Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Najozbiljnije sam ih razmatrao, ali za moj auto ide 91H, a njih nisu imali. Inače. mislim da su odličan izbor.

 

@ Yolo & Razz: Imao sam Ultra Grip zimske i bile super. Nije mi jasno kako su sad tako jeftine, kod Lešanovića sam ih pre 4 godine plaćao 8k, a sad su iste te 7k?!

Koje dimenzije su ti gume? Da li si pogledao kod Beogume, oni imaju takodje na vise rata, a neke cene su povoljnije od Kemoimpexa?

Link to comment

Elem, pazario Dunlop, pa da ubacim mali hint za kupovinu kod velikih dilera poput Kemoimpeksa, Beogume i sličnih: obavezno proverite mesec proizvodnje, jer gume umeju da im stoje u magacinima po nekoliko godina; ja sam čak znao mesto gde stoji ta oznaka, ali me mrzelo da proveravam; imao sam sreće da su gume sveže, 36.nedelja 2015., ali sam upoznao čoveka koji je u Kemoimpeksu uspeo da kupi gume iz 2009.

 

Trenutno uživam na novim pneumaticima, to je malo auto voskresenije. Koliko je ovaj Blue Response stvarno dobar, pričaćemo za jedno dve godine.

Edited by April
Link to comment

 

 

imao sam sreće da su gume sveže, 36.nedelja 2015., ali sam upoznao čoveka koji je u Kemoimpeksu uspeo da kupi gume iz 2009.

I moje su tako nesto. S tim da mi je vulkanizer kod koga sam kupio felne i montirao komentarisao kako su to stare gume i da bi trebalo da na njih daju popust kada su toliko stare!

Link to comment

bolje da si dao te pare prvom liku na ulici nego sto si kupio > 6god stare gume.

licno sam imao situaciju da mi vulkanizer klestima cupa naizgled potpuno nove gudjerke sa felne na 7 god starom autu koji je presao svega par iljada.

Edited by ToniAdams
Link to comment

A sta se desi sa tim novim a matorim gumama posle x godina stajanja u magacinu ili gde vec? Ozbiljno pitam, nije da planiram da kupim takve nego nemam pojma kako to funkcionise a zanima me. Mislim da je cak davno i bila neka prica o tome ovde negde ali sam zaboravio, jbg.

Link to comment

ne znam kakva je sad tehnologija, ali ranije je bila fora da ispari parafin pa guma izgubi na elasticnosti. no svakako se da izguglati da se i sada ne preporucije, a negde cak i zabranjuje valjanje tako starih guma.

Link to comment

stare gume koje su lezale dugo u skladistu mogu da budu jako opasne zbog pojave dry rot-a.

guma prakticno istruli (najcesce po obodu) i to je za neiskusnog vozaca skoro neprimetno ako ne zna sta da gleda.

meni se desilo da mi se, posle prelaska jednog mosta pri brzini od oko 70 mph, guma prakticno raspadne po celom obodu (sa strane).

nekako sam uspeo da nadjem mesto da stanem kod naplatne rampe.

kada su me odslepali ispostavilo se da su sve 4 gume bile prakticno trule (dry rot).

Edited by 3opge
Link to comment

stare gume koje su lezale dugo u skladistu mogu da budu jako opasne zbog pojave dry rot-a.

guma prakticno istruli (najcesce po obodu) i to je za neiskusnog vozaca skoro neprimetno ako ne zna sta da gleda.

meni se desilo da mi se, posle prelaska jednog mosta pri brzini od oko 70 mph, guma prakticno raspadne po celom obodu (sa strane).

nekako sam uspeo da nadjem mesto da stanem kod naplatne rampe.

kada su me odslepali ispostavilo se da su sve 4 gume bile prakticno trule (dry rot).

 

Koliko su ti stajale/koliko su bile stare te što su se raspale?

Link to comment

oko 3 godine ali nekada starost nema veze, mogu da istrule usled direktnog sunca, vlage, hemijskih agensa.

recimo, shabancine ovde vole da im gume sa strane ljupko sijaju pa ih mazu i glancaju nekim govnima koja totalno isuse gumu i izvuku ulje iz nje.

takve, isusene, gume jako brzo trule, cim izvuces ulje iz njih one su prakticno za bacanje. 

Link to comment

bolje da si dao te pare prvom liku na ulici nego sto si kupio > 6god stare gume.

licno sam imao situaciju da mi vulkanizer klestima cupa naizgled potpuno nove gudjerke sa felne na 7 god starom autu koji je presao svega par iljada.

35. nedelja 2015e. Nisu 2009o.
Link to comment

pozdravila te shabanka. imaju water based cistaci za gume i daju lep diskretan sjaj. koristila sam na manjim kolima. sa kilometra vidim kada je neki auto opran a gume nista. kao pokvareni zubi

 

nego, ekser mi u jokohami, da ostavim ili da pravilno zacepim? cini mi se da je vec dugo tamo i guma ne ispusta

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...