Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

mazda 6 i mazda cx-5. mozes da ih nadjes po relativno dobrim cenama u svabiji. atmosferski stedljivi motori, skoro full oprema u bazicnim verzijama (fali valjda samo navigacija), vozne karaktarestike u rangu bmw-a i retko se kvare. (dizel je prvoklasan motor, energicniji od benzinca, al ga jebe porez jer je 2,2 litre)

jedino ne znam kakvo je stanje sa servis mrezom u srbiji.

Link to comment

Da li porez moze da se dobije nazad za polovnjake iz Nemacke ako kupuje privatno lice?

 

Kolike su ukupne dazbine prilikom uvoza u Srbiju?

 

Cale hoce da kupi auto srednje klase ili dzipa :isuse: Sta je najbolje u klasi Passata, Accorda i slicnih?

Može da dobije nazad VAT, ako kupuje fizičko lice od dealership-a. Ako kupuje od drugog privatnog lica, ne. Osim što vraćaš tablice, moraš da overiš fakturu na izlaznoj granici iz EU. Kao za svaku fakturu veću od 150 EUR.

 

Edit: Naravno, moguće je i da mu dealership neće uopšte ni obračunati VAT, jer auto ide u izvoz.

Edited by Tresko
Link to comment

Hvala Tresko. Sta kazes, da mu uzmem nekog Fiata? :fantom:

Uzmi mu Pandu. Motor je izvanredan, i auto je taman ono za gradsku i prigradsku vožnju. Mislim, ako je ta namena. A u Nemačkoj sigurno imaju dobru cenu, po tebe mislim.... ;)

Link to comment

Kakvo je stanje sa servisima i delovima za Hyundai? Ne mislim tu samo na dostupnost, nego i na troškove, i nadoknađuju li i dalje niske cene kola velikim cenama servisa kako sam čuo u mnogo navrata? I uopšte, u kakvom su stanju ti automobili nakon 5-7-10 godina eksploatacije? Neverovatno je kako dobre cene daju, Elantra sa automatskim menjačem za 15k, ix35 za 16,2k, i30 za 9+k...

Link to comment

Da li je neko od vas koristio mali usisivac za prasinu u kolima (valjda se ti nazivaju stoni?) i da li vredi uzimati nesto takvo za povremeno skupljanje prasine unutar kola?

Link to comment

i da li vredi uzimati nesto takvo za povremeno skupljanje prasine unutar kola?

 

Ne vredi.

 

Bolje ga oteraj, s vremena na vreme, na neku pumpu koja ima usisivač.

Link to comment

Ne vredi.

 

Bolje ga oteraj, s vremena na vreme, na neku pumpu koja ima usisivač.

 

Usisa dobro momak kod kog teram auto na kompletno pranje ali ja bih upravo to da izbegnem, jer on to sve istina posteno odradi za nevelike pare ali traje sat vremena,

Da imam resenje za tu prasinu ne bih morala da se cimam sa tim, spolja ionako sama operem.

Link to comment

Nemam pojma, nikad nisam isla tamo.  :ph34r:  Ja to ispred zgrade ili u dvoristu u selu

 

Ali inace me ubedio tata da ti usisivaci nista ne vrede (on to zna iz teorije, ne iskustva) al resih da ipak proverim

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...