Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ja sam uzeo Sava i bio sam veoma zadovoljan, a pukla je kada sam prešao preko gadne rupčage sa oštrom ivicom. 

Edited by copkillah
Link to comment

michelin, continental, pirelli? makar polovan, može da se nađe 7-8mm 2008-2009. godište za 50€ po komadu. govorim o 16" točku, 17" je otprilike ista cena, 15" je daleko jeftinije.

 

ako govorimo o 14" točku, novo je dovoljno povoljno. ako je veća kilometraža godišnje i gradska vožnja, tigar je sasvim dovoljan. ako govorimo o vangradskoj vožnji, ni sava ni tigar

Link to comment

Ja isto moram uzeti dve letnje nove, Miselinke su mi 2002. godiste i kaze majstor da su skoro gotove iako je sara i dalje dobra. Valjda su pocele da pucaju, sta li vec. Kontinentalke sto su mi napred su ok jos uvek. Elem, sta uzeti za Astru G, 195/60/15? Mislio sam da uzmem nove Miselinke ali im je cena oko 9 hiljada i jace po komadu a majstor kaze da nema potrebe za tim, sto je i logicno jer vozim sasvim prosecan auto. Koje su jos dobre a da je cena pristojna? Zimske su mi 185/65/15 i sve 4 su do jaja pa njih necu menjati jos par godina.

 

I jos sam razmisljao da i letnje prebacim na celicne felne sa ratkapnama a da alu felne prodam, taman bih imao mozda da pokrijem obe gume bez da kesiram bilo sta :D

Link to comment

Sava ili Tigar - šta uzeti?

Letnje gume, naravno.

 

Сава има одличне зимске гуме,а летње су лоше.Тако да изабери тигра.

Link to comment

Zli, kako prodje ona dizel afera™ do kraja?

 

 

Nisam nista uradio, valjda je proteralo do sad jer sam se dosta vozio. Kad budem radio mali servis majstor ce to malo sve da pogleda i to je to, s tim sto imam neki filing iznutra da bi auto mogao misteriozno da zasteka u skorije vreme ali se nadam da gresim :D

Link to comment

michelin, continental, pirelli? makar polovan, može da se nađe 7-8mm 2008-2009. godište za 50€ po komadu. govorim o 16" točku, 17" je otprilike ista cena, 15" je daleko jeftinije.

 

ako govorimo o 14" točku, novo je dovoljno povoljno. ako je veća kilometraža godišnje i gradska vožnja, tigar je sasvim dovoljan. ako govorimo o vangradskoj vožnji, ni sava ni tigar

 

 

Je li pametno voziti polovne gume stare 6+ godina uopšte?

Link to comment

Ma, veliki je rizik voziti polovne gume. Generalno gume koje su starije od 3-4 godine, bez obzira na kilometre. Ja sam sad zamenio gume, prešao sam možda 25.000 i imale su još dosta "mesa" ali su imale već 4 godine, pa....

Link to comment

Ma, veliki je rizik voziti polovne gume. Generalno gume koje su starije od 3-4 godine, bez obzira na kilometre. Ja sam sad zamenio gume, prešao sam možda 25.000 i imale su još dosta "mesa" ali su imale već 4 godine, pa....

 

+1000

Link to comment

Gli, postoji razlika između starijih korištenih i nekorištenih guma. Ajde da čovek da i zažmuri na 5 godina staru "novu" gumu koja je stajala u magacinu nekog auto prodavca, ali na polovnu gumu 5 godina staru (i stariju)... ne baš. Ako su pare u pitanju (a očigledno jesu), radije bih uzeo novu jeftiniju gumu, nego matoru & korišćenu nekog fensi imena. To jednostavno gubi svojstva prijanjanja i glede kočenja, krivina i ostalog time stavljaš glavu u torbu (i to ne samo svoju, što je najgore) - pogotovo na našim putevima poznatim po kvalitetu. Pare ili ne, kad-tad gume moraš da menjaš, to je potrošna stvar i u tom slučaju to malo crkavice daj makar na nešto svežije.

 

 

Edit: gleda li se to dole na tehničkom? Ako su gume već lagano porozne, mislim da auto ne bi smeo da prođe tehnički.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...