Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

po ruznoci da. po voznim performansama je 1.9 cdti za megana svemirsko ultrasonicno vozilo. mada, patkometrisati u ovoj bednoj pilicarskoj kategoriji je smesno. sve je to manje vise isti qrac na biciklu od vozila.

Link to comment
taj 3008 je fakat prelep, ali sam vec pisao da smo porodicno otisli u crkvu, odneli i dete, klekli pred oltar presvetle bogorodice i zakleli se da nikad u zivotu necemo uzeti francuza (samo da nam sad bog pomogne da nekome zavalimo ovaj)
Jel zbog deranja na dijelovima? dry.gifJa išo kolegici po komad plastike volanu pripadajući, 10 sa 10 centimetara, ono što nosi papučice, Frajer reko 1000 kuna, ja blink.gif. TO 1000 kuna? O yebemti. Žena je zapalila svijeću svim svetima kad ga je, nakon što ga je popravila za prodaju, konačno i prodala. Megane konkretno.
Link to comment

Sta da ocekujem od Mondea 2.0 tdci (130 ks) po pitanju troskova odrzavanja i hronicnih kvarova? Jureci Focusa naletim na njega, 2004. god, Ghia oprema. Presao (navodno garantovano) 130 000, po preporuci bih ga uzeo, cena zadovoljavajuca (recimo da za te pare mogu da sanjam o Focusu i Astri dizelima, pa i o benzincima). Procitah malo po forumima da su ljudi imali relativno ceste probleme, i to raznorazne i vrlo cesto ume da istrese boga oca iz dzepa, originalni delovi bezobrazno skupi. Famozni plivajuci zamajac je rak rana. A ima i onih koji nisu videli jednog problema u par godina, samo redovni servis furali. Svi se pak jednoglasno kunu u performanse...:wub: Vredi li to uzimati? (planirana eksploatacija do 3 godine, max 50 000 km po slobodnoj proceni) :unsure:

Link to comment
po ruznoci da. po voznim performansama je 1.9 cdti za megana svemirsko ultrasonicno vozilo. mada, patkometrisati u ovoj bednoj pilicarskoj kategoriji je smesno. sve je to manje vise isti qrac na biciklu od vozila.
nije patkometrija. vozio sam sva 3 i astra je ubedljivo najdosadnija, najneugodnija i sa najlosijim lezanjem na putu.
Link to comment
Sta da ocekujem od Mondea 2.0 tdci (130 ks) po pitanju troskova odrzavanja i hronicnih kvarova? Jureci Focusa naletim na njega, 2004. god, Ghia oprema. Presao (navodno garantovano) 130 000, po preporuci bih ga uzeo, cena zadovoljavajuca (recimo da za te pare mogu da sanjam o Focusu i Astri dizelima, pa i o benzincima). Procitah malo po forumima da su ljudi imali relativno ceste probleme, i to raznorazne i vrlo cesto ume da istrese boga oca iz dzepa, originalni delovi bezobrazno skupi. Famozni plivajuci zamajac je rak rana. A ima i onih koji nisu videli jednog problema u par godina, samo redovni servis furali. Svi se pak jednoglasno kunu u performanse...:wub: Vredi li to uzimati? (planirana eksploatacija do 3 godine, max 50 000 km po slobodnoj proceni) :unsure:
ja ne bih ni sekunde razmisljao ako je cenom u rangu sa pomenutim vozilima koja su klasu ispod.
Link to comment
daj dve-tri, koja vrsta tehnickih problema?
Pre svega sa strujom, a jednom je i menjač propao. Problem je i što ih je malo, nije lako za delove i uopšte nisu jeftini. A i kasnija prodaja velikog ''Italijana'' je uvek bila problem.
Link to comment
taj motor je vrlo traktorski, cak vise i od VW 1.9TDI, ali je kao i vecina nepresviranih dizela prilicno sigurna opcija u smislu odrzavanja. fokus 2 inace super mada bih po iskustvu mog prijatelja koji vozi 1.6 dizel tesko zakljucio da sustinski bolje vozilo od astre h sem sto ima malo bolji porodicni "karakter" kada sednes u njega, generalno je udobniji i ergonomskiji. kod astre h treba samo pametno birati motor i opremu i onda si lisen nepotrebne glavobolje (mene na mojoj najvise nerviraju sportska sedista, totalno njesra). inace u nekim vrlo ozbiljnim parametrima h je vise nego pristojan auto - naprimer lezanje na drumu i trap (narocito prednji), tu verujem da je astra h bolji posao od mainstream konkurencije (golf 5, a narocito stilo i megane 2).
Ja volim Opele, ali Megana bih pre uzeo, a Lagunu još pre. Može se naći po razumnoj ceni - jako dobar odnos onog što dobijaš u odnosu na ono što ulažeš.
Link to comment

