Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

drugari treba mi maleni savet, po povratku iz cg(prelaz jabuka, pljevlja) hteo bih što pre da se isključim sa ibarske, a da to baš ne bude preko kakvih gudura.

gde da skrenem desno?

Link to comment

drugari treba mi maleni savet, po povratku iz cg(prelaz jabuka, pljevlja) hteo bih što pre da se isključim sa ibarske, a da to baš ne bude preko kakvih gudura.

gde da skrenem desno?

Ne znam kakve su ti zelje i vremenske mogucnosti, ali provereno bilo koje skretanje, Prijepolje, Nova Varos, Pozega ka Ivanjici/Sjenici vodi te preko Golije/Pestera gde leti vredi proci, pa preko Raske/Novog Pazara preko Kopaonika na Krusevac i autoput.

Ruta je proverena, jeste poduza, ali vredi ako ti je i to u kombinaciji.

Pojedinosti mozes na PM, a mozemo i ovde da ih razradimo, ima verovatno ljudi koji su prolazili.

Link to comment

@namenski, nešto mi se ne ide preko peštera i kopa. prošlo leto me vozilo preko kraljeva, mrčajevaca do kg-a i e75 na to sam mislio. doduše tad sam se vraćao sa kosova(npazar)

Link to comment

@namenski, nešto mi se ne ide preko peštera i kopa. prošlo leto me vozilo preko kraljeva, mrčajevaca do kg-a i e75 na to sam mislio. doduše tad sam se vraćao sa kosova(npazar)

Ne moras Kopaonik, 'obidjes' ga tako sto iz Josanicke Banje skrenes levo, kroz Drenjsku klisuru, izadjes na Brus ili Aleksandrovac, put za srpske standarde odlican, onda Krusevac i autoput.

Ako u Pozegi skrenes za Arilje i Ivanjicu, imas prilicno dobar put od Ivanjice do Studenice, cujem da je dodatno sredjivan, treba proveriti, tako da i ne moras do Novog Pazara, prakticno samo presecas Ibarsku, jer kad iz Studenice na nju u Uscu, Ibarskom do Biljanovca ima samo nekoliko km, ne secam se tacno koliko ali je vrlo blizu. 

Za Sjenicu mozes i iz Nove Varosi, takodje prihvatljiv put, ali moras za Novi Pazar, pa uz Ibarsku do Biljanovca.

Ne znam koliko ti je ili koliko ce ti biti do drzanja za volan, ali je steta sto sa ovim takozvanim novim putevima zaboravljamo neke stare geografije.

Jbg, ovi putevi o kojima pricamo nekad su bili glavni trgovacki putevi, da bi danas, na primer, izgledalo da je Studenica namerno pravljena da bude zabacena i bogu iza ledja.

Problem je kod nas samo u tome sto vecina jos uvek izgleda tako kao da ocekuje karavane iz Dubrovnika za Stambol, poneki pamte i one za Konstantinopolj  :(

Ili, pogledaj samo Beograd - Nis: carska dzada je nekad isla iz Beograda pravo za Kragujevac, pa na jug niz Moravu. Danas autoputevi i obilaznice...

Jeste da svi nekuda zurimo, ali zaboravljamo da se ili putuje ili se vozi iz tacke A u tacku B... :)

 

Jbg, prvo sto uradim u Italiji, Nemackoj, Francuskoj i ostalim autoputnim zemljama je da pobegnem s autoputa, kad god mogu, naravno.

Link to comment

kartu čitaj, a seljaka pitaj

 

karta kaže da je najbolja opcija kod čačka ići na mrčajevce, pa preko gružanskog jezera na kragujevac, batočinu i e75. ako ništa drugo malo ću upoznati šumadijicu i mimoići smaranje od ibarske od čačka, gm, ljiga...

 

rodjeni, de ti je ta kafana?

Link to comment

kartu čitaj, a seljaka pitaj

 

karta kaže da je najbolja opcija kod čačka ići na mrčajevce, pa preko gružanskog jezera na kragujevac, batočinu i e75. ako ništa drugo malo ću upoznati šumadijicu i mimoići smaranje od ibarske od čačka, gm, ljiga...

 

rodjeni, de ti je ta kafana?

Posteno, to je domacinska varijanta, pitoma  :) , a od Gruze tesko da ima lepsih predela u Srbiji.

Od te sorte, naravno.

Link to comment

kartu čitaj, a seljaka pitaj

 

karta kaže da je najbolja opcija kod čačka ići na mrčajevce, pa preko gružanskog jezera na kragujevac, batočinu i e75. ako ništa drugo malo ću upoznati šumadijicu i mimoići smaranje od ibarske od čačka, gm, ljiga...

 

rodjeni, de ti je ta kafana?

pa jbt, lepo napisah  :lolol:

 

10 metara pre uključenja na autoban, iza pumpe, sa leve strane

Link to comment

de ti živiš?

u buretu?

 

:fantom:

 

edit:2 orderka

 

rodjeni

jes vala :lol: to mi je skoro pred kućom, ako ne naletim na neki sur sa pogledom na gružansko jezero, ovaj tvoj ću sigurno overiti

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

jbg. ne pomaže mi jedino u ns-u gde skoro svaki put zalutam, a idem jednom mesečno.

sad, da li je u pitanju moj intelekt ili nedostatak seljana, ne znam.

:huh:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...