Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Rajka, najbolje da odeš kod nekog lakirera..Možeš ti u radnji da kupiš farbu, mada se najčešće "pravi" - odneseš poklopac rezervoara i majstori naprave identičnu nijansu. Ostaje ti problem kako da to "zamažeš" posle da ne bude previše uočljivo.Mala intervencija kod lakirera ne može da bude skuplja od 50€ sa materijalom ako je neko manje grebanje.
Da, a njoj za grebanje može da se zatvori konstrukcija oko odgovarajuće farbe sa sve lakom i komponentama u sebi za manje od 1000. Jedino da kaže gde je pa da vidimo odgovarajuće mesto za kupovinu.
Link to comment
Jugiću uopšte neće smetati evropremium, naprotiv. :kralj: Jedino je važno da sipaš uvek 95, a nikad 98 oktana.
a sto 95, koliko se secam ja sam u svog uvek sipao onaj stari olovni 98, nista mu nije falilo..
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vrisnula nam juce hidraulicna pumpa, volan umro. Imam ponude za neku (polovnu, naravno) marke TRW koja je 150 evra, i za neku da se skine sa one britanske Vauxall Astre, produze se dva neka kablica valjda i to mu ga dodje na isto, za 100 evra. Plus ruke, to ne racunam.Jel ima neko nekoga ko radi sa ovim zajebancijama? Sve se nadam da se moze naci negde povoljnije, mada kapiram da cemo puci ovih 100-150 ipak.

Link to comment

TRW je dobra firma, delovi su im OK. najbolje je da se registrujes na neki od specijalizovanih foruma za automobile ili direktno nahttp://www.opelclub.rs/forum/Tu ces najpre naci odgovor, Ili da pokusas na nekim od Opel otpada, Ljudi znaju sigurno sta ti treba. Jedino sto je polovna pumpa opet macka u dzaku.

Link to comment

Nasao u Sidu za 70 istu takvu, covek skinuo sa neke Astre. Receno mi je da to niko ne kupuje novo jer kosta nesto brutalno mnogo.70 evra za tu pumpu + ulje (majstor sipao 5w30, GM-ovo) + filteri + ruke majstoru za sve to = 150 evra. Jes da sam svakako planirao mali servis ali ovo je bolelo.

Link to comment

suzdržavao sam se duže vreme da nekom predložim sledeće, ali posle jutrošnjeg incidenta predlažem vam svima sledeće:ako vam neko nanese štetu na autu njegovom krivicom, ni za živu glavu ga ne puštajte da:1) ode2) zove policiju3) ne potpiše euro zapisnik gde priznaje krivicu1) ako ode pomirite se da ćete sami plaćati štetu2) ako pozove policiju, vi po zakonu ne smete popravljati štetu dok u roku od 20 dana do 3 meseca ceo proces se ne završi. šio mi ga đuro3) ok da popuni zapisnik ali MORA da štiklira polje u kojem priznaje krivicudanas sam ko da sam idiot bez iskustva ikakvog, čekao policiju. DVA I PO SATA! došao je pandur i rekao: 20 dana do 3 meseca dok se sve ne završi ne smeš da popravljaš audi. a verovatnoća je da će onaj koji je izazvao štetu da napiše izjavu da NIJE KRIV, pa onda nismo otišli nnikud.bilo kako bilo, moji klijenti ne mogu da čekaju (obzirom da sam iz te branše) da moje vozilo bude za 3 meseca popravljeno, a ovaj će garant napiše da nije on kriv. pući ću verovatno par stotina evra na štetu. što mi najkrivlje, taj audi je tek 15 dana kod mene, nikad havarsian, nikad farban... hoću da umrem majke mi. usput sam izgubio 3h života i kasnio na posao i sve što ide uz to...znači: NIKAD policija, samo za gušu da poptiše euro zapisnik ili da se maši za novčanik. nema treće!

