Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

samo da ti kažem, ostao si bez 5500€!
Pa ne znam sta ljudi ocekuju od malog gradskog auta koji kosta te pare. Nece sigurno da ide kao Mercedes A klase a i nece biti toliko dugovecan. Ugradio sam gas pa me gorivo ne kosta mnogo, ovo za sad po gradu me dobro sluzi a ne planiram ga za neka duza putovanja ( do mojih koji su 80km od Beograda ). Prve tri godine imam garanciju, prostora unutra ima dovoljno za cetri odrasle osobe i jedino je gepek mali ali opet sasvim dovoljan za nabavku u Tempu. Dao sam ucesce 30% i platio ugradnju gasa odmah i na 6 godina me rata izadje 70 evra. Za nekih 4,5 godina cu da ga otplatim i onda cu da uzmem bolji auto a ovaj cu da zadrzim kao drugi auto. Edited by BarryWhite
Link to comment

a kakva je mreza servisa? posto znam da je cheri poprilicno prsao u srbiji, svojom krivicom.nemaju naime niti 1 motor koji zadovoljava evro 5 standarde, pa su odustali od buduceg uvoza vozila.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Imaju sad samo 1 servis u Beogradu, Auto Nena Still gde sam i uzeo auto. Bio je jos jedan valjda na Petlovom/Labudovom brdu ali je zatvoren. Imaju jos prodaju/servis u Novom Sadu, Nisu, Zrenjaninu i Kraljevu. Primetio sam i ja da su imali los marketing, ja pre kupovine nisam ni cuo za njih a ova akcija gde je bio popust uopste nije bila izreklamirana. Prodavali su 10 komada Ega na sajmu u Novom Sadu u oktobru 2012 i nisu sve prodali pa je ostalo jos par primeraka tako da kad sam dosao u salon pocetkom januara imali su jos dva primerka u prodaji. Posto sam isao da gledam auto misleci da je cena 6500 kad su mi rekli da je na popustu nisam mnogo razmisljao. Gledao sam malo po netu komentare, odgledao sam Top Gear Australija gde su ga testruali na izdrzljivost i cuo sam od kolege sa posla da njegov stanodavac ima vec dve godine Ega i da je zadovoljan sa njim. Naravno odradio sam test voznju i racunao sam da mi je bolja varijnta da uzmem nov auto na kredit po ovim uslovima nego neki polovan star 10 godina koji ko zna u kakvom je stanju i koliko je stvarno presao.

Link to comment

ma dobro, moze lako da se desi da ti ispadne super kupovina. reklamirali su se svojevremeno oni svojski kod alvirovica, cak je i djilas sredio da komunalna murija kupi 20tak cheria, ali izgleda nisu mislili na duze staze.

Link to comment

U Hrvatskoj imas pravo na povrat polovice cijene kaska za sitna ostecenja, bez bilo kakvog utjecaja na cijenu u slijedecoj godini.Svake godine, prije produljenja kaska, im otmem pola love za sitne ogrebotine.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Glupo pitanje - jel ovi pandurski uredjaji za merenje brzine mogu da snimaju/slikaju automatski ili mora neko da upravlja tim cudom? Sad sam se bio zapicio pored bolnice malo zesce (obilazio nekog jugica koji je isao sporo), cenim da sam isao do 65 na mestu gde je ogranicenje 50 a pandur je bio udaljen metar od tog uredjaja i pricao na mobilni. Ako moze automatski, do kurca onda.

Link to comment

Danas sam sredio onu ogrebotinu koju sam pominjao. Imao sam srece da je komsija preko puta auto serviser i jos sam mu nesto pomagao pa sam samo uzeo git i sprej i to me je kostalo 800 dinara a ruke mi nije naplatio. Jos je i boja pogodjena a komsija je to lepo odradio tako da se nista ne primecuje.

Link to comment
O jebote, najebo sam onda.
Ako si išao do 60 verovatno ti neće stići kazna. Dobro je što nisi išao preko 70, inače bi išla i dozvola.
Link to comment

a sto je lepi onaj novi mali opel sto iskace na accuweather.com sajtu, opel adam!!! (i sto se tako zove?, vise deluje kao 'zenski')nego pitanje - ako se vozi u 'city' rezimu jel to iziskuje neke posledice po potrosnju benzina il nesto, ako ne, sto onda nije uvek po difoltu taj rezim kad je 5x lakse okretati volan? ja bih vozila uvek u tom mode-u ako nema razlike u ostalim stvarima, jer je lagodnije..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...