Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

sava eskimo i tigar vintera su među pristupačnijim, a opet relativno kvalitetnim gumama

nema razloga za brigu sa 16icama

 

ta vintera deluje ok

 

pogledaću i Auto bild

Link to comment

A lepo su napisali i policija kaže da to važi samo u slučaju vremenskih nepogoda koje iziskuju zimsku opremu.

jebiga, neso taksisto, ako ti kao taksista stvarno mislis da samo, kako si rekao u gornjem postu, sneg i led prave razliku kod zimskih guma, ne se uvrediti, ali stvarno se nadam da me neces nikada voziti.

Link to comment

Sto se tice stavljanja folija i zatamljenih stakala, MORAJU da se ili skinu ili atestiraju. Meni je HENEX pre pola sata odbio da radi tehnicki jer nemam atest, naravno. Kaze mora od ove godine, proveravace.

 

U Black Glass, sad su kod Starog sajmista, kosta skidanje sa zadnjeg stakla i prozora iza vozaca i suvozaca 20 evra, meni zakazali za nedelju. Porodicna kuca, pa mogu da rade od 9 do 21h svaki dan.

Link to comment

U vezi tih zatamnjenja, mene interesuje da li će jebavati nas sa stranim tablama za taj atest, pošto je to zatamnjeno u skladu sa zakonom te zemlje gde je auto registrovan odnosno odrađen tehnički.

Link to comment

Stavio sam zimske gume Dunlop winter response i prilikom montaze primetio da su gume sa leve strane auta pogresno usmerene (rotiraju se u suprotnom pravcu od onoga kako je oznaceno). Da li je moguce da to znaci da postoje leva i desna guma, a da se kod nas prodaju samo desne :o

Guma ima inside/outside oznaku, kao i strelicu za usmerenje, pa ako se ispostuje inside/outside pravilo, onda se ne ispostuje smer kretanja.

Link to comment

To su gume sa asimetričnom šarom, i bitno je da se ispoštuje inside/outside oznaka, nemoguće je da imaju i strelicu na kojoj piše rotation... Da te nije zbunio Dunlop znak koji izgleda kao strelica?

Link to comment

Da te nije zbunio Dunlop znak koji izgleda kao strelica?

Bice da je to :isuse:

Ali, nije me to u prvi mah zbunilo, nego to sto je sara na levoj i desnoj gumi drugacije okrenuta. Kontao sam da se asimetricna sara odnosi na sare na jednoj gumi, a ne na asimetriju u odnosu izmedju leve i desne strane.

Evo, ovde se vidi

 

 

199532789_1_644x461_opony-zimowe-4-szt-1

 

Ove sredisnje dve "trake" sa sarama su razlicito okrenute na levoj i desnoj gumi. Ali bice da to tako treba.

 

U sustini je sve jasno, ali me je zbunio neki strucnjak™ kome je to bilo neobicno (a ja to za 4 godine nisam primetio), a onda sam na internetu nasao da zaista ima guma kod koji se mora voditi racuna o levoj i desnoj strani.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Šta se radi kad vam ukradu ili izgubite registacijsku tablicu?     Pretpostavljam da je skupo i komplikovano.   Da li agencije za registrovanje vozila rade ovakve slučajeve.

Link to comment

Šta se radi kad vam ukradu ili izgubite registacijsku tablicu?     Pretpostavljam da je skupo i komplikovano.   Da li agencije za registrovanje vozila rade ovakve slučajeve.

 

samo pazi da kad odes u policiju kazes da si izgubio u toj opstini gde je stanica, inace ce te poslati tamo gde si izgubio.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li je nekou BG koristio uslugu cuvanja guma? Kakva su iskustva? Nasao sam na par mesta, cene su oko 1e po gumi po mesecu ili 3000 po sezoni, sto je slicno.

 

Ne mogu vise da se cimam do roditeljskog podruma, pa da jurim vulkanizera da ih balansira i naduvava po potrebi... Imam 2 kompleta guma na felnama.

Link to comment

Da li je nekou BG koristio uslugu cuvanja guma? Kakva su iskustva? Nasao sam na par mesta, cene su oko 1e po gumi po mesecu ili 3000 po sezoni, sto je slicno.

 

Ne mogu vise da se cimam do roditeljskog podruma, pa da jurim vulkanizera da ih balansira i naduvava po potrebi... Imam 2 kompleta guma na felnama.

čuvam ja već 5-6 godina. mislim, realno, kakva mogu biti iskustva? šta očekuješ kao informaciju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...