Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Jel ima negde onlajn cena autodelova za Opel? Meni nesto slabo ide pretraga. Imam nekih para za bacanje pa hocu da osvezim auto malo, da odradim neke sitnice koje finansijski bas i nisu sitne :D

 

Konkretno, prednje i zadnje plocice (kaze majstor da su uskoro gotove a i malo sviruckaju, to je valjda to), zadnji amortizeri (navodno je levi los a to se obicno menja u paru), manzetna homokinetickog zgloba, manzetna letve volana, kociono ulje... Otprilike mi je rekao da su samo ove dve manzetne hitne a to kosta nesto jako smesno, dok je ostalo preporucljivo ali hocu da odradim sve odjednom, ko zna kad cu skupiti sve dugove pa da mogu da prodam auto i kupim drugi i onda bar da malo sredim Astricu.

Link to comment

Sta je biber dozna? :D

Pa ništa, to vole da ubacuju ako vide da baš ništa ne znaš o automobilima, koriste neke nazive koji zvuče jako nemački, a u suštini je vaćarenje. :P

Link to comment

Ahaaa, sad kapiram. Nije me drao do sad i nisam puno ulagao za 6 godina pa mi nije frka. Kocnice se cuju, amortizer mozda stvarno ne valja jer nije menjan otkako je auto kod nas, a ovo ulje i manzetne zajedno kostaju 10 evra ili tako nesto. Cepice me za ruke 3-4 hiljade a delove sam kupujem pa nije strasno.

Link to comment

Amortizer ti je loš ako jako lupa, a provera može ići i tako što ćeš snažno zaljuljati taj deo auta i ako kad ga pustiš nastavi da se ljulja, onda je amortizer propao.

Link to comment

Ne lupa nista i ne ljulja, rekao mi je da curi neko ulje ili tako nesto. I tako ja danas platio preko 100e za sve te sitnice koje zapravo i nisam morao da odradim nego eto tako iz zezanja, i dacu jos 30ak evra za ruke sutra... a onda me pola sata kasnije nazvao covek i otprilike hoce da kupi auto jer sam popizdeo i rekao da moze za 1650 :D Kakav sam jebeni tupson, majko mila  :lolol:

Link to comment

da li je normalno da se nakon zamene zupčastog kaiša motor drugačije čuje? :huh:

naravno da nije. u kom smislu drugacije? jedino ako je ranije bio labav ili pred pucanjem.

Link to comment

pa poenta kaisa i jest da je necujan u odnosu na lanac (ok, najbitnija prednost je sto pruza smuuut prenos i apsorbuje nagle dinamicke promene u razvodnom mehanizmu). znaci ako je ranije sve bilo kako treba, sad ne bi trebao motor zvucati drugacije.

moguce da je pak pre bio dotrajao i izgubio na elasticnosti, a jos mogucije da si isparanoisala :fantom:

Link to comment

menjala sam i semeringe bregaste i radilice, pumpu za vodu nije dirao, kaže dobra je.

otkud znam, ja tripujem da se sad čuje kao da radi na tri klipa :unsure:

još ga danas odvezem u praonu koja je tik uz servis i viče mi jedna mušterija kako mi nešto dimi iz haube, odnosno iz onih rupičica ispod. pogleda majstor, kaže iberlauf, prati samo ulje.

istraumirana, eto šta sam :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...