Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

@filip

 

Jesi imao problema sa desnom nogom, ako si probao Elantru?

 

Ja kod 90% automobila sa širokim stubom imam problem, koleno mi udara u donji deo maske ili stub.

Link to comment

Ja imam isto, samo s levom nogom :D

 

Čak i nova Kia me nervira u tom smislu. Najgore je što ima neki kao "stepenik" ugrađen na mestu gde bi trebalo da stoji slobodna (tj. leva) noga (tj. gde bi bio kuplung, da ovo nije automatik). Još nisam provalio da li to može da se ukloni, koji će mi. Mislim da je prethodna vlasnica bila znatno kraća od mene, pa joj je to možda trebalo.

Link to comment

@filip

 

Jesi imao problema sa desnom nogom, ako si probao Elantru?

 

Ja kod 90% automobila sa širokim stubom imam problem, koleno mi udara u donji deo maske ili stub.

 

 

Hm, bio sam na suvozačkom sedištu, nisam vozio pa da mi je nešto smetalo u tom smislu. Niti mi se vlasnik žalio na tako nešto, da mu desno koleno čuka, a iste smo visine (190).

 

 

hyundai-elantra-gt-4516_7.jpg

Link to comment

Hm, bio sam na suvozačkom sedištu, nisam vozio pa da mi je nešto smetalo u tom smislu. Niti mi se vlasnik žalio na tako nešto, da mu desno koleno čuka, a iste smo visine (190).

 

 

hyundai-elantra-gt-4516_7.jpg

 

Pa da, ni meni u Pasatu nije smetalo na suvozačkom mestu, ali na vozačkom mi je jako smetalo. I kolegi, koji je moje konstitucije. Na primer.

 

Zaključili smo da je veći problem kad si 182-3 i debeo, nego kad si 190 i mršav, jer su ti ruke duže, pa ti je prirodni položaj sedišta malo dalje, taman da ti koleno ne udara.

 

Ako si malo niži, a deblji, onda je izgleda problem. :(

Link to comment

E pa vidiš, ja imam baš taj običaj da gurnem vozačku fotelju unazad, pa izvučem volan. Pride, imam duge ruke :) Pretpostavljam da mi uopšte ne bi smetalo, moj vozački položaj je fotelja skroz ili skoro skroz unazad, volan izvučen i naslon maltene skroz pod 90 stepeni, tako da sedim skroz pravo i relativno visoko. Mislim, kapiram koji je problem, ali jbg...

 

Nego, zar ti ne voziš Dačiju koju si uzeo novu uprkos našim savetima, otkud sad Pasati? :D

Link to comment

E pa vidiš, ja imam baš taj običaj da gurnem vozačku fotelju unazad, pa izvučem volan. Pride, imam duge ruke :) Pretpostavljam da mi uopšte ne bi smetalo, moj vozački položaj je fotelja skroz ili skoro skroz unazad, volan izvučen i naslon maltene skroz pod 90 stepeni, tako da sedim skroz pravo i relativno visoko. Mislim, kapiram koji je problem, ali jbg...

 

Nego, zar ti ne voziš Dačiju koju si uzeo novu uprkos našim savetima, otkud sad Pasati? :D

Vozim ja Daču, i jako sam zadovoljan. Samo troši, na 140 kao Volga. No to je nikakav problem sapram drugih stvari. Meni je dosta konforna, udobna, lepo se ponaša na putu. Poslednjih 6-7 meseci sam stukao skoro 20K sa njom, i stvarno je super. Nadam se da nisam urekao.

 

Ovo sa Pasatom je bilo službeno, za duži put. Išao kao podizvođeč za jednu veeeeeliku firmu, pa nam dali njihov službni auto.

Link to comment

sad sa gledao tu Elantru na sajtu, ovde je 15990. to nije isto sto i model i-40? taj sam svojevremeno gledao, prava limuzina. interesantno da se ovde sedani slabo prodaju, ako ih i ima, uglavnom su to Oktavije ili premium triling. ostatak (sevroleti, opeli i slicno) voze Indusi.

Link to comment

Nije Elantra isto što i i40, malkice je manja od nje (što je po mom mišljenju prednost). Elantra ti je u Hyundai ponudi u odnosu na i30 - i40 otprilike ono što je Jetta između Golfa i Passata.

 

Evo i fotki koje ilustruju :D Obratiti pažnju na zadnji stub, tj. zadnji deo prozora pozadi :P Dimenzije ih razlikuju i to je to. Gore je Elantra, dole i40.

 

 

2011_hyundai_elantra_active_australia_02  Hyundai-i40_2012_photo_46.jpg

Edited by Filipenko
Link to comment

:D fala na pojasnjenju, Filipe. moram da priznam da su linije ovog drugog ipak malo skladnije,

 

 

Indy, sasav je taj Velostar, al' onaj koncept je SUV, ovo je vise neki sportski auto u pokusaju:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...