Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

zasto ne zrtvovati par hiljada dinara i kupiti nove gume. Mislim da na tome i kocnicama ne treba juriti nista reparirano. Migu misliti ludo prianjanje na 150 po kisi..

Link to comment

zasto ne zrtvovati par hiljada dinara i kupiti nove gume. Mislim da na tome i kocnicama ne treba juriti nista reparirano. Migu misliti ludo prianjanje na 150 po kisi..

Kapetane, nista licno  :) , al' za ludo prijanjanje na 150 po kisi, ja ne bih zagledao u necije gume nego bih promptno javno batinao osumnjicenog  :fantom:

Link to comment

pa to ti danas nije ekstremna brzina na auto putu kad nije guzva

Ako ti je lakse nek bude 130, isto bi bilo

Kapetane, nije da nisam шоферчина  :D sa poprilicno iskustva i sto se prakse i sto se konjaze tice, ali: sve preko 130, 'ajde neka bude i 140 km/h je neodgovorno i prema sebi i prema drugima.

Mozda je, ali samo mozda - radi se o nemerljivim stvarima - samo jednocifren % radno sposobnog stanovnistva sposoban, ali nikako ne i osposobljen, da zdravstveno, tehnicki, iskustveno i kako god hoces, kontrolise motorno vozilotm na pomenutim brzinama, jos manje iznad njih.

Ili, drugim recima: do nekih 130 km/h - covek vozi auto, preko toga - auto vozi coveka.

A voziti po kisi 150 ili vise km/h je - u svakom pogledu - nedopustivo.

 

E, sad, voditi ovakvu pricu u drustvu u kome ce prosecna muskarcinatm pre da prizna da lose jebe nego da lose vozi je malo, pa onako... :)

Link to comment

ides u krivinu. Poenta nije u tome, pricamo o gumama,ja recimo znam kad kako i kolikom brzinom mogu bezbedno da vozim, a sa tzv protektiranim uvek bih imao tihu zebnju, nemaju one bas tako zestoke karakteristike.

Link to comment

ides u krivinu. Poenta nije u tome, pricamo o gumama,ja recimo znam kad kako i kolikom brzinom mogu bezbedno da vozim, a sa tzv protektiranim uvek bih imao tihu zebnju, nemaju one bas tako zestoke karakteristike.

Ako ti znas kad, kako i kolikom brzinom da vozis, onda sam miran sto se moguceg susreta s tobom tice - ostaje mi samo jos stotinak hiljada onih za koje nisam siguran  :)

Zezam se, izvini: u pravu si sto se tice zebnje oko protektiranih, samo sto ja to ne bih nazvao zebnjom nego rizikom, po nekad nuznim/prihvatljivim, nema se para, itd, itd...

A sto se tice bezbedne voznje i znanjatm - nema tu 'leba, a cela stvar ponajmanje zavisi od takozvanog znanja: auto koje ide brzinom od 100 km/h za 1 sekundu predje skoro 30 metara - ko voli neka se pozabavi sansama da se u slucaju sranja vadi pomocu znanja  :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Došlo vreme za nove gume. Nešto mi se čini da će biti Dunlop Blue response 91H, nešto oko 50Eur, na tri rate u Kemoimpexu. 

 

Vrteo priče po forumima, prošao kroz Michelin konfigurator i ovo je kao neki presek skupova. Ne vidim razlog da za Michelin Energy saver 91H dam 40Eur više.

Link to comment

Kapetane, nije da nisam шоферчина  :D sa poprilicno iskustva i sto se prakse i sto se konjaze tice, ali: sve preko 130, 'ajde neka bude i 140 km/h je neodgovorno i prema sebi i prema drugima.

Mozda je, ali samo mozda - radi se o nemerljivim stvarima - samo jednocifren % radno sposobnog stanovnistva sposoban, ali nikako ne i osposobljen, da zdravstveno, tehnicki, iskustveno i kako god hoces, kontrolise motorno vozilotm na pomenutim brzinama, jos manje iznad njih.

Ili, drugim recima: do nekih 130 km/h - covek vozi auto, preko toga - auto vozi coveka.

A voziti po kisi 150 ili vise km/h je - u svakom pogledu - nedopustivo.

 

E, sad, voditi ovakvu pricu u drustvu u kome ce prosecna muskarcinatm pre da prizna da lose jebe nego da lose vozi je malo, pa onako... :)

 

Umalo da mi ovo promakne.

Elem, uvek sam odskakao od proseka.

Em loše jebem em ne znam da vozim.

 

yes.gif

Link to comment

@april

e do istog zakljucka sam dosao, ili dunlop blue response ili ta neka korelativna goodyear guma istog profila i iz iste fabrike (mislim poljska ili slicno), razlika par evra u ceni.

Edited by yolo
Link to comment

Michelin naplaćuje gume kao da su od Lindtove čokolade. Ja uzeh Goodyear UltraGrip i još mi je ostalo do Michelinovih da napunim rezervoar i pojedem/popijem.

Link to comment

Kupio sam Hankook Ventus prime 3 k125 dimenzije 205/55R16 kod Adama na 6 rata sa Intesa katicom za 7400 po gumi sa montazom i balansiranjem.

Odlicna, tiha guma, po nekim testovima u samom vrhu po kvalitetu

 

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

Hankook Ventus prime 3 k125 

 

Najozbiljnije sam ih razmatrao, ali za moj auto ide 91H, a njih nisu imali. Inače. mislim da su odličan izbor.

 

@ Yolo & Razz: Imao sam Ultra Grip zimske i bile super. Nije mi jasno kako su sad tako jeftine, kod Lešanovića sam ih pre 4 godine plaćao 8k, a sad su iste te 7k?!

Link to comment

 mislim da je guma koja gadja tvoj blue response zapravo goodyear efficient grip sto je red velicine ispod ultra grip.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...