Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Mohawk/M716.htm

 

http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/41/27/87/59/4127875928

 

Procitao reviews, odneo kod svog vulkanizera da pogleda, i na kraju mislim da cu ih uzeti. Izmerio covek saru, punih 7mm, s tim sto je ipak oznaka 3812, dakle 2012. godiste ali druga polovina :D Dao sam rok ovom za Miselinke da mi javi do sutra jel ima i kad, pa ako ne javi uzimam ove lagano jer su do jaja ocuvane. Jeste da je cena 110 sto je tek nesto manje nego sto je ovaj trazio za Miselin ali ko ga jebe kad me zavlaci. Svakako su bolje i ove nego moje 2002. i 2005. godiste.

Link to comment

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Mohawk/M716.htm

 

http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/41/27/87/59/4127875928

 

Procitao reviews, odneo kod svog vulkanizera da pogleda, i na kraju mislim da cu ih uzeti. Izmerio covek saru, punih 7mm, s tim sto je ipak oznaka 3812, dakle 2012. godiste ali druga polovina :D Dao sam rok ovom za Miselinke da mi javi do sutra jel ima i kad, pa ako ne javi uzimam ove lagano jer su do jaja ocuvane. Jeste da je cena 110 sto je tek nesto manje nego sto je ovaj trazio za Miselin ali ko ga jebe kad me zavlaci. Svakako su bolje i ove nego moje 2002. i 2005. godiste.

ево ти

Link to comment

Do kurca, vec sam uzeo one Mohawk pre 3 dana za 110e.

 

 

 

Nego, jel ovo vredi ovih para?

 

http://www.kupujemprodajem.com/Alu-Felne-OPEL-R15-4x100-5-felni-kao-nov-12503637-oglas.htm?filter_id=10203573#photoBig

 

Pitam jer su moje od nekih 7 jota i presiroke su za moje gume, tako mi je receno a i stvarno felne onako vire jedno centimetar, mozda i jedan i po. Ove su 6 jota a i dobija se 5 komada, sto nije lose.

Link to comment

Juče me zaustavi milicija i kaže ne radi ti jedno svetlo. Hoće da mi pišu kaznu 5000. 
Stvarno nisam primetila, krenula sam iz vrlo osvetljene ulice, a čak sam kasnije na autoputu, na neosvetljenom delu gledala napred i ne provaljuje se.

Ok, pustili me na kraju, ali kako ja da znam da mi svetlo ne radi??? Slažem se da je nebezbedno voziti bez svetla (radilo je poziciono), ali nisam kriva!

Link to comment

Juče me zaustavi milicija i kaže ne radi ti jedno svetlo. Hoće da mi pišu kaznu 5000. 

Stvarno nisam primetila, krenula sam iz vrlo osvetljene ulice, a čak sam kasnije na autoputu, na neosvetljenom delu gledala napred i ne provaljuje se.

Ok, pustili me na kraju, ali kako ja da znam da mi svetlo ne radi??? Slažem se da je nebezbedno voziti bez svetla (radilo je poziciono), ali nisam kriva!

 

To ni meni nije jasno, teoretski je sijalica mogla da ti pregori u prethodnoj ulici i šta sad, da platiš 5.000 zbog toga? Mislim da takve stvari rade samo da bi "zaplašili" ljude i naterali ih da odmah zamene, pošto se i meni desila slična stvar i postavio sam to pitanje, kako sam mogao da znam, pogotovo što je to bilo u centru grada gde je sve bilo osvetljeno. Odgovor je bio naravno "Okej, zamenite".

 

Eto malo treniraju strogoću umesto da kažu "Izvinite, zaustavili smo vas da vam kažemo da vam ne radi jedno svetlo i da ga zamenite što pre".

Link to comment

Ok, pustili me na kraju, ali kako ja da znam da mi svetlo ne radi??? Slažem se da je nebezbedno voziti bez svetla (radilo je poziciono), ali nisam kriva!

 

 

Na instrument tabli ti kada daš kontakt zasvetli jedan pokazivač, najčešće u obliku sijalice  :fantom:

 

Stvarno bi bio bedak za kaznu, dinar za svaki pređeni kilometar... :misko:

Link to comment

Nema tog pokazivača na svim automobilima, nekada se jednostavno ne primeti (ja se "ogledam") kada stanem iza automobila na semaforu.

 

Ne treba plaćati takve kazne, uvek je sijalica mogla da crkne pre 2 minuta.

Link to comment

E jbg onda. U toj varijanti povremeno upališ sva svetla pa izađeš iz automobila da proveriš jel svetle, i nekog prolaznika pitaš da ti kaže da li ti radi poziciono/stop svetlo kad udariš u rikverc/kočnicu.

Link to comment

ovde kod mene se napise 'prijava' i da se rok od nekih 3 ili 5 dana, tako nesto, da se zameni i sa tom prijavom ode u najblizu policijsku stanicu da oni potvrde da je zamenjena (obicno ne proveravaju jer ih mrzi da izlaze, nego veruju na rec). u suprotnom se aktivira kazna.

Link to comment

mene jednom zaustavili zbog iste stvari i samo su tražili da im pokažem da imam u rezervi komplet sijalica i pustili me uz napomenu da promenim što pre

Link to comment

Ni komplet sijalica nije obavezan više, jer neke sijalice kod nekih automobila mogu da se zamene samo u servisu.

 

Naime, potrebno je skinuti ceo far da bi se promenila sijalica.

Link to comment

A sve je više upravo takvih automobila.

 

Zli Gli, tvoj oglas tamo je obrisan, tako da ne znam sta je tamo pisalo, ali ako ti felne vire uzmi manje svakako.
Link to comment

ja za sva vozila kupujem proverene gume kod lokalnog vulkanizera sa pozamašnim lagerom. čovek se nalazi na granici ceraka i filmskog grada, da ne reklamiram dalje. uglavnom, najavim se par dana ranije i sačuva mi najbolje što ima.

 

primera radi, 4 michelin 2012 za kombi 215/70/15C za 140€, 2 ludilo continental 205/55/16 za 100€, 4 klebera za nijansu slabija 175/70/14 za 100€ i tako. znači moja preporuka glasi: nađite lokalca sa solidnim lagerom i na duže staze uvek možete računati na dobre polovne gume za male pare, jer će čovek znati da postoji određena suma novca na koju godišnje može da računa od vas.

 

pade mi sad na pamet, tu je i čuveni željko iz sremčice, sada na ibarskoj, nađu se zaista dobre gume kod njega, ali je vazda skup.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...