Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Izgleda da mi je malo otisla vodena pumpa pa sam resio da odradim veliki servis, presao sam 40ak hiljada km otkako je uradjen poslednji put. Pumpu sam nasao kod mog majstora i nije skupa ali me zanima sta mi sve jos treba. Necu da mu prepustim da on sve nabavlja pa da mi zakine i na delovima nego samo da naplati ruke a ja da uzmem sve sto treba.U pitanju je Astra benzinac 1.4 16V, '98 godiste.
Ne mogu da ti pomognem, ali već čujem majstora:"Gde si kupio ovaj španer? Ovo je tursko, to će da ti propadne brzo. I vidi ove šelne što si uzeo. Ja ću da ti ugradim, ali ništa ne mogu da garantujem. Uh, vidi, puče čim sam joj prišao šrafcigerom...":D
Link to comment

1.vodena pumpa , kaiš iste2.filter : -klime-ulja-vazduha-goriva3. Svecice x44.Zamena ulja (4l polu sintetickog) i to GM5.zupcasti kajs , roleri spaneri nije loše proveriti ni tečnost kočnica ni ulje u menjaču

Link to comment

a sto meni nikad nijedan majstor ne ponudi da mi gleda ulje u menjacu?jedan kolega mi reko da to kod modernijih (cuj!) automobila vise nema ni potrebe menjati, ali ja mislim da on laprda.auto mi preso 138000

Link to comment
a sto meni nikad nijedan majstor ne ponudi da mi gleda ulje u menjacu?jedan kolega mi reko da to kod modernijih (cuj!) automobila vise nema ni potrebe menjati, ali ja mislim da on laprda.auto mi preso 138000
tome se pribegava ako prsne semering na poluosovini menjača i počne da curi ili pukne kućište u kome je ulje nedaobob. inače masa proizvođača govori da je ulje za menjač fill for lifegeneralno nema potrebe pre 300-400k kmnaravno ovo ne važi za automatske menjače
Link to comment
  • 4 weeks later...

ajmo, avto mehanitjari wannabes: nesto mi zuji, cvrcucka, takoreci, kod papucice, a ima tome metar dana sigurno, svaki put kad dodajem gas. sta mu sad pa to moze da bidne?

Edited by orderka
Link to comment

i cvrči, cvrči cvrčak na čvoru crne smrčeedit:kako cvrči, jel ko cvrčak ili drugačijepošpricaj wd40, možda se nešto zaglavilo, ako prima gas normalno ne bi trebalo da je neki problem.navićićeš se

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

jok, ispod, po mestu gde prolazi kroz patos verovatno tu zapinje. probaj da oslušneš dok je motor isključen da li se čuje, ako se čuje verovatno je neka mehanička prepreka, a ako se čuje samo dok radi motor vidi da li je isti zvuk dok je gas minimalan ili je gas do daske.

Link to comment

Kude, ja oslusnuh i paznju obratih te s tim u vezi imam da izjavim da se to nesto javi uvek i samo kada je auto zagrejan a pri samom dodiru papucice za gas neovisno od toga koliko je nagazim. koje je Vase cijenjeno konacno misljenje? :)

Edited by orderka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...