Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

je l' prva pomoc mora da bude kompletna i neotpakovana? moze da se "dopuni"?

pre neki dan komsija malo iskrvario*, pa sam uzeo gazu, zavoj i flastere.

 

* - nisam do sada video, koliko daleko moze tanak mlaz krvi da dobaci.  :ph34r:

 

p.s. u nekom prastarom pakovanju prve pomoci, se nalazi i prezervativ!? za koje su ga prilike namenili? (mislim da nije u novom paketu)

Može da se dopuni. Naravno sa homologiranim proizvodima. Za prezervativ ne znam  :lolol: Možda da se navuče na glavu da drži gazu ili zavoj.

Link to comment

Treba mi neki dobar savet oko sredstava za pranje sedišta u kolima. Stalno se desi da klinci prospu sok, imali smo i psa do nedavno i slične svakodnevne gluposti. Kupovao sam različite stvari - od sprejeva, tečnosti, oni sa četkom na čepu, bez nje, you name it. Problem je u tome što to kao i očisti sedišta, ali fleke se volšebno pojave ponovo nakon par dana ponovo na istom mestu.

 

Da nakon 6 mamipara sredstava bacim pare i na sedmo - ne radi mi se. Ima li neko neku dobru ideju?

Link to comment

Alkohol nije skup, s njim sam uspevao dosta, a medicinski benzin još bolje. Ne garantujem uspeh, ali bar nije skupa mamipara.

Link to comment

Opereš njime i ostaviš? Ili eventualno spereš to posle čistom vodom ili tako nešto?

 

 

Ne oseti se posle miris alkohola/benzina u kolima?

Link to comment

Opereš njime i ostaviš? Ili eventualno spereš to posle čistom vodom ili tako nešto?

 

 

Ne oseti se posle miris alkohola/benzina u kolima?

 

Taj benzin ispari jako brzo. Čudi me da se ti nisi susretao sa njim jer je odličan za skidanje preostale paste sa procesora, pre nego što hoćeš da staviš novu, Baš zato što nije nešto invazivan i što ispari bukvalno odmah.

 

E sada, ne bih se setio za sedišta, ali probaću.

Link to comment

Ma lako je vama to sve naći i uzeti - daću vam jedan primer odavde: pravili zimnicu i kaže žena da joj treba "limuntus" te ode u apoteku da kupi. Apotekar veli, nema problema, samo da znate da treba zajedno da popunimo formular da se zna kome sam prodao kiselinu. Čak i citratnu? Da, čak i tu, reče on i prevrnu očima vidno smoren propisima.

 

 

BTW, ne bih nikad prišao procesoru sa bilo kakvom hemijom - isključivo suva krpica.

Link to comment

BTW, ne bih nikad prišao procesoru sa bilo kakvom hemijom - isključivo suva krpica.

 

Čak iako je ono skoreno, kada ostane malo tragova? 

Link to comment

Čak i tada. Iz istog razloga zbog čega ne pereš monitor raznim hemijskim sredstvima - eventualno malo navlažena "magična krpica" na ugašeni monitor i posle toga preći još jednom suvom i voila. A za pastu ionako koristim srebro, koje nikad nisam video da se skorilo.

Link to comment

Ja rekoh za sedišta, a što se procesora tiče, jedan kolega je upropastio divan autoradio brišući ga benzinom, tako da to ne bih savetovao.

Link to comment

ovako, sredjujuci staru dedinu garazu pronasao sam punu kesu novih delova za ford cortinu i druge modele do 70ih, ima kompletna lamela, filteri, pakne, platinsko dugme, sajle i jos ponesto sto nisam identifikovao...

naravno da mogu da stavim na limunkupindo ali nisam siguran da je to pravo mesto za to...

Link to comment

ovako, sredjujuci staru dedinu garazu pronasao sam punu kesu novih delova za ford cortinu i druge modele do 70ih, ima kompletna lamela, filteri, pakne, platinsko dugme, sajle i jos ponesto sto nisam identifikovao...

naravno da mogu da stavim na limunkupindo ali nisam siguran da je to pravo mesto za to...

иди на ЦБЦ форум

Link to comment

Auto mi se nakon x sati ili preko noci posle paljenja ponasa tako da stoji na 1500 obrtaja, odradi tako jedno 2 minuta i onda sve normalno. Posto me to jako nervira jer traje vec duze vreme, ostavio ga ja kod majstora da sredi to i on cackao nesto, zamenio neki regulator necega ili sta vec bese, ali sve isto. Sta bi to moglo biti? Potrosnja je normalna, u voznji sve normalno, samo mi ovo ide na kurac pa hocu da resim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...