Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Dosta zavisi od stila vožnje, ako misliš da si Fanđo ni najbolja guma ti neće pomoći. U poslednja tri dana sam video dva izletanja u krivini, prebrzo ulaženje+kombinacija prljavštine na putu i sitne kiše.

Link to comment

Meni su se kao vrlo dobre, a priuštive zimske gume pokazale Nokian WR D3. Umeju Finci da se frljaju ponekad sa letnjim gumama, ali zimske su im dobre.

I ja sam zadovoljan, s obzirom da je zimska, vrlo je "tiha" , a sneg poprilično dobro gazi, pa sam rešio da ne menjam firmu kasnije i za letnje. Tako da sada imam i letnje i zimske, ovog finskog proizvodjača. Odnos, cena-kvalitet, više nego prihvatljivo...

Link to comment

Meni su se kao vrlo dobre, a priuštive zimske gume pokazale Nokian WR D3. Umeju Finci da se frljaju ponekad sa letnjim gumama, ali zimske su im dobre.

 

ja sam imao nekoliko modela njihovih telefona i bili su sjajni i leti i zimi

 

 

:Jova: 

 

Link to comment

sad sam vozio autoputem na jug po kisurdaci, letnje gume na izdisaju (neka treca ili cak pre cetvrta godina, majstor kad ih je stavljao letos bio u fazonu aj jos ove godine). naravno svaki ulazak u bare na autoputu drama, proklizavanja i pali se ESP. nesto razmisljam da sad na kraju letnje sezone kupim letnje gume ako nadjem nekog mamojeba na snizenju i ostavim ga u garazi do proleca. javite ako vidite nesto bas bas dobro za OK cenu, 205-55-16.

Link to comment

znaci hauba sto kila! ....ulje je dobro tako da pretpostavljam onda dijagnostika. 

 

hvala :)

Ovi su te poslali na los trag.

 

Provjeri nivo motornog ulja, a ne kocionog. Najverovatnije ti je ulje u karteru dosta nisko, i onda kad si zakocila, pupma je zahvatila vazduh, a sensor ocitao da nema ulja. Stoga ti se i upalio "Check Engine".

 

To sto mijenjas ulje na 5K nije garancija da ti motor ne trosi ulje previse. Cak je moguce da ti "majstori" u servisu nisu dovoljno nasuli. Meni se jadnom desilo da su sjebali navoj na sarafu, srecom ne i na karteru inace bi bila jebada.

Link to comment

izgleda da si u pravu. idem sutra/prekosutra kod mog rusa da mi promeni ulje. a sto je zajebano vratiti onu sipkicu u cev, sva je u spirali pa moras da ubodes pravi zavrtanj da udje....a pola metra u njoj ako ne i vise. 

 

i zasto je ulje svetlo zuckaste boje na sipkici? to je nekada bilo lepo crno, bas se razlikuje...ovo dok ubodes, jos kad si corav ko ja....

 

merci :) i svaka cast na znanju

Edited by mustang
Link to comment

izgleda da si u pravu. idem sutra/prekosutra kod mog rusa da mi promeni ulje. a sto je zajebano vratiti onu sipkicu u cev, sva je u spirali pa moras da ubodes pravi zavrtanj da udje....a pola metra u njoj ako ne i vise. 

 

i zasto je ulje svetlo zuckaste boje na sipkici? to je nekada bilo lepo crno, bas se razlikuje...ovo dok ubodes, jos kad si corav ko ja....

 

merci :) i svaka cast na znanju

Svaka tebi cast da se uhvatis u kostac s time direktno. Zenski dio moje familije se ne usudi ni haubu da otvori.

 

Kod ulja ti je vaznije da ga imas dovoljno (ali ne previse), nego da ga mjenjas svakih 5k. U zavisnosti od rezima i uslova voznje, te kvalitete ulja ( a pretpostavljam ne koristis auto za vucu, nisi u extremnom klimatskom podrucju, i koristis sinteticko ulje), tih 5k ti je vjerovatno overkill. Ja koristim Mobil 1 i mjenjam na 10K.

Link to comment

imam mazdu tribute, pogledacu sta mazda preporucuje

ne znam koliko bi voleo da imas nekog kao ja u tvojoj familiji jer ja cu pre da se uhvatim cekica nego cetke za kosu i kutlace. sporet upalim bukvalno jednom u dve nedelje.

 

 

da ne mislis da je to lose sto ne kuvam, muz i ja imamo super krvnu sliku i jedemo cak i previse zdravu hranu koju moramo da miksujemo sa fast food ponekad kako nam organizmi ne bi oslabili kad naleti period virusa raznih. 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...