ne znam na kakve komade nalecete, ja oko sebe ne znam nikoga ko na oba vozila nije imao uzasno skupe zahvate na motoru - u pitanju polovnjaci sa placeva. turbina, interkuler, ubrizgavanje, plivajuci zamajci, OGROMNI problemi sa strujom, fantomska paljenja raznih stvari u kolima. doduse sve do jednog dizeli, za benzince ne znam.jeste zegzi za voznju, sve odlican 5, al zajebi me toga da ne znam da li cu da stignem gde sam krenuo, ta je fora so 80s.

Edited by gazza1
Link to comment
ne znam na kakve komade nalecete, ja oko sebe ne znam nikoga ko na oba vozila nije imao uzasno skupe zahvate na motoru - u pitanju polovnjaci sa placeva. turbina, interkuler, ubrizgavanje, plivajuci zamajci, OGROMNI problemi sa strujom, fantomska paljenja raznih stvari u kolima. doduse sve do jednog dizeli, za benzince ne znam.
ja se ubih pricajuci da su benzinci mnogo bolje resenje - sa plinskom bocom eksploatacija je ynatno jeftinija nego kod diyela, u startu je jeftiniji a pouydanost je na neuporedivo vecem nivou. moj bivski megan 2 je sad kod trenutnog vlasnika na preko 110k i jos uvek nista od vanrednih ulaganja. a da ne pricamo sto mu do cacka i nazad treba jebenih 1200 dinara.edit: y=z Edited by ikar
Link to comment

ikare, to vazi za svaki auto a ne samo za megana. sa druge strane, ja recimo ne mogu da vozim benzince vise zbog niskog obrtnog momenta i potrebe da vozis u visokim obrtajima. ove nove turbo TSI i kako se vec zovu varijante nisam probao, ne znam da li je to nekakav kompromis izmedju voznje na obrtni momenat (dizel) i voznje na snagu (benzin). cela ova poslednja generacija common rail dizela koja gravitira snazi od 150KS je toliko zabavna da je uzitak voznje neprejebiv, od prve do trece vozis ga kao turbo dizel a od cetvrte do seste kao turbo benzinac. to ne moze sa plinom na vozilima slicne cene.

Link to comment
ikare, to vazi za svaki auto a ne samo za megana. sa druge strane, ja recimo ne mogu da vozim benzince vise zbog niskog obrtnog momenta i potrebe da vozis u visokim obrtajima. ove nove turbo TSI i kako se vec zovu varijante nisam probao, ne znam da li je to nekakav kompromis izmedju voznje na obrtni momenat (dizel) i voznje na snagu (benzin). cela ova poslednja generacija common rail dizela koja gravitira snazi od 150KS je toliko zabavna da je uzitak voznje neprejebiv, od prve do trece vozis ga kao turbo dizel a od cetvrte do seste kao turbo benzinac. to ne moze sa plinom na vozilima slicne cene.
to je vec stvar ukusa. ja sam poslednjih 10 godina, sto na poslu, sto privatno promenio otprilike 10 vozila. vecina su bili dizeli, a neki od njih (ukljucujuci i ono sto sad vozim) sa karakteristikama koje si upravo opisao. i stoji da su common rail motori nevidjeno udobni za voznju ali ne bih bas rekao i da su preterano zabavni. na stranu to sto cena uopste nije slicna, vec se razlikuje za najmanje 20% pri nabavci. o odrzavanju da ne pricamo.
Link to comment
Ne dihtuje ti zadnji levi prozor.Pa naravno da je do elektronike! :lol: U boljem slučaju se komp malo zaglupeo, u gorem crkava.
Na kraju se ispostavilo da je ta novougradjena sijalica pravila problem, nije bila ista kao ona moja sto je pregorela... uzeo drugu za celih 35 dindzi, zamenio, i sad sve sljaka normalno.
Link to comment

U toku prosle noci, na Adi ili ispred gajbe, jos ne znam, neko je pokusao da mi ukrade kragujevacki punto star 6 meseci. To smo primetili tek danas oko podneva s tim da je keva sela u auto i odvezla se na posao. Od stete, malo su ogrebana vozaceva vrata i cilindar brave je , verovatno od udarca , iskrivljen, udubljen... Auto je kasko osiguran.Pitanje je da li ce mi osiguranje kenjati sto nisam zvao muriju? I da li ako sada pozovem muriju da li ce to ista znaciti jer je auto vec vozen nakon sto smo provalili to? Ili da se pravim lud kad pozovem policiju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...