Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

A zašto ste zapeli za te dizele? Ja bih od ponuđenih uzeo Focus benzinac 1,6. Mislim da ćeš što se održavanja tiče tu najbolje proći.

Link to comment

A zašto ste zapeli za te dizele? Ja bih od ponuđenih uzeo Focus benzinac 1,6. Mislim da ćeš što se održavanja tiče tu najbolje proći.

Kanta :D

 

Naravno, šalim se...ali kad se bira auto, traži se što povoljniji odnos "kvalitet-cena" i mislim da je Pežo u prednosti. Ima i istine u onome "kako ti se zalomi". Ja tri godine nisam imao ama baš nikakav problem, ali je zato poznanik sa 407 proplakao sa nekim problemima, a extra što ne može da mi "pridje" kad se zaputimo negde zajedno..nema pravila. A dizel ili benzin, stara priča, pa ko kako voli...imaš milion njih koji će ti vrlo kvalitetno argumentovati zašto uvek dizel a ne benzinac i obratno,...

edit: zaboravih, on u 407 ima 1,6 HDI

 

 

Edited by Legenda
Link to comment

Legendo ti imaš 307? Kakvi su ti generalno utisci? Jel prostran unutra? Koliko koštaju servisi?

Nisi me razumeo..

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18&p=3028595

Govorio sam i sugerisao o motoru 2,0 HDI kao opciju u 307-ici.

Meni inače ne nedostaje prostora ni malo, karavan jbg ;) bolje reći "mini-bus" ....

Opisao sam to ovako na onom topicu http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=18&p=3028743

Link to comment

Kanta :D

 

Naravno, šalim se...ali kad se bira auto, traži se što povoljniji odnos "kvalitet-cena" i mislim da je Pežo u prednosti. Ima i istine u onome "kako ti se zalomi". Ja tri godine nisam imao ama baš nikakav problem, ali je zato poznanik sa 407 proplakao sa nekim problemima, a extra što ne može da mi "pridje" kad se zaputimo negde zajedno..nema pravila. A dizel ili benzin, stara priča, pa ko kako voli...imaš milion njih koji će ti vrlo kvalitetno argumentovati zašto uvek dizel a ne benzinac i obratno,...

edit: zaboravih, on u 407 ima 1,6 HDI

 

 

 

 

da li u srbiji postoji vozilo sa 1.6hdi motorom u bilo cijoj sasiji (volvo, ford, pezo, mazda) kome nije stradao turbo ili ce uskoro stradati ?

Link to comment

Vozim 307 2.0 HDI sa 66 kw vec nekih deset godina..Problem jedan nisam imao, jedino sto je akumulator jedared bukvalno umro. Sjajna opcija, puno prostora, vrlo udoban.

Link to comment

da li u srbiji postoji vozilo sa 1.6hdi motorom u bilo cijoj sasiji (volvo, ford, pezo, mazda) kome nije stradao turbo ili ce uskoro stradati ?

Ne znam, ali znam da moja turbina perfektno svira...po km/satu već skoro 180 000 km ( ko zna da li ima koju stotinu više) pu..pu..pu...daleko ga bilo... :whistle:

 

Zato i kažem, 2.0 nikad i ništa manje... :)

Link to comment

provalila sam da kada zakocim bas naglo (na primer budala me ne vidi u mrtvom uglu pa se ladno presaltava u moju traku) upali mi se check engine lampica....i to tako traje jedno 5-6 voznji pa se ugasi. kakve veze check engine ima sa kocnicama? mozda sam mu sprzila mozak u momentu kocenja pa zbog toga? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...