Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ma ne kupujem kineze, uglavnom Osram pošto ga radnja sa delovima u kraju ima uvek. Baš sam nešto razmišljao koliko često menjam, pa bogami na svaka 4 meseca u proseku, ne znam meni to deluje baš kao kratak vek trajanja.

Hajde baš ću da izguglam pošto su te night break unlimited.

Link to comment

Nisu jeftine, ima u ganglandu. A cudan je taj fenomen da prva ugradnja traje godinama a dalke ma koje bile po par meseci.

 

Edit; ima i neke filipsove megagiga

Edited by kapetanm
Link to comment

Isto važi i za akumulatore. Meni serviser to objasnio tako što proizvođači automobila dobijaju ipak bolje delove nego što idu u redovnu prodaju. Ne znam da li je istina ali fakat duze traju...

Link to comment

Meni su Boschove sijalice najduze trajale, ali nightbreaker najbolje svetle. Sad imam xenon.

Edited by nesha taxista
Link to comment

To se zovu "delovi za prvu ugradnju" i to važi bukvalno za svaku komponentu na automobilu počev od najobičnijeg šrafa. Moj matori se nekada bavio delovima za kamione i već kako to u Srbiji biva pogotovo devedesetih je iz nemačke dobija ispod ruke karike za prvu ugradnju. Na oko se videla razlika između njih i istih tih od istog proizvođača koje su se kupovale u regularnoj prodaji. Samo je razlika bila koliko se sećam u serijskom broju. Prosto da bi proizvođači mogli da daju garanciju koju daju kvalitet mora biti bolji, a kasnije kada originalni delovi vrisnu pa svima je u interesu da se malo češće menjaju komponente. Veoma prosta logika.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sta je potrebno uraditi na redovnom servisu za Fiat Punto Classic (benzin) iz 2011. godine, prešao malo manje od 60000 km?  Nema nikakvih problema. Da li je dovoljno, kao i do sad, zamena ulja i filtera, provera tečnosti ili je već neophodnan i  "veliki"  servis? 

Link to comment

Nije tu precizno navedeno, predlaže se na 45000 provera zupčastog kaiša, a zamena na tri godine ako se koristi u ekstremnim uslovima ili na 5 godina u normalnim uslovima ili na 90000 km.   Predlaže se provera ulja u menjaču na 60000 km. Ne znam šta još podrazumeva veliki servis.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...