Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

mislila sam da je za vadjenje medjunarodne neophodna ta potvrda od mupa ukoliko se nema nova dozvola.
Mozda kasnim, ne treba nikakva potvrda, ja sam izvadio medjunarodnu pre par meseci sa starom vozackom.
Link to comment
Jedno prosto pitanje: šta vam od onih silnih džidžabidža što mogu da se kupe, najbolje miriše u automobilu?
Areon Ken Black Crystal
Link to comment

Imate li predlog sta da uzmem kao ambalazu za ulje? imam neke prastare dvolitarke pune vode na terasi, ali ih je dugo gledalo sunce pa ne znam koliko su pogodne//idem na servis pa zelim da sacuvam ispusteno ulje za stari auto

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

II liga, gledaj da ulje bude full sintetičko, najbolja su castrol, elf....vidi koje ulje preporučuje proizvodjač i to uzmi, najsigurnije je. a ima i ona o odnosu cene i kvaliteta. ako je auto mator i jednom nogom u grobu sve jedno je koje ulje sipaš, a ako je novije proizvodnje vredi se otvoriti

Link to comment

A koje ja da sipam u Astru 1.4 16v, benzinca, '98 godiste? Pre sipao 10w/40 ili kako vec, a pre par meseci mi majstor promenio na 5w/30. Pojma nemam zasto, kaze nema frke.

Link to comment

Gli, ja sam u vektru sipao to GM polusintetiku 10/40 i nije mi falilo ništa - uvek sam koristio. Odgovor i za orderku - To GM je preporučeno za opele, pa sad..

Link to comment
A koje ja da sipam u Astru 1.4 16v, benzinca, '98 godiste? Pre sipao 10w/40 ili kako vec, a pre par meseci mi majstor promenio na 5w/30. Pojma nemam zasto, kaze nema frke.
u principu nema, tom starom ulju je bilo potrebno duže vremena zimi za postizanje idealne viskoznosti, a ovo novo koje si sipao na visokim temperaturama postaje previše viskozno i slabije podmazuje motoru principu kod ulja je najbitnija redovita zamena, 10k km ili na godinu dana Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...