Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Razlika izmedju 65% i 60% sirine je 5% sirine ili 5% od 195mm.

Ako je to debljina gume (ili visina profila), imamo 2 x toliko, odnosno na svakom od suprotnih krajeva po 1 x 9.75mm.

Link to comment

@wall

 

Pa da to je razlika od 5% na sirinu od 195mm. 

S tim sto guma ima ukupno 2 takva mjesta za mjerenje /*gornja i donja pozicija*/

Naravno ali ono što igra ulogu je samo jedno takvo mesto.

Guma kao guma jeste većeg prečnila za 20 mm ali 10 je što pravi razliku u visini profila.

Link to comment

Kakvi ste vi carevi, nista nisam skontao ali mi je smesno do jaja :D

 

A realno, što bi se i cimao. Ti si već probao u praksi ono oko čega mi teoretišemo ceo dan.

 

edit: u međuvremenu sam zvao ekupi da se raspitam o gumama. Kaže mi žena koja se javila da su sve gume koje imaju na lageru stare do šest meseci, ali da ne zna da mi kaže zašto je baš ova toliko jeftinija. Rekla mi da će me kolega koji zna više o gumama pozvati kasnije, ali kolega se još ne javlja :(

Edited by salerokada
Link to comment

+1

 

Ne brini, nisu ni oni  :D

Znamo samo smo dokoni pa naprdujemo :P

A i moraš biti siguran, šta misliš dođe mi na vrata sale i kaže aj sad ti volino montiraj ove na neki spušteni-svudanabudženi avto.

Ovako lepo, teorija, meri dvatriput... ^_^

Link to comment

Ma zezam se :).

Trebali ste, tek da se pomene, da napomenete da promena visine profila/precnika znaci i promenu obima tocka, sto ce reci da ulazi u setovane vrednosti cajgera auta, brzina, kilometraza, tacnost pokazivanja/merenja, taj rad...

Nije bas nesto znacajno ali se odrazava™, osim ako se ne trkas.

Sve u svemu, ako se bas ne mora, nije se zezati i treba se drzati mera koje je predvideo proizvodjac.

Link to comment

Ja narucih ove Nokian (205/55R16) preko ekupi.rs. Stize za 4-5 dana. Videcemo kakve su i koji je datum proizvodnje ...

Stigle. Dot 1415

Upravo montirano.

Link to comment

Stigle. Dot 1415

Morao sam da guglam

 

 

The date your tyres were made will be on the sidewall in the form of four numbers usually preceded by the letters DOT. These numbers represent the week number and year, so 3410 will be week 34, 2010. 

To mu dođe polovina aprila 2015. A meni preko telefona "garantuju" da su kraj 2015.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...