Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Da li neko ume da rastumači ovu vest:OD Nove godine vozači će na benzinskim stanicama širom Srbije točiti isključivo gorivo evropskog kvaliteta. Već 1. januara 2013. sa srpskog tržišta nestaće derivati koji ne mogu da zadovolje standarde kvaliteta "evro 5", kao što su premijum BMB 95, dizel D2 i autogas.Piše da će ''novi'' autogas biti evropskog kvaliteta, šta god to značilo... Da razumem za prestanak prodaje D2, ali i ''obični'' bezolovni? U jugiće znači isključivo evropremijum?
pa zar nije autogas u startu ekoloskiji od bilo kog dizela i benzina bio evropski ili ne?
Link to comment
Pomagajte braco i sestre. Imam Fiestu 2005 godiste, sve je do sada bilo OK, a onda motor poceo da stuca kad menjam brzine, kao da gubi snagu, i tako nekih 2-5 sekunde. Nije do kvacila, jednom davno na drugom autu sam imao tu frku, jer revs go up and down like crazy. Ali ovo je pocelo da se desava i narocito je izrazeno kada idem uzbrdo i sl. Takodje, i radio volume se smanji kada dodje do stucanja. Pretpostavljam da je nsto do elektrike, nisu svecice, ali znam da je akumulator blizu kraja zivota. Mozda alternator, sta god. Uglavnom, ja pojma nemam o autima i odvescu ga u garazu, ali volim da znam sa cim se suocavam da me ne oderu kod majstora.Fala unapred.
Vidim ti trosak u bliskoj budocnosti :(Opcija 1Kupi novi auto.Opcija 2Popravljan stari auto, potrosi brdo para i na kraju kupi novi auto.Sto se tice problema koji opisujes - nemam pojma sta moze da bude, definitivno je vezano sa motorom koji nije u mogucnosti da se opasulji kada mu se naglo smanji opterecenje. U osnovi su se nekoj elektronici pobrkali zivci, pitanje je samo zasto se to desava? Idi u garazu, daj karticu i moli se Bogu da imaju malo hriscanskog u sebi - barem da se pomole pre nego ti oderu kozu.Pozdrav,X500PS: Kupi novi auto, obraduje deda mraza da ne mora da ti kupuje poklon ;)
Link to comment

A, sad skuzio sta je lamela. Oko kvacila nesto?Rekoh, mislim da je problem do elektronike - nadam se da je nesto labavo oko svecice ili akumulator. Inace, bice grdno.

Link to comment

clutch plate je lamelaedit: to je frikcioni prenosnik snage sa motora na kotace.kad pustis kvacilo dve ploce se spoje i snaga se prenosi sa motora na tockove.kad ode lamela imas osecaj da masina radi u prazno dok se ne zalaufa, sporije ubrzava a posebno je primetno kad udes uzbrdo.nema sanse da ce da utice na radio volume, tako da kontam da je kod tebe nesto drugo u pitanju. moguce cak nesto banalno. svakako ce iskociti bag cim ga spojis sa dijagnostikom.

Edited by ToniAdams
Link to comment

E to, hvala :)Nije onda lamela, meni ne zalaufa (imao sam davno tu frku), vec jeddnostavno povremeno stuca i definitivno auto gubi "struju" - da ga jebem, ne znam da prevedem, koji sam ja car... :isuse:Provericu farove, da li su i oni manjeg intenziteta u tom delicu vremena.

Edited by dragance
Link to comment

ogrebala sam auto :cry:posto je samo sastrugana farba, pretostavljam da mogu da odem u radnju i kupim farbu i samo prefarbam. pitanje je da li treba da obratim paznju da kupim farbu nekog tipa, a ne nekog drugog, i da li treba da uradim jos nesto, npr, premazem jos necim ili nesto? pls

Link to comment

treba ti spec. farba za kola, ja sam dobio uz kola dve bočice u jednoj je boja auta, a u drugoj lak + kratko uputstvo kako se koriste. Znam da su te boje za kola za minijaturna farbanja imale da se kupe u beogumi na nbg-u kod izlazka na gazelu.

Link to comment

Rajka, najbolje da odeš kod nekog lakirera..Možeš ti u radnji da kupiš farbu, mada se najčešće "pravi" - odneseš poklopac rezervoara i majstori naprave identičnu nijansu. Ostaje ti problem kako da to "zamažeš" posle da ne bude previše uočljivo.Mala intervencija kod lakirera ne može da bude skuplja od 50€ sa materijalom ako je neko manje grebanje.

Link to comment
Da li neko ume da rastumači ovu vest:OD Nove godine vozači će na benzinskim stanicama širom Srbije točiti isključivo gorivo evropskog kvaliteta. Već 1. januara 2013. sa srpskog tržišta nestaće derivati koji ne mogu da zadovolje standarde kvaliteta "evro 5", kao što su premijum BMB 95, dizel D2 i autogas.Piše da će ''novi'' autogas biti evropskog kvaliteta, šta god to značilo... Da razumem za prestanak prodaje D2, ali i ''obični'' bezolovni? U jugiće znači isključivo evropremijum?
Čekaj bre, šta ću ja da sipam u Čađa od novaka? :pao sa Marsa:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jugiću uopšte neće smetati evropremium, naprotiv. :kralj: Jedino je važno da sipaš uvek 95, a nikad 98 oktana.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...