Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Da li je moguće da moraš da paziš kada utačinješ navigaciju tamo gde je upaljač jer ako ne okreneš dobro napraviš kratak spoj?

Ne, pod uslovom da ti je slot za ispravljač OK.

Na starom avtu svako pristiskanje upaljača bi sjebalo osigurač.

Znam i kada je počelo. ^_^

Link to comment

Kada sam uključio navigaciju crko je upaljač i radio. Majstor kaže da se desilo ovo što sam pitao, što meni zvuči suludo, da ja moram da pazim kako utičem neki uređaj :wacko:, kineska roba ovo-ono. Još mi je rekao da osigurač nije odradio pa je zveknulo na ploču. I onda je valjda popravio ploču za sat vremena i  1500 dinara. Najverovatnije se utikač na navigaciji razdrndao, upaljač je praktično nekorišćen.

Link to comment

Nadjes nekog da ti podigne srednja povisoko, toliko visoko da vecini onih koji ti idu u susret posteno receno smetas sto ces znati po ucestalijem ablendovanju jer ce misliti da vozis sa dugackim.

Pri tom da ti desno podigne vise nego levo.

U mimoilazenju na otvorenom putu nikako ne gledaj u dolazeca svetla nego u desnu ivicu svoje trake.

Ovo pod obavezno.

Na otvorenom, drzi se sto vise sredine, ovo je inace univerzalno pravilo, tako ces uvek imati mesta da se sklonis u desno, a u tvom slucaju i da se pripremis za mimoilazenje.

Ne ustrucavaj se da prikocis ako si nesiguran, naravno ako iza tebe nema nikog.

Ako nisi na autoputu, poslednje sredstvo ali koje uvek pali je da se zakacis za nekog velikog, bolje autobus, mada i kamioni danas znaju da budu iznenadjujuce brzi.

Bices uslovno sporiji, ali sve dok vozis za njim, siguran si: u vecini slucajeva, bar sto se ex-yu tice, autobusdzije poznaju put; ovo moze da bude resenje i za mokar kolovoz.

Kad kazem zakacis, znaci stvarno zakacis: max 30 metara, bolje manje.

Imaj na umu da ako nekog pratis to coveku smeta, promeni vodica s vremena na vreme, bolje to nego da izadje da te bije  :)

Ako bas ne ide, vozi za videla, jbg.

Link to comment

Za grad leka nema, odnosno postoji jedan jedini i najnormalniji: vozi svoju voznju, ne obracaj ni najmanje paznje na svircanja kurcu onih sto sancim zure i kojima smetas da obave svoje biznise i ne dozvoli da te njihova zurba cini nervoznim.

Link to comment

Imaš opciju promene farova i/ili sijalica.

 

Možda su ti farovi matirali.

 

Procunjaj po sajtovima sa tom tematikom ali nemoj sam da budžiš jače sijalice.

Edited by Tale
Link to comment

Nema resenja u farovima: sta god i kako god da stavis, nabudzis, jednog momenta imas jednostavno prejaka svetla koja smetaju drugima i koja moras da gasis.

Osim toga, svetla u gradu su krajnje uslovna: vidljivost u prosecno osvetljenom gradu ne zavisi od farova koje vozac cesto i ne konstatuje kao upaljene osim kad ih vidi kao odraz u vozilu ispred sebe.

Najgori su nagli prelazi iz dobro osvetljenih delova u tamnije ili potpuno neosvetljene ali tu se bez pardona koci, obaska sto se vecina takvih prelaza vidi.

Link to comment

Ne bih se složio: dovoljno je ugraditi farove koji su tehnološki slični fabričkim rešenjima automobila neke više klase. Takva rešenja emituju mnogo više svetla i usmereniji snop. Manje smetaju drugima i bolje osvetljavaju put u svim vremenskim uslovima.

 

Njemu je, čitao na drugoj temi, opasan problem vlažnog kolovoza bez javnog osvetljenja.

Link to comment

Ne bih se složio: dovoljno je ugraditi farove koji su tehnološki slični fabričkim rešenjima automobila neke više klase. Takva rešenja emituju mnogo više svetla i usmereniji snop. Manje smetaju drugima i bolje osvetljavaju put u svim vremenskim uslovima.

 

Njemu je, čitao na drugoj temi, opasan problem vlažnog kolovoza bez javnog osvetljenja.

Nisam bio protiv poboljsanja postojecih, ugradnje novih ili dodatnih ali to ne resava problem, za grad narocito.

Za vlazan kolovoz leka nema: vlazan asfalt/beton apsorbuju svetlo, mozes da ga pojacavas do neke mere, posle toga nema efekta.

Jedino i delimicno stvar mogu da izvade podignuta svetla: ona osvetljavaju u daljinu, a ne rasipaju se se po vlaznom kolovozu.

Jedini lek je polako i za svoju dusu.

Link to comment

Nocna voznja je mama za ture od tacke A do tacke B, dakle one kod kojih nije vazno razgledanje.

Usmeren si na sam kolovoz, njegovo neposredno okruzenje i desavanja na njemu, saobracaj je uglavnom redji...

Preduslov je, naravno i ako je moguce, ispavati se pred polazak, po ukusu sebi pripremiti kafu itd, itd..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...