Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Jel neko uopste poredio cene ovih Nokian Line na drugim sajtovima u odnosu na ovaj ekupi? Ako su 195 65 15 inace dosta skuplje nego ovih 5700din po komadu koliko je kod njih, spreman sam da bacim 200e pa da jednom u zivotu furam nove gume, i pored toga sto vozim Astru od 17-18 godina starosti. Ako su i inace oko 50e onda mi seva paja, cekacu drugu priliku.

 

Izgleda da ne - npr. ovde je 6.048

Ali, moja dimenzija tu košta 7.124 din

Moja pretpostavka je da su spustili cene za taj model da rasprodaju prošlogodišnji uvoz.

 

Ja još nisam pazario, pa sam u međuvremenu naleteo na Lassu. 5.080 din za moju dimenziju. Mislim da ću ipak to pazariti.

Edited by salerokada
Link to comment

Idi u Bosnu po gume.

Da li moze detalji u vezi kupovine guma u Bosni? Gde, koje su cene, da li ima neki sajt sa informacijama i sl.?

 

Slobodno se raspisi(te)!

Link to comment

Lokalci će valjda da dobiju stalnu vinjetu tamo u KFZ Zulassungsstelle, ili će se dobijati nakon što im uplatiš KFZ porez.

 

 

Koliko sam ja poslednje čuo, implementacija je bila tokom 2015 stavljena na led, jer se EU komisija usprotivila planu zbog navodne diskriminacije. Kao, zašto samo stranci. Mada jebem li ga, mi ovde plaćamo te autoputeve kroz porez i cenu goriva, koja je uvek bila viša nego u Austriji ili Francuskoj.

 

Ovakve su cene bile planirane (za strance) :

Vinjeta za 10 dana: 10 €
Vinjeta za 2 meseca: 20 €
Godišnja vinjeta:
- za benzince: 103,04 €
- za dizelaše: 112,35 €

 

 

Za domaće vozače je takođe bio postojao proračun. Automobili proizvodnje starije od 2009. bi iznosili isto kao i za strance, a za novije bi koštalo 2€ po 100ccm za benzince, a 9.50€ po 100ccm za dizelaše. Navodno prema Schadstoffklasse (klasifikacija zagađivanja), mada ne znam kako bi računali onda ovde VW-e, Audiije, Škode i druge lažirane zagađivače, kojih je ovde pun q. E sad, da li bi se to pokrivalo kroz već postojeća davanja - ne znam. Znam da bi najebali da pokušaju da uvedu i za domaće da plaćaju toliko.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Da li moze detalji u vezi kupovine guma u Bosni? Gde, koje su cene, da li ima neki sajt sa informacijama i sl.?

 

Slobodno se raspisi(te)!

 

Evo ja malo guglao, uzeo za primer Miselinke 195/65/15 - cena kod nas je najmanje oko 7700-7800din po komadu, sto je nekih 64 evra valjda, dok u Bosni iste kostaju 110km, sto mu ga dodje 55-57 evra, a ako se oduzme i taj PDV koji se valjda vraca kasnije, onda je vec znacajna razlika ako se uzimaju sva 4 komada.

 

0731-348x230.jpg

http://energydoo.com/v2/akcijska-prodaja-guma/akcija-ljetnih-guma/#!

 

http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/1080

Link to comment

Ta Miselinka je u Beogumi oko 7600, ali je rasprodata trenutno. Kod kemoimpexa je 7450 ne znam da li ih imaju na stanju...

 

Gledao sam Dunlop 205/55 R16 BLUE RESPONSE 91V (67 evra/7900), na tom prvom sajtu su 2-300 dinara jeftinije nego u BG (kod kemoimpexa je oko 8200)... a ovde mogu na 6 rata Intesa karticom (Kemoimpex, Beoguma, Adam...)

 

Ako se oduzme porez, to moze da mi ustedi 10e po gumi, otprilike. Kad se doda cena benzina do Bosne benzin...

Link to comment

Koliko sam ja cuo, obicno se u Bosnu ide odmah preko granice, kod Mokre gore recimo, pa se tu kupuju gume. Ne ide se u Gradisku ili Banja Luku...

 

Sa druge strane, postoje i protektirane gume koje su duplo jeftinije od ovih iz Bosne, kod Trifkovica u Rumi.

 

Pa svako moze da bira po sopstvenoj zelji i mogucnostima.

Link to comment

ma daj, jebo to, uzmi u bgd pa makar platio vise, sta ces da radis ako iskoci jaje, da ides u bosnu da reklamiras?

 

Vratiš ga nazad u ćega.  :fantom:

Link to comment

Koliko sam ja cuo, obicno se u Bosnu ide odmah preko granice, kod Mokre gore recimo, pa se tu kupuju gume. Ne ide se u Gradisku ili Banja Luku...

 

Sa druge strane, postoje i protektirane gume koje su duplo jeftinije od ovih iz Bosne, kod Trifkovica u Rumi.

 

Pa svako moze da bira po sopstvenoj zelji i mogucnostima.

Imaš li neki telefon od tog Trifkovića?

Link to comment

Imaš li neki telefon od tog Trifkovića?

Te protektirane vozi moj pasenog, inace tvoj kolega taksista i zadovoljan je.

 

Sa sajta doticnog Trifkovica...

 

Protektiranje guma je postupak obnavljanja guma koji se sastoji iz 5 faza.

– Prva faza je kontrola gume (karkase) u kojoj se odbacuju sve gume starosti preko 5 godina kao i gume sa najmanjim mehaničkim oštećenjem.

– Druga faza je brušenje gume.

– Treća faza nanošenje trake na gazni i na bočni deo gume, materijal koji mi koristimo za protekt su Kraiburg – Germany i Marangoni- Italy. Oba proizvođača sirovine za gume su među 5 najboljih u svetu.

– Četvrta faza je pečenje guma u presama, gume su u presama na temperaturi od 160 stepeni. Na toj temperaturi dolazi do SJEDINjAVANjA, vulkanizacije, novog sloja I postojećeg sloja gume. Samim tim je NEMOGUĆE bilo kakvo odlepljivanje gaznog dela gume.

– Peta faza je završna kontrola, guma odmah pri izlasku iz prese ide na lasersku kontrolorku. Posle ove faze guma je spremna za prodaju.

Kod protektiranja guma najbitnije je kvalitet karkase, gume na kojoj se radi protekt. Bez kvalitetne karkase nema ni kvalitetnog protekta. Zato mi najviše pažnje pridajemo prvoj fazi tj. kontroli karkase. Naš pogon se sastoji od 37 mašina u kojem radi tim stručnjaka sa dugogodišnjim iskustvom. Redovno se vrši kontrola mašina i posmatrnje našeg rada od strane tehnolog iz Nemačke i Italije.

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...