Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Meni ocni lekar odavno rekao da su mi sociva zajebana za nocnu voznju zbog neke refleksije ili tako necega, smeta mi svetlost valjda a cesto mi se i sve razliva pa zato vozim sporije nego danju... Kad su u pitanju moja svetla, izgleda da su prejaka jer mi ljudi cesto blicaju uvece, iako sam ih spustio na najnize od ona 4 podesavanja.

Link to comment

Meni ocni lekar odavno rekao da su mi sociva zajebana za nocnu voznju zbog neke refleksije ili tako necega, smeta mi svetlost valjda a cesto mi se i sve razliva pa zato vozim sporije nego danju... Kad su u pitanju moja svetla, izgleda da su prejaka jer mi ljudi cesto blicaju uvece, iako sam ih spustio na najnize od ona 4 podesavanja.

Imaš isti simptom kao i ja, kerakotonusa. Ja ga fakat imam i sranje je boljka (nema leka, rešenja), a radi se o fizičkom poremećaju rožnjače, pa se svetlost ne prelama kako valja i slika je mutna. I svi izvori svetla se "ramazuju" i sl, bandere, lampe, itd itd. Da ti ne govorim da su mi idioti iz lens optika menjali meka 4 puta i nije joj palo na pamet da kaže idi snimi, proveri, nego sam sam otišao.
Link to comment

Meni ocni lekar odavno rekao da su mi sociva zajebana za nocnu voznju zbog neke refleksije ili tako necega, smeta mi svetlost valjda a cesto mi se i sve razliva pa zato vozim sporije nego danju... Kad su u pitanju moja svetla, izgleda da su prejaka jer mi ljudi cesto blicaju uvece, iako sam ih spustio na najnize od ona 4 podesavanja.

To što si ih ti u kabini spustio ne mora da znači da je snop dobar. Na tehničkom pregledu može da se proveri, a za podešavanje imaš i točkiće u samim farovima kojima prilaziš iz motorskog prostora. Beše Astru još voziš, je li tako?

 

P.S.

 

Noću svakako treba voziti sporije nego danju, makar imao najbolje oči na svetu.

Edited by nesha taxista
Link to comment
  • 4 weeks later...

Znam za cene, germanac je skuplji. Ali, je li istina da je pezo nezniji, i kako se to u svakodnevici uocava?

To jest: zasto jedan vlasnik pezoa kaze da mu je auto super, ali "folkasvagen je folksvagen"? Dalje ne objasnjava, kao da se to podrazumeva. Sta se podrazumeva?

 

Poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

pežo se brže razglavi, pucketa plastika unutra, počinju da se javljaju neki idiotski kvarovi, benigni ali nerviraju, prosto nije više nov auto. kod fauvea™ toga uglavnom nema, poprilično je asketski, meni neudobniji za vožnju, ali ovde u srbiji drži cenu i vrlo lako se posle proda bez obzira na sve. francuz je mekši, fantastičan za vožnju ali se brže s*ebe po ovoj našoj truckavici, vrednost mu neuporedivo brže pada.

 

što kaže stara bosanska "ker i auto moraju bit iz njemačke"

 

moj glas ide fauveu™ mada mi je pežo simpatičniji

 

vrlo malo vozio od oba proizvodjača, ne pomenute modele.

Link to comment

kvalitetnija zavrsna obrada, duzi vek, jeftinije odrzavanje, laksa prodaja, sta oces.

 

sto svakako vazi samo u idealnim uslovima, moraces dobro da ih izuporedjujes.

Link to comment

Hvala. KUM-e, sve si objasnio za odlican pet.

Toni, tiltuje mi u glavi od uporedjivanja. Nisam ni znala do skoro da ima toliko modela automobila.

Kapetane eme, cenim podrsku za pezo frakciju. Oce ova germanska u kuci da nadvlada. Apeluje mi na srce, a vec sam ga dala. Pezou.

Muka jedna.

Srecom, upadljivo retko kupujem aute.

 

Poz

Link to comment

ma ocu da ti recem da kad pazaris polovnjake, zaboravi slobodno na sve sto vazi za nove automobile.

sve prica tipa, pezo je kewl alifauve je fauve, zena mozbiti oklen oces ali auto mora biti njemacko, i slicno.

da kupujes pak nove, bez razmisljanja bih rekao pasat, realno je nov 407 bio smesan auto za novog pajaru.

 

ali kad uzimas polovnjaka poenta je jedino i samo uzeti bolje ocuvan auto, za koji ces tokom eksploatacije morati manje vremena i novca da potrosis na odrzavanje.

cim kazes da je opcija 407, znaci da ce auto biti makar 5 godina star, sto vec ulece u kategoriju macke u dzaku.

 

ili, sto bi optimisti rekli - koji god od ta dva da odlucis na kraju da uzmes, neces pogresiti.

samo ako si ih dobro pregledala.

Link to comment

Ja se bio primio na Pezo 307 ali kazu po forumima da mu je los trap, vesanje, sta sve ne.. i odustao jer su ovamo putevi krs zivi. Jeste da planiram da menjam tek posle zime ali cenim da za 4+ hiljade ojra moze da se nadje i nesto kvalitetnije iako mi je ovaj bas lep, pas ga jebo. Naravno, samo prednja vuca dolazi u obzir, necu da se okrecem po snegu zimi.

 

Jel imao neko iskustva sa Ford Focusom? Ne svidja mi se bas izgled ali sta znam, sve ostalo mi deluje ok. Nebitno da li dizel ili benzinac, uklapa mi se u budzet svakako.

 

 

I jos jedno pitanje, glupo - da li postoji na ovom svetu benzinac koji korektno vuce a da pritom trosi manje od 10 litara u gradskoj voznji? Ne vasoj beogradskoj bas, tu je verovatno nemoguce, nego u manjim gradovima makar.

Edited by Zli Gli
Link to comment

pre za 407, onaj 2hdi je ok za odrzavanje

ali kad sam video sta se sve prodaje, na kraju sam kupio naesg polovnjaka iz staro za novo

nije mi vise bilo bitno koji auto

Link to comment

После аута разних произвођача које сам измењао и талијанских и немачких и француских, могу само рећи што каже Тон и, најбољи је онај који је очуван. Има прича људи јбг код овог или оног је "слабо вешање" или "зеза га електроника" али то су све мајсторске глупости које махом зависе од тога колико власници знају да возе. Ако пар пута нанишаниш на рупчаге наравно да ће имати "слабо вешање" или ако уграђујеш аларм и ксеноне од 10 евра да ће имати "слабу електронику". Генерално и немци™ и французи™ су аути продати у више милиона примерака и ту нема грешке, грешка смо ми који их возимо. Стога бирај који ти се више свиђа али добро га провери.
Напомена: ХДИ и МЈЕТ мотори су мама тренутно на тржишту дизела (а осим возила матичних произвођача иду и у друге по планети)

Edited by kapetanm
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...