Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Da li postoji u BGu tehnicki koji radi posle 17h a gde mogu odmah da dobijem i nalepnicu?

 

Skoro celu Cukaricu obidjoh i svi rade do 17h.

 

Sent from my HTC using Tapatalk

Link to comment

Da, ali rade do 17h isao sam juce sa namerom da zavrsim sve.

 

Videcu jos malo ili cekam subotu.

 

Sent from my HTC using Tapatalk

Link to comment

Jel' produžen rok za zamenu vozačkih?

 

Ja sam na to potpuno zaboravio, a sad vidim u blicu od pre 5 dana da jeste, ali mi je to jedni link na prvoj strani googla koji to explicitno potvrđuje, pa da ipak priupitam.

Link to comment

Ustvari je to trebala da reši skupština još pre par nedelja, ali zbog poplave nije bila priča o tome. No, budući da je to predlog vlade koja ima više nego komotnu većinu računaj da će to biti za koji dan, ako već nije. I ja sam u toj igri jer mi ističe tek sledeće godine. Imam staru.

Link to comment

Jel' produžen rok za zamenu vozačkih?

 

Ja sam na to potpuno zaboravio, a sad vidim u blicu od pre 5 dana da jeste, ali mi je to jedni link na prvoj strani googla koji to explicitno potvrđuje, pa da ipak priupitam.

pa, ja išla u muriju nekim drugim poslom pre desetak dana i reko aj da iskoristim da priupitam i za dozvole kad sam već tu jer mi sve žao ove stare kad već važi do 2018. i oni mi rekli da je :thumbsup:

Link to comment

Posto sam ja ocito jedan od retkih glupana koji su odmah zamenili staru vozacku a imam medjunarodnu koju mi u AMSS nisu prihvatili za neku prepravku (tipa novi broj dozvole i pecat preko toga), videh da na sajtu stoji sledece

 

Radi upravljanja motornim vozilom u SR Nemačkoj je pored nacionalne vozačke dozvole, neophodno posedovati međunarodnu vozačku dozvolu, odnosno zvanični prevod iste sačinjen kod ovlašćenog organa R.Srbije ili AMSS

 

 

I nakratko se obradujem da bi to moglo biti nesto jednostavnije i jeftinije od fotkanja i nove medjunarodne, kad mi zena rece "ma nema nikakvih prevoda, morate da kupite ovu i to je to". Ali da proverim, ima li iko iskustva sa ovim, mozda je zenu mrzelo da se bakce sa tim pa me samo odjbala na brzinu?

Link to comment

Ne razumem kakav prevod, kad je međunarodna baš takva da u knjižici stoje podaci na nekoliko jezika?

Nemam pojma ni ja na sta tacno misle, ali kad pogledam sta pise na sajtu AMSSa, kod nekih EU zemalja za koje nam nije dovoljna obicna dozvola stoji to za prevod pa me je zato zainteresovalo. Mada naravno nemam predstavu ni koliko bi potencijalni prevod ovakvog dokumenta kostao pa verovatno nije vredno cimanja.

 

Italija

Priznaje vozačke dozvole R. Srbije na novom obrascu tokom privremenog turističkog boravka ili tranzita uz obavezno posedovanje zvaničnog prevoda ili međunarodne vozačke dozvole.

 

Nemacka

Radi upravljanja motornim vozilom u SR Nemačkoj je pored nacionalne vozačke dozvole, neophodno posedovati međunarodnu vozačku dozvolu, odnosno zvanični prevod iste sačinjen kod ovlašćenog organa R.Srbije ili AMSS

 

Svedska

S obzirom da vozačke dozvole R.Srbije na novom obrascu nisu izdate na nemačkom, engleskom ili francuskom jeziku (ajde?), važeće su u Švedskoj, samo ukoliko se priloži verifikovani prevod na jednom od navedenih stranih jezika, ili na švedski, danski ili norveški, kao i međunarodna vozačka dozvola

Link to comment

je l' prva pomoc mora da bude kompletna i neotpakovana? moze da se "dopuni"?

pre neki dan komsija malo iskrvario*, pa sam uzeo gazu, zavoj i flastere.

 

* - nisam do sada video, koliko daleko moze tanak mlaz krvi da dobaci.  :ph34r:

 

p.s. u nekom prastarom pakovanju prve pomoci, se nalazi i prezervativ!? za koje su ga prilike namenili? (mislim da nije u novom paketu)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...