Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ma odlican je ovaj majstor, ostacu kod njega ali cu mu reci da se malo vise potrudi :D Ne mogu da oguglam nikako, bas me nervira iako je realno u pitanju sitnica.

Link to comment

naslonio se na nekog idiota pre godinu dana, nije htela da se dogovorimo nego da dodje murija, pas joj mater, pri tome nikakva, apsolutno, nikakva šteta ni njoj ni meni. kazna bila par iljada + 2 tačkice.

ali polisa osiguranja viša za 8000 dinara.

 

tek joj sad poslužujem flegminu kafu, za celu porodicu, i tetku koju je vodila u dom zdravlja.

Link to comment

Ma odlican je ovaj majstor, ostacu kod njega ali cu mu reci da se malo vise potrudi :D Ne mogu da oguglam nikako, bas me nervira iako je realno u pitanju sitnica.

Cekaj, nekad se to zvalo saug, cok, moralo rukom, danas je automatski, obicno neki bimetal zamotan u neku elektroniku, uglavnom funkcija mu je da dok je motor hladan drzi bogatiju smesu i samim tim veci broj obrtaja do neke temperature kada ih spusti.

Kod modernih benzinaca to manje-vise niko i ne primeti nego sedne i vozi osim ako nije bas ekstremno hladno.

Kod dizela, a pretpostavljam da je to tvoj slucaj, je ista ona stvar samo drugo pakovanje, ali je OK da motor prvih par minuta radi na vecoj turi...

Ili mislis, cini ti se, da je 1500 po cajgeru mnogo?

Siguran si da je to i do sad bili tako, a da ti nisi obracao paznju? :)

I sta ti je majstor tacno rekao/promenio?

Link to comment

Astra G 1.4 16V je u pitanju, dakle benzinac. Apsolutno nikakvih smetnji u voznji nemam, samo mi smeta sto kad je hladan (nekad i nakon 2-3 sata, nekad samo kad prenoci) mora da odradi tih minut-dva i onda padnu obrtaji na nekih 800 ili koliko vec.

Link to comment

Astra G 1.4 16V je u pitanju, dakle benzinac. Apsolutno nikakvih smetnji u voznji nemam, samo mi smeta sto kad je hladan (nekad i nakon 2-3 sata, nekad samo kad prenoci) mora da odradi tih minut-dva i onda padnu obrtaji na nekih 800 ili koliko vec.

Pa jbg, onda tako treba: hladan motor, upalis, automatski saug dodaje bogatiju smesu, to je tih 1,300 - 1,600 obrtaja, cim se malo zagreje automat spusti turu na normalu, tako da je to - iz svega sto kazes - normalno.

Moze da se pokvari ta andrmolja, ali tada ne spusta turu i to odmah primetis u voznji, posle 150 - 200 metara.

Ne mogu da verujem da to nisi zimus primetio, to mu na hladan motor dodje pod obavezno, nekad rucno, danas automatski i to bas tako kako opisujes.

Kod nekih automata majstor moze da smanji taj broj obrtaja na hladno, ali ne preporucujem, a i nepotrebno je.

Link to comment

То је вероватно сауг, и нормално је, само није нормално ако траје 2-3 сата или се накнадно укључи.

С друге стране симптом моторића лер гаса се појављује кад је мотор врућ кроз осцилирање броја обртаја скачу и падају пар минута због накупљене гарежи. То је тако било и на мојој вектри некад. За лер мотор (штеп мотор) поправка је механичко чишћење било чиме, шрафцигером и слично па неким средством које ће да изеде гареж. Немој да те неко превари да мењаш, то у сервисима раде за џ.

Иначе за опела би требало да имаш добар серцис у твом крају,у Шимановцима, мислим да се зове Иван, кажу најбољи је.

Link to comment

ПА за бензинац и није, мало јачи је сауг. Нормалан без сауга је 800, толерише се до 900 ако баш није подешен, а и сауг је овде вероватно раштелован мало, али ако кратко траје онда је ок.

Link to comment

Pa možda to zeza Glija.

Ono malo sw raštelovalo, pa primetio veći broj obrtaja nego inače i eto frke.

Kod mene mislim oko 1000, posle na 800.

Benzin 1,2

Link to comment

Ја сам имао вектру1,8 и углавном ме на 6 месеци зезао тај лер моторић. Очистим па терам даље, ту је згодан и онај спреј за чишћење рерни. А интересантан феномен је био док је хладан, на саугу чуо би се звук налик млазном авиону док се не угреје. Никад нисам успео да прокљувим порекло тога, чак ни локацију.

Link to comment

Znam sve o cemu pricate, da to kao treba tako kad je hladan ali je trajalo krace i nije islo na 1500 nego na malo preko 1000 i onda jako brzo na normalnih 800 pa mi je zato ovo iritantno. Cistio je to majstor pre kad sam radio veliki servis ali se opet zaprljalo i ovaj put ciscenje nije uspelo pa mi je zamenio dzabe jer je imao kod sebe to malo cudo od neke druge Astre i nije mi naplatio, samo uzeo hiljadu dindzi za ruke. Elem, danas nije bilo nista a palio sam ga par puta na po par sati kad sam zujao po gradu, videcu bas kako ce biti ujutru kad prenoci.

Link to comment

Ne mora da bude do motorića, meni je recimo zbog sonde divljao s obrtajima, i to mnogo gore nego što si opisao. Nego, da nije nešto rađeno oko kaiša, pa se pomerio momenat ubrizgavanja?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...