Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Pa to je normalno, kad ti dozvoljavaju da menjaš. I meni su uzeli srpsku kad sam je menjao za italijansku. Onda je šalju diplomatskim putem nazad u Srbiju. Osim ako ne znaš nekoga u konzulatu, pa kad im stigne, zovu te pa ti vrate i srpsku.  :P

 

Nisu hteli da mi je zamene, nego su me poslali u auto-školu, gde sam morao da odvozim časove, polažem teoriju i vožnju (kao da nikad nisam imao vozačku) i onda mi svejedno nisu hteli dati novu, dok ne predam staru. Prosto zato što postoji oduzimanje dozvole kao kaznena mera, tj. da ne bi pored toga nastavio dalje da vozim sa drugom dozvolom.

Link to comment

Aaa, to je ako si prekoračio period od 4 godine od kad si uzeo rezidencu, onda ti u svakom slučaju uzimaju srpsku, jer si u prekršaju druge vrste. Smatra se da ti ispit koji si položio u Srbiji svakako više ne važi.

Link to comment

Ne, to je bilo malo preko godinu dana od ulaska u zemlju - tad se imala samo privremena boravišna. Permanent residence daju nakon pet godina.

Link to comment

Ne, to je bilo malo preko godinu dana od ulaska u zemlju - tad se imala samo privremena boravišna. Permanent residence daju nakon pet godina.

Sve isto ko u Spaniji, samo sto ovde ne traze dokumenta iz Srbije, upozoren si da to nije dozvoljeno i sve ide na licnu odgovornost.

Link to comment

то и мене интересује управо крајем маја и почетом јуна идем на одмор. Али негде је било објављено да се рок продужава?

Link to comment

Онда сам ја у зајебаној ситуацији. Имам стару која важи до септембра кад због наочара треба да поновим преглед и продужим. С друге стране то продужавање по њима може најраније месец дана пре истека. Дакле у јуну треба да мењам дозволу која би важила до септембра :ph34r:

Link to comment

Kako je mene moj mehanicar ucio, nikako ne stavljati mineralno u sintetiku..Ako su kod tebe oba sinteticka ili mineralna, to je valjda samo mala razlika u viskoznosti pa ne bi trebalo da pravi veliki problem.

Link to comment

Sinoć sam kupio 10w40 za dolivanje jer sam bio ubeđen da mi je to sipao. Onda sam se istripovao da je 5w40 koje sam garantovano imao u nekom momentu. U međuvremenu sam dobio svog majstora i srećom je 10w40 u pitanju tako da je sve kul, hvala :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...