji bese neki sajt koji prikuplja prekrsaje lica pravde™ ?rado bih prilozio ovu fotografiju. em ogroman znak zabranjeno parkiranje, em na sred pesackog. ja sam pre 20ak dana popio kaznu 5000 din jer sam bio parkiran na istom mestu samo 10ak metara napred. imag0024t.jpg

Edited by 8-walker
Link to comment
da, ali koji tdi i koji motor ... ovo je 'normalno' za cipovane golf4 motore (2000-2001). znam vec dosta ljudi koji imaju isti i svima trosi (1-3 manje vise)
Bio je običan 1,9Tdi, 105 ks. Firmin je bio, novog sam ga dobio, prvih oko 2 - 3 hiljade je gubio malo više, a posle se to stabilizovalo. Uglavnom dakle morao sam dosuti posle 8000 zbog tih prvih, a posle nije više trebalo između zamena. Dobro, ja sam umeren vozač. cool.gif
Link to comment

Razumem, ali po tvojoj priči ispada da se čipovanjem diže potrošnja ulja za 2 do 3 puta, a to znači da je motor mnogo više opterećen. Znači imamo početno ulaganje, znatno kraći vek i onda se ja pitam koliko se to uopšte isplati ako je cilj manja potrošnja. Da to tako može bez veće štete po sam motor to bi već proizvođač uradio, ne boj se, pa bi se hvalio kako ima najštedljivija kola. Ako je međutim cilj da auto ide brže onda nema tu šta, koliko para toliko i muzike, prilična lova za čipovanje i generalnu, ali zato uživanje koje si spreman da platiš. No, bolja vuča se može ostvariti i na druge načine. Sipaš neki od proverenih uljnih aditiva, (recimo wurth), u gorivo Castrolov aditiv (on ti diže cenu goriva za otprilike 1,5 dinara, ali malo manje i troši, a bolje vuče i lepše radi), staviš na pogonske malo manje gume i rezultat će biti vidan. ;)

Link to comment

jedno prakticno pitanje. treba da upalim 1 auto kome je prazan akumulator. smara me da ga punim pa me zanima da li mogu da ga predjem na ovaj nacin - imam drugi akumulator koji je pun i na koji mogu da prebacim kleme i upalim. e sad, pitanje svih pitanja - da li dok auto radi mogu da prebacim kleme natrag na prazan akumulator ili ne, i da li uopste tako mogu da ga napunim ili barem pripunim? taj drugi akumulator koji je prazan je inace prilicno nov (recimo da je bio koriscen godinu dana) a ispraznjen je tako sto auto nije vozen jedno 6 meseci pa ga je praznio alarm. ako ovo nije dobra ideja mogu uvek da ga napunim kod kuce, samo me kao sto rekoh smara cela ta operacija

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...