Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

kada bi nas amss bio kao americki AAA...45$ godisnje, gde god da stanem dodju, slepaju, sipaju benzin, promene gumu, akomulator kupujem kod njih, ima garanciju, nigde ne idem bez te njihove kartice. stvarno se isplati. prosli put kada mi je crkao akomulator, dosli i promenili za 15 minuta. kada sam ostala bez benzina (nigde pumpe) u nekojj nedodjiji dosli sipali i otisli. 

Link to comment

pa dobro ruku na srce AMSS ne radi usluge psihijatrijskog profila (pomenuto tankiranje) ali rade sve ostalo sto si pomenula. 

 

plus ti vredi i po evropi. i znacajno je jeftinije od 45 dolara.

Link to comment

koje gume da uzmem....?

 

imam alu felne na koje idu sedamnaestice, na njima su mi letnje gume i imam čelične na koje idu šesnaestice, na kojima su mi zimske koje sve moraju da se menjaju. to me malo brine, sigurno postoji razlog što su mu original felne šire. ali gume su primetno skuplje...

 

isključivo nove bi uzeo, šta je dobro a pristupačnije? i da li i dalje vozim sa šesnaesticama?

Link to comment

Ne bi trebao da imaš problem jer zimske gume moraš imati samo kad su na put sneg i led.

bilo bi kul proveriti pre sirenja dezinformacija.

zimske su obavezne od 1. novembra do 1. aprila.

Edited by ToniAdams
Link to comment

bilo bi kul proveriti pre sirenja dezinformacija.

zimske su obavezne od 1. novembra do 1. aprila.

A lepo su napisali i policija kaže da to važi samo u slučaju vremenskih nepogoda koje iziskuju zimsku opremu.

Link to comment

koje gume da uzmem....?

 

imam alu felne na koje idu sedamnaestice, na njima su mi letnje gume i imam čelične na koje idu šesnaestice, na kojima su mi zimske koje sve moraju da se menjaju. to me malo brine, sigurno postoji razlog što su mu original felne šire. ali gume su primetno skuplje...

 

isključivo nove bi uzeo, šta je dobro a pristupačnije? i da li i dalje vozim sa šesnaesticama?

Alu felne se nikako ne preporučuju za zimu zato što zbog hladnoće i udaraca hoće da stradaju. Znači odlično je što imaš te šesnaestice. U novom Auto Bildu imaš veliki test zimskih guma i cene, pa vidi šta ti se tu najviše uklapa.

Link to comment

bilo bi kul proveriti pre sirenja dezinformacija.

zimske su obavezne od 1. novembra do 1. aprila.

U delu koji se odnosi na obaveznu i zimsku opremu ovaj Pravilnik predviđa da u periodu od 1. novembra do 1. aprila vozila moraju biti opremljena sa sve četiri zimske gume, ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica. Dubina gazećeg sloja na pneumaticima za zimsku upotrebu ne sme biti manja od 4 mm.Ukoliko su vremenske prilike u toku zimske sezone takve da nema snega i leda na kolovozu, zimski pneumatici neće biti obavezni. Van navedenog perioda, vozila mogu biti opremljena zimskom opremom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...