Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ako sam dobio vozacku na 10 godina, uz naocari, da li kod produzenja moram na lekarski? Ako je odgovor potvrdan, da li prolazim kompletan sistematski ili samo kod ocnog? I, trece i poslednje pitanje, koliko kosta taj uzitak?

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ako sam dobio vozacku na 10 godina, uz naocari, da li kod produzenja moram na lekarski? Ako je odgovor potvrdan, da li prolazim kompletan sistematski ili samo kod ocnog? I, trece i poslednje pitanje, koliko kosta taj uzitak?
Jel bi ti to bilo prvo produzenje? Meni je prvo izdata na 10 god bez ikakve beleske al na slici naocari i beleska u nalazu. Ali kad sam otisao po novu vratili su me na pregled i od onda svaki put na 5 g. I pregled je potpun, sve cetiri specijalnosti, ne samo oftalmolog, isti nalaz mora da bude kao prvi put. Kostalo je par hiljada.
Link to comment

Ovo kaže sa na sajtu:

уверење о здравственој способности за управљање моторним возилима и скуповима возила оне категорије за које се захтева издавање возачке дозволе које није старије од шест месеци (доказ треба приложити ако је ранија дозвола издата на период краћи од 10 година из здравствених разлога, односно ако захтев подноси лице које је старије од 65 година живота);
Znači ne bi trebalo da treba.
Link to comment
Jel bi ti to bilo prvo produzenje? Meni je prvo izdata na 10 god bez ikakve beleske al na slici naocari i beleska u nalazu. Ali kad sam otisao po novu vratili su me na pregled i od onda svaki put na 5 g. I pregled je potpun, sve cetiri specijalnosti, ne samo oftalmolog, isti nalaz mora da bude kao prvi put. Kostalo je par hiljada.
Drugo. Prvu dozvolu su mi dali bez naocara, ali na 5 godina, jer tad je vid pocinjao da mi se kvari, ali valjda je dioptrija bila neka neznatna. Kada sam produzavao nakon tih 5 godina, prolazio sam kompletan pregled i dobio sam na 10 godina, ali uz naocari.
Ako ti u vozačkoj piše naočare, onda da, moraš da vadiš lekarski. Prolaziš sve komplet
Pise mi kontrola za 10 godina uz nosenje naocara. I zasto koji moj mora komletan pregled, ako je ogranicenje vezano samo za vid? To je previse maloumno cak i za nasu birokratiju. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

culi se neki zvuci u skretanju, kao neko krckanjeguzva kod glavnog majstora, odem kod rezervnog, on kaze amortizerizamenim amortizere, 9000 majki im.....kad i dalje cuje se zvuk,sad kaze zgob, ce da menjam zglob, ali i rezervnog majstoranesto gglam, mozda je i neka manzetna, moz bidne i dobro prodjem

Link to comment

doleteo mi kamen s kamiona na autoputu, pravo u šajbnupukla u zvezdicu, prečnika oko santimetarmajmun nisam osigurao stakla, a a šajbna za grand picaso je valjda najskuplji deo na njemu (ogromna)čuo sam da ima krpljenje tih zvezdica, da ne bi pucalo daljekoliko to košta, ko radi, koliko traje (ne mohgu da sam bez auta ovih dana) i kolik oje hitno da uradim?hvala

Link to comment
doleteo mi kamen s kamiona na autoputu, pravo u šajbnupukla u zvezdicu, prečnika oko santimetarmajmun nisam osigurao stakla, a a šajbna za grand picaso je valjda najskuplji deo na njemu (ogromna)čuo sam da ima krpljenje tih zvezdica, da ne bi pucalo daljekoliko to košta, ko radi, koliko traje (ne mohgu da sam bez auta ovih dana) i kolik oje hitno da uradim?hvala
radi glass service, rifata burdzevica, kod gradske bolnice na zvezdari. to se radi dosta rutinski, jedino je bitno da sto pre odes, verovatnije je da se nista nece videti. to je valjda zbog zavlacenja prasine u pukotinu. rad traje oko sat cini mi se.... Edited by Grunf
Link to comment

Bio danas u SUP-u, mora pregled i to kompletan. Oko 3 soma, gde god da odes. Tri im hiljade majki jebem. Vise se isplati voziti neko vreme sa isteklom dozvolom, zivota mi. Ne znam da li su me za ovih 10 godina 5 puta zaustavili i trazili mi dozvolu.

Link to comment

Ja ionako naocare nosim samo po mraku. Dioptrija mi je minimalna, uopste ne znam kako neki sa plus 6 voze bez ogranicenja a ja sa minus 1,5 na jedno oko moram na kontrolu.Nego, cuh danas da, otkad su nove tablice, ne mora vise nalepnica SRB pri putu van granica. Je li to tacno?

Link to comment
Bio danas u SUP-u, mora pregled i to kompletan. Oko 3 soma, gde god da odes. Tri im hiljade majki jebem. Vise se isplati voziti neko vreme sa isteklom dozvolom, zivota mi. Ne znam da li su me za ovih 10 godina 5 puta zaustavili i trazili mi dozvolu.
Ja ti lepo rekoh, a ti neverueš
Link to comment
culi se neki zvuci u skretanju, kao neko krckanjeguzva kod glavnog majstora, odem kod rezervnog, on kaze amortizerizamenim amortizere, 9000 majki im.....kad i dalje cuje se zvuk,sad kaze zgob, ce da menjam zglob, ali i rezervnog majstoranesto gglam, mozda je i neka manzetna, moz bidne i dobro prodjem
Proveri stabilizatore balans štangle. (Ako ih ima na tvom autu)To može i da se podmaže (razradi).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...