Jump to content

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

ako se dobro secam storije jednog poznanika koji zivi u sveckoj a pazari svako malo benvejce u svajcarskoj, trebalo bi da je vise-manje ovo 2.al verovatno lupetam. znam samo da je vikao da mu se superisplati.

Link to comment
Drugari, jedno pitanje: kad neko živi u EU zemlji X, a kupi polovna kola u EU zemlji Y, jel se plaćaju neke carine, porezi, taxe i druga čuda il se samo auto otera u zemlju X, registruje, osigura i potom veselo ćera ulicama?
Ne plaća se ništa, baš ništa. Kupiš u zemlji X, odjaviš tablice, napraviš fotokopiju saobraćajne dozvole (da bi se videla homologacija, ako auto nije proizveden u EU, i koje direktive EC poštuje), sa fakturom ili ugovorom (ako kupuješ sam od privatnika), kopijom saobraćajne(bivše), odeš u policiju ili gde već u zemlji Y registruješ auto, a u medjuvremenu naručiš osiguranje.I voziš.
Link to comment
Naravno, sve ovo moram da objasnim sudiji :)
I pre svega da budeš kulturan, ljubazan, da se ne ponašaš verbalno agresivno prema drugom učesniku u nesreći, da budeš fino obučen ali ne preterano zvanično...Veruj mi, ove stvari puno igraju kod sudije za prekršaje koji se svakodnevno sreće sa gomilom predmeta i gomilom prostaka, bukadžija, siledžija.A lično mislim da se na fini način ovo što si napisao može objasniti, dovoljno je da kažeš (ako nisi već drugačije rekao u zapisniku) da ti se auto ugasio a ne da si se šetkao napred nazad. Mada, i bez obzira na to, ona te je udarila otpozadi a ti se nisi kretao u rikverc u tom trenutku, prema tome udarila je u auto koji je bio zaustavljen, ili se kretao unapred u njenom smeru i nalazio se ispred nje. Još ako je ograničenje 40kmh (a proveri da nije zaostali znak, ako je u blizini škola, obdanište... onda je ograničenje 30kmh) a pravac 70 metara, nema nikakvih razloga da te ne vidi.Ah, da, ako ona slučajno zna nekog u MUP-u (a opis odgovara), u zapisniku će pisati da si ti išao unazad, da si izleteo ili nešto treće... Ako imaš veze poteži.Meni je zamalo u zapisniku upisano da sam izazvao sudar krećući se brzinom većom od dozvoljene (raskrsnica, ograničenje 60kmh, ja prema tragu kočenja išao 66kmh), a udario sam u lika sa 0,29 promila koji je izleteo iz sokaka na glavnu ulicu.Meni izmereno 0,00. Edited by gotivac
Link to comment

Drugar ima vec 2 godine 1.9 CDTi i prezadovoljan. Valjda 150 konja, ide kao nevreme. Generalno misljenje da su pouzdani (posebno ova varijanta dizela koja je u stvari Fiatov vazda hvaljeni JTD). Ima i varijanta 120 ks, jednako dobro vuce. Mislim i da je bolja varijanta CDTi nego DTI - napredniji motor, bolje performanse, drzi i bolju cenu kasnije u krajnjem slucaju. Ne znam da li je dozvoljeno javno preporucivanje, meni svejedno, ali on ga vozi u Rumu u servis Jacimovic ako se ne varam, on valjda vazi za jedan od najpouzdanijih pa biste mogli da je otarete npr tamo na dijagnostiku pre kupovine, ako je moguce...

Edited by ducca
Link to comment

dada, od 150 konja, sa svom opremom ukljucujuci kozu. po nevidjeno niskoj ceni.upravo je u servisu kod nekog ortaka na dijagnostici, mislim da ce uzeti :)hvala!

Link to comment

realno jeste. nisu skupe vektre ni preko, ali carina je zesce bezobrazna sad u vreme krize i ne jebu da priznaju realne racune. moja astra je placena 5700e u nemackoj a procenili su je na 12000e, stoka angry.gif

Link to comment
Ja bi uzeo, zbog koze :rasejani:Pitanje: cuo sam da nemacke banke daju kredite samo do isteka radne dozvole. Tacno ili ne? Znam da bi trebalo da odem do banke, al nisam naucio taj indijanski.
Ako si zaposlen na neodredjeno vreme, pretpostavlja se da će ti obnavljati radnu dozvolu, dok ne dobiješ državljanstvo, ili barem stalni boravak, pa ti u tom slučaju daju kredit na isti rok kao lokalcu (obično 60 meseci).Ako si na odredjeno vreme, onda ti daju kredit na rok do kojeg ti važi ugovor, tj. radna dozvola.
Link to comment

red je da objavim svoje posrnuce na ovom topiku, a i da gazza likuje: razmatramo vektru karavan za porodicni auto :D...dobili opasno dobru ponudu, '08, onaj 1.9 od 150ks sto smo hteli u kromi, a za 1.5/2k niza cena

Link to comment

aj boze me sakloni da vidim zajceva da hvali nemacka kola (ili sto bi krajisnici rekli nemacko auto)bole te qrac, proveri mu usisnu granu i DPF filter i kupuj. kad u 6. brzini na 160 km/h budes dao gas i kad te bude zalepio za sediste i za 2 sekunde stigao do blokade na 210, seti se da mi dugujes pola kile jagnjetine :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...