Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

imaš pokazivač koji ti u litar kaže koliko ti je goriva fali do punog, ili gledaš na cajger?

Ma imam ono podeljeno na po 5 litara, ali elektronski...

 

Ne znači da je baš 5 litara tačno, ali je recimo između 4 i 6, pa kad uspem još 53 litre ispada da mi je rezervoar skoro 60... A nije...

Link to comment

Pa, jbg, u inostranstvu, kad sipam po cajgeru, uvek stane kako cajger kaže, u Srbiji, na par pumpi stane isto kao napolju, a na ostalima više. Jbg, ispada da cajger greši uvek na molovoj pumpi u ns, nisovoj na autoputu od bg ka ns, a na molu ka cro ili ini u cro ili nisu u bih ne greši... Teško mi da poverujem...

Link to comment

Ja sipam uvek do vrha i to mi je merilo. Malo ranije prekinem jedino kad je blizu 40 stepeni jer preveliki pritisak butana na velikoj vrucini nije baš dobra stvar. Ispada mi da je najmanja potrošnja na europetrolu i OMV, a najveća kod Helenika. Kod njih odavno više ne sipam, još od kad su mi sipali 52 u rezervoar od 50, pri čemu sam  uredno stigao do pumpe bez gušenja, trzanja i sličnih znakova presušivanja rezervoara. Posle teške svađe platio sam im 50 i rekao da me tuže za ostalo, a sve sam snimio mobilnim.

Link to comment

Može li neko da mi objasni razliku između ova dva tipa kamera:

 

ove viđam ređe

328109_1.jpg

 

a ove bele "loptice" su svuda:

 

0,,15700287_303,00.jpg

 

Koja od ova dva tipa kamera snima tablice/prekršaje?

Link to comment

Nadjoh danas na autu beli papiric komunalne policije sa obavestenjem o prekrsajnoj prijavi za nepropisno parkiranje (inace u pitanju je kraj gde su desetine automobila "nepropisno " parkirani, tj van obelezenih belih linija, s obzirom da obelezenih mesta ima nedovoljno a to "nepropisno" parkiranje nikoga ne ugrozava niti ometa). Godinama sam tu znao da parkiram i ovo je prvi put da sam popio tu kaznu/prijavu stagod. Kakva je procedura sa komunalnim prekrsajima, imao neko iskustvo? Je l cekam sad poziv sudije za prekrsaje ili koga vec? Procitah da je kazna simbolicnih 10.000 :isuse: 

Link to comment

Шта све пише на том папиру? Јел има неки рок до кад мора да се уклони ауто да не би налепили нову казну? Шта би се десило да човек оде на море, а ауто му остане ту неких 10-15 дана непрописно паркиран?

Link to comment

ta kugla snima 360 stepeni

 

i jedno i drugo snima to sto pitas

Svi mogu sve da snimaju ALI... neke kamere su postavljene tako da automatski snimaju određeni prekršaj i one su stvarno opasne, dok druge služe pre svega da bi se u slučaju nekog incidenta utvrdilo šta se tačno desilo. Ovih drugih je mnogo više, a spisak lokacija prvih možete naći na netu. U BG ih je čini mi se oko 60, u NS 11.

Link to comment

Kakvi su Topla akumulatori i koja je razlika izmedju oznaka D+ i L+ ? Izgleda da je moj premocni Exide premium izdahnuo posle 3-4 godine, to su mi utvrdili kad sam namestao juce bravicu kljuca, a taj majstor (koji vazi za najboljeg elektricara u gradu) radi sa ovima..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...