Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

ja ko'ko znam agencije ne rade vozacke, samo saobracajne dozvole. a mislim jos posebno ne stare-nove, jer moras se slikati u muriji i tako to.

Edited by garoviks
Link to comment

Nije meni problem da odem i potrošim pola sata da platim takse i sačekam u redu, nego da mi naprave za dva dana, pošto ne živim u Srbiji i ne mogu da budem 10 dana u Beogradu.

Link to comment

moras da zatrazis tamo na licu mesta hitnu izradu. to sto zivis napolju je najcesci razlog zasto ljudi i traze, samo ne znam koji je najkraci moguci rok da bude gotovo. redovno je valjda nedelju dve.

Link to comment

ja sam u ljermontovoj zavrsio za sat vremena iako nisam imao pravo, nego sam trebao u mom supu, za dvesta grama kafe veliku milku i steneci pogled, doduse to je bilo sa starim dozvolama...

Link to comment
Da li neko zna gde mogu da se kupe provereno kvalitetni start kablovi? Juče sam uzeo neke u Molu, kineska proizvodnja i bili su katastrofa, nikakvu struju nisu prenosili. Siguran sam da je bio problem sa kablova jer sam nekako došao do drugih (identičnih) koji su radili za nijansu bolje, tj bilo je neke razlike.edit: druga opcija je da kod kuće napunim akumulator, pronašao sam ovaj stari dedin punjač, da li ga je neko koristio, tj da li ima iskustva? Pošto nemam upustvo, mada mi se čini da nema neke mudrosti, da samo povežem ,stavim prekidač umesto na 6V na 12V (jer imam ovaj akumulator) i da čekam. Pitanje je samo da li neko zna koliko se puni? Pošto bi bilo od nule, akumulator je na nuli :)
odlični kablovi, domaće proizvodnje, doduše skupi ko đavo, ali nema tih problema sa kineskim - kod excalibura kod pančevačkog mosta, auto električar, uvek mu zaboravim ime servisa, radi i taksimetre svim taksistima, ima skalu bukvalno prema jačini akumulatora - debljina kabla i cena.druga varijanta koju sam ja uzeo jer uzimam od kit commerca na vel'ko - najdeblji kinez je koštao 7000din, debeo vala ko prst, za sad radi i na minibusu bez ikakvih problema.
Pazi tačno 14 h, ako skineš posle 13h59min, auto će ti eksplodirati. Miretov majstor je tako rekao i šlus.
:D:D:D i ja se slažem s treskom. elem, punjenje direktno zavisi od jačine punjača i samog akumulatora. u principu znam da može da varira 4-18h, ali treba videti prema uputstvu koje ti naravno nemaš.
treba mi savet pošto se ne razumem u ove stvari. Našao sam kupca za auto ali mu je istekla registracija i sad on hoće da ga opet registrujemo na moje ime (od njegovih para, plaća i tehnički i sve što ide uz to), pa da onda uradimo prenos vlasništva, tvrdi da ga tako izlazi jeftinije.Je l' da prihvatim? A drugo, registracija istekla pre par meseci a nisam vratio tablice, je l' će da me rebnu sad nešto?
nikad. ja sam mučenika na koga se vodio moj auto nabiflovao kazni da se neće oporaviti narednih godinu i po
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da se oglasim, dobio sam novi akumulator i imam još godinu dana preostale garancije koja se prenosi na njega.edit: sad videh da je poslednji post bio upućen meni... šta znači to skupi kao đavo? akumulator mi je 64A, a trenutno baš i ne mogu da se isprsim 7k za kabl.

Edited by copkillah
Link to comment
Samo da se oglasim, dobio sam novi akumulator i imam još godinu dana preostale garancije koja se prenosi na njega.
Ako je zamenjen akumulator morali su da ti daju novu garanciju, a ne da ti za novi akumulator racunaju garanciju od starog.
Link to comment

Tom logikom bih mogao da imam novi akumulator beskonačno, da ih pred istek garancije namerno kvarim (kontam da to nije preteško izvesti) i da mi svaki put daju novi sa novom garancijom :)

Link to comment
heh, pa kako nova garancija, jednom platio- jedna garancija..
Продужење гарантног рокаЧлан 503.(1) У случају мање оправке, гарантни рок се продужава онолико колико је купац био лишен употребе ствари.(2) Међутим, кад је због неисправног функционисања извршена замена ствари или њена битна оправка, гарантни рок почиње тећи поново од замене, односно од враћања оправљене ствари.(3) Ако је замењен или битно оправљен само неки део ствари, гарантни рок почиње тећи поново само за тај део.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...