Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

honda civic, benzinacako te ne mrzi, ako mozes da napises ukratko kakve veze sa mjenjanjem brzina ima da li auto trosi benzin ili dizel? ozbiljno pitam.
Постоје дизел возила са пливајућим замајцем,који се увек мења када се мења ламела корпа и лежај али понекад паметни мајстори не замене пливајући замајац када мењају ламелу корпу и лежај па онда он уме да прави пробле.Прво се чује као да мало шкрипи а онда га чујеш као да стојиш поред хеликоптера.На жалост моје искуство је било такво да су мајстори заменили сет квачила а нису заменили пливајући замајац који ако је стари једноставно поломи нову корпу.
Link to comment
:huh: to buse da kradu ili onako?samo da dodam, jel moze ovo da bude ako su nesto zbudzili dok su mjenjali fluid? jer onda bilo bi za ocekivati da poprave o svom trosku. auto je inace sad preko deset godina staro, ali malo se vozi i u dobrom je stanju. dosad nikad nista nije skripalo.
Moguće je, ali sad to dokazati da su baš oni krivi ...
Link to comment
Постоје дизел возила са пливајућим замајцем,који се увек мења када се мења ламела корпа и лежај али понекад паметни мајстори не замене пливајући замајац када мењају ламелу корпу и лежај па онда он уме да прави пробле.Прво се чује као да мало шкрипи а онда га чујеш као да стојиш поред хеликоптера.На жалост моје искуство је било такво да су мајстори заменили сет квачила а нису заменили пливајући замајац који ако је стари једноставно поломи нову корпу.
S tim što je možda baš kod njega sad proradio, nevezano za ulje, a košta mnogo, zato ljudi izbegavaju da ga menjaju dok totalno ne pandrkne
Link to comment

Често чујем аутомат жмигавца, некад брже некад спорије, али увек брже него кад жмигавци стварно раде. Као да добија неки леви контакт, зависно од тога како стоји волан.Претпостављам (а тако ми је нешто рекао и електричар) да је нешто у ручици код волана, односно у контактима на њој. Пошто и даље не ради ништа што не треба - жмигавци се укључују само кад их ја укључим - претпостављам да ће ово само да мало оптерети аутомат, који је ваљда још увек обичан блентави биметал и тешко да може тек тако да се поквари. Да дам да отварају па да измисле да ми треба замена целог склопа (кажу око сто евара) или да манем, или да се надам да ће само да прочисте контакте? Некад давно, на фићи, нешто слично (са укључивањем жмигаваца без везе, у свакој кривини) се догађало кад се поједе пластика која треба да прекине контакт.Возило је ситроен саксо из 2001.

Link to comment

A da li ti sve sijalice na žmigavcima imaju dobar kontakt? Ako neka nema ili crkne onda automat ubrzava i čuješ brže štektanje, a onda možda ponekad opet uhvati pa se opet čuje normalno/sporo?

Link to comment

Не, не, жмигавци раде како треба, нормалном брзином. Кад ово чујем ниједан није укључен. Само звук из аутомата, ниједна сијалица.

Link to comment

Meni se dešava da kada jedna od sijalica migavaca izgubi kontakt, automat štekeće mnogo brže (po tome i znam da migavac ne svetli).Ako tebi ne svetli ni jedan migavac, a automat brzo štekeće, onda je verovatno prekid u vodu od automata do migavaca. Ako pri tom ne rade ni levi ni desni migavci, onda je najsumnjivija ručica (prekidač) za migavce (ili vod od automata do nje). Kad bi moglo da se priđe kontaktima prekidača, bilo bi najbolje da se pogledaju i očiste.

Link to comment
Meni se dešava da kada jedna od sijalica migavaca izgubi kontakt, automat štekeće mnogo brže (po tome i znam da migavac ne svetli).
Или кад цркне једна од њих. Биметал добија јачу струју, брже се греје и зато штекће брже.
Ako tebi ne svetli ni jedan migavac, a automat brzo štekeće, onda je verovatno prekid u vodu od automata do migavaca. Ako pri tom ne rade ni levi ni desni migavci, onda je najsumnjivija ručica (prekidač) za migavce (ili vod od automata do nje). Kad bi moglo da se priđe kontaktima prekidača, bilo bi najbolje da se pogledaju i očiste.
Тј обратно, све ми се чини да имам некакав контакт до аутомата кад не би требало да га имам. Пошто се то појављује и нестаје, зависно од положаја волана, претпостављам да је нека жичица штогод рашчешљана па додирује негде где не би требало, или се накупило неке проводне прашине (уме то у, рецимо, разводним капама, угљена прашина се појављивала код неких модела раније). Дакле, чекам зета да дође па да то растури... има боље очи и живце од мене, а и стрпљење му је дуже. Само два месеца се бавио уграђивањем новог озвучења у старог бенџу :).
Link to comment

ove kamere sto snimaju prekrsaje i salju fotke s uplatnicom na adresu:kamera kod usca (ima renne tu, bas registruje zuto/crveno, ona kod SIVa je za brzinu) - jel snima prekrsaj iz pravca brankov most - bul.mihajla pupina, obrnuti, ili oba???i za koliko stigne od dana prekrsaja?

Link to comment
ja sam sigurno tu iz smera brankovog mosta pre nekoliko meseci skrenula levo na zuto i nista mi jos nije stiglo :lala:
Ја да будем искрен не знам још никог коме је стигла казна због камере а са друге стране није ми ни јасно зашто јер ових саобраћајаца на сваком ћошку колико ти душа хоће,тако да су решени да буне буџет па шта год било.
Link to comment
ja sam sigurno tu iz smera brankovog mosta pre nekoliko meseci skrenula levo na zuto i nista mi jos nije stiglo :lala:
ma ja sam iz pravca KA brankovom mostu, nastavila pravo kroz crveno, jer je bilo zeleno za ostale tri trake koje idu pravo, a ja bila u ovoj krajnje levoj koja je namenjena skretanju za Usce a tu je bilo zabranjeno skretanje(ccrveno). kontam i ako stigne da prekrsaj nece gledati kao prolaz kroz crveno (15-3000 din :( ) nego pograsno prestrojavanje..videcu..
Link to comment
  • 3 weeks later...

Izgleda da mi je malo otisla vodena pumpa pa sam resio da odradim veliki servis, presao sam 40ak hiljada km otkako je uradjen poslednji put. Pumpu sam nasao kod mog majstora i nije skupa ali me zanima sta mi sve jos treba. Necu da mu prepustim da on sve nabavlja pa da mi zakine i na delovima nego samo da naplati ruke a ja da uzmem sve sto treba.U pitanju je Astra benzinac 1.4 16V, '98 godiste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...