Jump to content

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Žao mi je što ti ovo moram reći, ali po meni si ti kriv. Njena prebrza vožnja ili mobilni mogu ti biti olakšavajuća okolnost, ali pošto to nije zvanično utvrđeno onda ništa. Dakle bilo gde da se uključujete u saobraćaj morate se prvo uveriti da time ne ometate nikoga. Pošto si manvrisao ti zapravo još nisi bio uključen u glavni tok, a ona jeste. Da ne bude zabune, ja uvek navijam da svi vi koji ovde dolazite prođete najbolje što možete, ali ako pitaš kako stvari zvanično stoje ( a ja sam 2 godine radio uviđaje ) onda je to ovako kako sam ti opisao.
kapiram. ali ja se JESAM uverio da mogu bezbedno da se ukljucim, posto sam u trenutku dok sam stajao da se ukljucim pogledao i levo i desno i zaista nigde zive duse nije bilo. moj vidik sa te tacke doseze oko osamdesetak metara u desno, posto je ulica prava tih 80 metara. moje najvece pitanje u samom trenutku udarca je bilo 'WTF, odakle ovaj?!'. Sta bi bilo npr da sam krenuo da se ukljucujem i ugasio mi se auto, crko akumulator? I onda ona naidje i odvali me, ja kriv opet? Kazes manevrisao sam. Ono sto sam ja radio ne moze da traje manje od 6 sekundi, a verovatno je trajalo i svih 10. Pa nisam ja preskakao preko ivicnjaka i sahta kako bih olupao auto. Znaci da kazemo da je to trajalo 10 sekundi, ako je isla 40 km/h, koliko je dozvoljeno, ona je u momentu mog ukljucivanja bila 70 metara daleko od mene. To je i vise nego dovoljno da moze da me UOCI i vise nego dovoljna razdaljina da sam mogao da zakljucim da je bezbedno da se ukljucim. U prevodu, ona sigurno nije isla 40 jer bih je u tom slucaju, po samoj logici fizike, video kad sam se ukljucivao. Naravno, sve ovo moram da objasnim sudiji :)
Link to comment
Moto RaceCelebicka 311000 BeogradTel: 066/507-1053
hvala. samo telefon nije dostupan, a daleko mi je ta ulica... tako da sam porucio od nekih likova iz Temerina koji prave akumulatore za oldtajmere.
Link to comment
jedno glupo pitanje. gde da kupim pepeljaru za auto?
Verovatno ne postoje univerzalni modeli, ostaju ti otpadi, ili luda sreća na oglasima, kupujemprodajem.com, limundo.com, i sl.
Link to comment

a jesu li sve pepeljare za, konkretno, fiat, iste, ili moram da jurim i model automobila? na limundu nema, sad cu da overim kupujemprodajem.a kako da dodjem do tih otpada?jao, nista ne znam. :unsure:

Link to comment

nigde na netu ne nalazim tel za tu vinogradsku.proceslajala sam onu temu, pokupila sam neke brojeve pa cu sutra zvati. a gde se prodaju novi delovi za fiat?inace, tempra je u pitanju. hvala vam. .)

Link to comment
a gde se prodaju novi delovi za fiat?
Delta M.Mada mislim da za Tempru možeš naći samo na otpadima. Probaj i kod ovih, imaju svašta nešto.Kako si zaboga satarila pepeljaru?
Link to comment

ma, ustvari, tu tempru vozi moj decko, a ne ja. i nedavno su mu obili auto. uzeli su- pepeljaru i naocare za sunce. ostavili su- digitalni radio mp3 plejer (drugi deo je bio ispod sedista, doduse), ostavili su neke evre, skupi parfem, upaljac koji ide uz tu istu pepeljaru etc. apsolutno nerazumljiva kradja, no dobro. e, njemu ni na kraj pameti nije da sad menja pepeljaru, a kako ja u tim kolima provodim maltene koliko i on, i na letovanje idemo njima, gadi mi se bez pepeljare. eto. resila sam da je kupim sama. cool.gif poslala sma mejl ovim tvojima.

Link to comment

idi na buvljau i kupi eksternu pepeljaru ima ih kolko ti dusa isce, a kapacitet im je znatno veci od originala ;)

Link to comment
kapiram. ali ja se JESAM uverio da mogu bezbedno da se ukljucim, posto sam u trenutku dok sam stajao da se ukljucim pogledao i levo i desno i zaista nigde zive duse nije bilo. moj vidik sa te tacke doseze oko osamdesetak metara u desno, posto je ulica prava tih 80 metara. moje najvece pitanje u samom trenutku udarca je bilo 'WTF, odakle ovaj?!'. Sta bi bilo npr da sam krenuo da se ukljucujem i ugasio mi se auto, crko akumulator? I onda ona naidje i odvali me, ja kriv opet? Kazes manevrisao sam. Ono sto sam ja radio ne moze da traje manje od 6 sekundi, a verovatno je trajalo i svih 10. Pa nisam ja preskakao preko ivicnjaka i sahta kako bih olupao auto. Znaci da kazemo da je to trajalo 10 sekundi, ako je isla 40 km/h, koliko je dozvoljeno, ona je u momentu mog ukljucivanja bila 70 metara daleko od mene. To je i vise nego dovoljno da moze da me UOCI i vise nego dovoljna razdaljina da sam mogao da zakljucim da je bezbedno da se ukljucim. U prevodu, ona sigurno nije isla 40 jer bih je u tom slucaju, po samoj logici fizike, video kad sam se ukljucivao. Naravno, sve ovo moram da objasnim sudiji :)
Po meni verovatno se desilo to da je ona išla brže od toga i zbog mobilnog nije te odmah uočila, ali problem je što ćeš teško dokazati i jedno i drugo. Čini mi se da nisi pomenuo da je meren njen trag kočenja? Ako nije onda je kretanje većom brzinom samo moja i tvoja pretpostavka. Presude se ne donose na osnovu toga.
Link to comment

Pitanje je tu ustvari šta je ko izjavio policiji i šta je uneto u zapisnik po koji obavezno svrati, trebao bi da bude gotov oko 10 dana posle. Na sudu se drži toga da si ti već uveliko bio na putu, reč ''uključivanje'' jednostavno ZABORAVI i šta da ti kažem - srećno!

Link to comment

Drugari, jedno pitanje: kad neko živi u EU zemlji X, a kupi polovna kola u EU zemlji Y, jel se plaćaju neke carine, porezi, taxe i druga čuda il se samo auto otera u zemlju X, registruje, osigura i potom veselo ćera ulicama?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...