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imao sam manji udes gde sam udario auto otpozadi. Lika je na semaforu na skretanju iz takovske nizbrdo u jaše prodanovića (ka hali pionir) iz trake suprotnog smera isekao neki taksista koji je uletao u takovsku pa je ovaj ispred mene zakočio naglo i bukvalno je stao na sred semafora i zelenog svetla, a ja se nasadio iza njega. Kočio sam čim sam video al večeras pao sneg ovaj usrani i lepo sam doklizao do njega. Što je najsmešnije 15ak metara pre tog semafora ima isto jedan semafor gde je bilo crveno, gde smo obojica stajali, tako da mislim da sam jedva krenuo u drugu brzinu iza njega i odmah legao na kočnicu, ali ovaj se bukvalno zacementirao.... Normalno, svestan sam da sam kriv... Puk'o mu branik i malo mu je iskrivljen gepek, ne ulubljen, mislim da to nije nešto strašno, ali ne znam. Meni ništa, tablicu sam malo iskrivio. Dogovorili smo se da ne zovemo policiju već da u ponedeljak odemo do mog (i njegove takođe, u pitanju je isto) Osiguravajućeg društva da to završimo.Pretpostavljam da ide preko ovog evropskog izveštaja, ali bih voleo da me neko uputi u to kakva me procedura očekuje u ponedeljak :)Njegov auto je kasko osiguran, pa pretpostavljam (???) da on to može da iskoristi po predaji evropskog ugovora kod mog OD, da popravi tu štetu i da jednog dana :) ta popravka bude naplaćena njegovom kasku od strane mog osiguranja, da ne mora čovek da gubi kasko bodove.Naravno, najviše me zanima, da li postoji bilo kakav scenario koji mene primorava da ja lično plaćam štetu ?hvala na pomoći

Edited by Scouser
Link to comment

Pritom, sad čitajući raznorazne priče po internetu, pitam se takođe da li sam time što dolazim otpozadi - nužno kriv za sudar? Ne bih baš rekao da je svako udaranje otpozadi krivica onog koji je udario. Lik se bukvalno skamenio u mestu da ga ne zvekne iz drugog smera auto koji je očigledno ušao u njegovu traku nekim delom, a s obzirom da smo se kretali od prethodnog semafora jedva 20ak metara, nisam mogao da napravim bogznakakvu razdaljinu...

Link to comment

istina je da po zakonu nisi držao 'bezbedno' rastojanje i da si kriv. kad potpišeš euro zapisnik, on će komplet svoju štetu naplatiti od tvog osiguranja, a tebi će stići poziv kod sudije za prekršaje ili odmah rešenje, zavisi kako se odazoveš. takođe, neće ti biti umanjena premija pri sledećoj registraciji. platiti iz svog džepa nećeš ništa

Link to comment

Ako ste potpisali evropski izvestaj nemaj brige da ce ti ista stici od sudije za prekrsaje, namena ei bas jeste to da se izbegnu nepotrebni sudski procesi. On ce naplatiti stetu od tvog osiguranja, oni te nece naknadno teretiti ako nisi bio pijan ili prosao kroz crveno svetlo, jedino ce ti sledeca registracija biti za oko 5000 rsd skuplja, imao sam isti slucaj prosle godine pa znam kako je sve izgledalo.@ Twisted U sustini ne mozes nikoga da sprecis da zove policiju, posebno ako on sumnja da krivica nije njegova, ali to sto ti je taj pandur rekao uopste nije tacno. Ja ne znam po kome to zakonu ti nemas pravo da popravis svoje vozilo ? Pre dve godine me je zena udarila iz suprotne trake, rekla mi da sam ja kriv :frust: i zvala saobracajce. Oni dosli uradili zapisnik, ja odvezao auto, nisam ga popravljao dok nije dosao lik iz osiguranja da proceni stetu, a to je svega par dana i nakon toga daleko pre zavrsetka ikakvog procesa ( koji traje i do dve godine pred preksajnim sudom ) odvezao sam auto u servis, oni uradili popravke naplatili od njenog osiguranja na osnovu racuna i to je to.

Link to comment
Oni dosli uradili zapisnik, ja odvezao auto, nisam ga popravljao dok nije dosao lik iz osiguranja da proceni stetu, a to je svega par dana i nakon toga daleko pre zavrsetka ikakvog procesa ( koji traje i do dve godine pred preksajnim sudom ) odvezao sam auto u servis, oni uradili popravke naplatili od njenog osiguranja na osnovu racuna i to je to.
Fora je u tome sto osiguravajuca kuca ne salje svog procenitelja pre nego sto stigne zapisnik iz policije, a to ume da potraje. A dok procenitelj ne odradi svoje ti ne smes da popravljas auto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...